Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Zatim je to znackova sestava vs. skladacka 1 : 0.
Jinak škoda, že Win Vista jsou jen na DVD. Chtěl jsem vyzkoušet, co by dělaly na tom DELLu. Ubuntu 8.04 tam jede krásně a přitom je to novější OS. :- )))
Já jsem ve Vistách IP adresu nastavil, teď už si sice nepamatuju jak, ale nějak jsem se k tomu proklikal.
Jsem mladej, tak se chci něco naučitPřesně proto se snažím nevysedávat po večerech a víkendech u kompu
Ber to pozitivně: aspoň víš, že se najde minimálně jeden, který udělá za tebe tvou práciNeudělá, věř tomu, že neudělá
Nebudu teda radši posuzovat, jak se mi to daří…Já to své vzdělávání také radši posuzovat nebudu
Neudělá, věř tomu, že neuděláTak zrovna když jsem dělal v tom finančním institutu, tak jsem dělal za kolegu, který "zakládal" rodinu. Takže patrně nepatříš k těm "nejšťastnějším"
protože při představě, že bych ani nemohl otevřít case (jinak bych zrušil záruku), se mi dělá divně.věř že ti rozumím. ale přesně tohle jsem myslím popisoval v jednom z těch předchozích zápisků (jen už nevím kde).
Jinak mi taky prosly rukama ve vetsim mnozstvi jak vlastnorucne poskladane masiny, tak znackove stroje, a v naproste vetsine pripadu jsem na tom v prvnim pripade byla daleko lip
A bavíme se tu o značkových sestavám z prodejny HW, nebo o značkách typu SUN? Protože před posledním upgrade mě celkem svrběli prsty a na Sunu bych si vybral. A nechce se mi věřit, že Sun skládá HW stejné kvality jako já z krámku v ulici.
A nechce se mi věřit, že Sun skládá HW stejné kvality jako já z krámku v ulici.toto me vzdycky zajimalo....kde berou "znackovi" vyrobci ten "lepsi" HW nez si ja koupim treba nekde v eshopu? (s dvouletou zarukou, takze kdyz uz se to pokazi tak to proste reklamuju a je po problemu)
Jinak pentia 60MHz-200MHz funguji jeste dnes bez problemu, pentii III a athlonu uz mi par pod rukama umrelo ... je videt, ze se to sidi vic a vic.Jestli to spíš nebude změnou technologie. Přece jenom když jsou v nových procesorech vrstvy o šířce, která se nechá počítat v atomech, tak si dovedu představit, že to nemůže moc vydržet už z principu.
Když si uvědomím, že dnes mám na stole 30x rychlejší počítač se 160x větší pamětí a 333x větším diskem než před 8 lety a nové programy na tom dokážou behat úplně stejně jako tehdy ty tehdejší, je to na pováženou. A když si představím, že jedna operace dnes procesoru trvá cca 0.000000001 sec, že během mrknutí oka dokáže 80.000.000krát přesunout čísla mezi registry, sečíst a odečíst je, během toho současně pětatřicetkrát překreslit všech 995.328 bodů na obrazovce a ještě si 130.000x ověřit, jestli jsem náhodu mezitím nestiskl klávesu nebo nepohnul s myší - tak se prostě musím zeptat: Co ten Word už 5 minut ku**a dělá?!!
nojo, 3,2GHz prescott, to je jasný. žádné technologie zpomalováníIMO nemáš pravdu. Kromě přiškrcování
nop
ama (které to umí určítě), by tam měl taky chodit Enhanced SpeedStep.