Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Zatim je to znackova sestava vs. skladacka 1 : 0.
Jinak škoda, že Win Vista jsou jen na DVD. Chtěl jsem vyzkoušet, co by dělaly na tom DELLu. Ubuntu 8.04 tam jede krásně a přitom je to novější OS. :- )))
Já jsem ve Vistách IP adresu nastavil, teď už si sice nepamatuju jak, ale nějak jsem se k tomu proklikal.
Jsem mladej, tak se chci něco naučitPřesně proto se snažím nevysedávat po večerech a víkendech u kompu
Ber to pozitivně: aspoň víš, že se najde minimálně jeden, který udělá za tebe tvou práciNeudělá, věř tomu, že neudělá
Nebudu teda radši posuzovat, jak se mi to daří…Já to své vzdělávání také radši posuzovat nebudu
Neudělá, věř tomu, že neuděláTak zrovna když jsem dělal v tom finančním institutu, tak jsem dělal za kolegu, který "zakládal" rodinu. Takže patrně nepatříš k těm "nejšťastnějším"
protože při představě, že bych ani nemohl otevřít case (jinak bych zrušil záruku), se mi dělá divně.věř že ti rozumím. ale přesně tohle jsem myslím popisoval v jednom z těch předchozích zápisků (jen už nevím kde).
Jinak mi taky prosly rukama ve vetsim mnozstvi jak vlastnorucne poskladane masiny, tak znackove stroje, a v naproste vetsine pripadu jsem na tom v prvnim pripade byla daleko lip
A bavíme se tu o značkových sestavám z prodejny HW, nebo o značkách typu SUN? Protože před posledním upgrade mě celkem svrběli prsty a na Sunu bych si vybral. A nechce se mi věřit, že Sun skládá HW stejné kvality jako já z krámku v ulici.
A nechce se mi věřit, že Sun skládá HW stejné kvality jako já z krámku v ulici.toto me vzdycky zajimalo....kde berou "znackovi" vyrobci ten "lepsi" HW nez si ja koupim treba nekde v eshopu? (s dvouletou zarukou, takze kdyz uz se to pokazi tak to proste reklamuju a je po problemu)
Jinak pentia 60MHz-200MHz funguji jeste dnes bez problemu, pentii III a athlonu uz mi par pod rukama umrelo ... je videt, ze se to sidi vic a vic.Jestli to spíš nebude změnou technologie. Přece jenom když jsou v nových procesorech vrstvy o šířce, která se nechá počítat v atomech, tak si dovedu představit, že to nemůže moc vydržet už z principu.
Když si uvědomím, že dnes mám na stole 30x rychlejší počítač se 160x větší pamětí a 333x větším diskem než před 8 lety a nové programy na tom dokážou behat úplně stejně jako tehdy ty tehdejší, je to na pováženou. A když si představím, že jedna operace dnes procesoru trvá cca 0.000000001 sec, že během mrknutí oka dokáže 80.000.000krát přesunout čísla mezi registry, sečíst a odečíst je, během toho současně pětatřicetkrát překreslit všech 995.328 bodů na obrazovce a ještě si 130.000x ověřit, jestli jsem náhodu mezitím nestiskl klávesu nebo nepohnul s myší - tak se prostě musím zeptat: Co ten Word už 5 minut ku**a dělá?!!
nojo, 3,2GHz prescott, to je jasný. žádné technologie zpomalováníIMO nemáš pravdu. Kromě přiškrcování
nop
ama (které to umí určítě), by tam měl taky chodit Enhanced SpeedStep.
Tiskni
Sdílej: