abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    LRZIP na windows

    26.5.2007 22:55 | poslední úprava: 26.5.2007 22:56

    Do diskuse mi to přišlo Off-topic, tak to píšu sem...

    Nevíte někdo jak na windows rozbalit lrzip archív? Díky moc

           

    Hodnocení: 17 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Vojtěch Trefný avatar 26.5.2007 22:57 Vojtěch Trefný | skóre: 24 | blog: Blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    Nebylo by vhodnější ptát se na nějakem serveru zabývajícím se Windows - neberte to jako útok spíš jako radu - tady jsou specialisté na unixové systémy na Windows (asi) moc ne...
    Vojta Drbohlav avatar 26.5.2007 22:59 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    Jo, asi jo, ale spěchal sem a napadlo mě jen ábíčko :-(
    26.5.2007 23:25 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    1) dle všeho jde zatím o experimentální formát

    2) z tamtéž:

    Q. Other operating systems? A. Patches are welcome. The configure/build system works only on linux at the moment, but a darwin specific Makefile without configure is included that should work.

    3) Proč jste tak líný hledat sám?
    Vojta Drbohlav avatar 27.5.2007 00:04 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    Díky, to README sem čet, ale přehlídnul sem to.
    26.5.2007 23:38 ...............23 | skóre: 15 | blog: Various Stuff blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    cygwin to skompiluje v pohode lrzip-win.zip
    27.5.2007 09:49 ABCLinuxuIsAlive | skóre: 12 | blog: Cubix | Nodnol
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    to save time, reboot your computer in the background using reboot &
    Tohle je uzasne :-D
    Nejsem povinen byt takový, jaký bych podle ostatních měl být. Je to jejich omyl, ne moje selhaní.
    David Heidelberg avatar 27.5.2007 16:50 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    http://blog.tiensivu.com/aaron/archives/688-LRZIP-a-new-up-and-coming-compression.html pěkné výsledky ;-) ...

    jestli to někdo budete zkoušet zkuste s tím zazipovat kernel a pošlete pls kolik má po zazipování.

    0K!AS
    David Watzke avatar 27.5.2007 17:10 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    # lrzip -M linux-2.6.21.tar
    linux-2.6.21.tar - compression ratio 6.693
    linux-2.6.21.tar.bz2 - 42,0 MB
    linux-2.6.21.tar.lrz - 36,2 MB
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Heidelberg avatar 27.5.2007 17:12 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    pěkné výsledky! vypadá to, že máme náhradu bzipu2 ;-) doufám že v blízké budoucnosti se tenhle formát začne kapku (víc) používat :-)

    0K!AS
    David Watzke avatar 27.5.2007 17:36 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    To pochybuju, paměťový nároky jsou z principu úplně šílený a ne každej je takovej blázen jako Doli :-D nebo aspoň já.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Heidelberg avatar 27.5.2007 17:38 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    to se snad ještě vypiluje, ale já(možná jsem sám) upřednotňuju radší menší soubor a vetší nároky na pamět(mám pomalý net, ale 1024MB ram)...

    0K!AS
    David Watzke avatar 27.5.2007 17:40 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    Myslíš, že s 1 GB RAM tady někoho ohromíš? ;-) :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Heidelberg avatar 27.5.2007 17:44 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    to ne, jen myslím právě, že už hodně lidí má dost paměti a tak by tenhle formát mohl mít dobrou budoucnost... a v nejhorším případě je tu swap ;-)

    0K!AS
    Luboš Doležel (Doli) avatar 27.5.2007 17:39 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    A i když má člověk paměti dost a jede na 64bit systému, tak lrzip u opravdu velkých souborů překročí jiný limit - nějaký mmap mu selže. Takže 6GB soubor se mi s tím zkomprimovat nepodařilo :-(
    David Heidelberg avatar 27.5.2007 17:40 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    je to ještě beta, to se časem vypiluje... já myslím, že by mohl časem nahradit bzip2 v pohodě ;-)

    0K!AS
    David Watzke avatar 27.5.2007 17:45 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    Mně se zdá, že ho Con moc nevyvíjí...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Heidelberg avatar 27.5.2007 17:47 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    nikdo ti nebrání aby ses nepřipojil k vývoji ;-) ...

    Jinak už je v sw databázi :-)

    0K!AS
    David Watzke avatar 27.5.2007 17:49 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    nikdo ti nebrání aby ses nepřipojil k vývoji ;-) ...
    Tvoje oblíbená věta, co? Nemám na to skilly.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Heidelberg avatar 27.5.2007 17:53 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    to ne, myslím, že teď jsem ji použil poprvé ;-)
    28.5.2007 11:34 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    To pochybuju, paměťový nároky jsou z principu úplně šílený a ne každej je takovej blázen jako Doli :-D nebo aspoň já.
    Předpokládám, že velké paměťové nároky to má při kompresi, při dekompresi k tomu již nevidím důvod. Takže pro "uživatelské" použití to nemusí být vhodné, ale třeba různé distribuční servery budou mít kapacitu na kompresi dostatečnou, a třeba zrovna takové Portage distfiles by byl vhodný kandidát na lepší kompresi – primární zdroj to jednou zkomprimuje, a pak už se ušetří pásmo jak při synchronizaci zrcadel, tak při stahování klientů. Podobně na tom bude třeba SourceForge.
    belisarivs avatar 28.5.2007 13:16 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    Ano. V tom textaku, kde Con lrzip popisuje je vylozene receno, ze dekomprese uz neni zdaleko tak strasne narocna. Taky si rikam, ze nasazeni lrzipu v distribucich na kompresi baliku obecne by nemuselo byt na skodu.
    IRC is just multiplayer notepad.
    28.5.2007 14:11 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    Taky si rikam, ze nasazeni lrzipu v distribucich na kompresi baliku obecne by nemuselo byt na skodu.
    Pokud to nebude jediný povolený formát, protože pokud by sis chtěl udělat vlastní balíček OO.org, mohl bys být taky pěkně naštvaný :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    28.5.2007 14:42 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    Aspoň by se rovnou odfiltrovali ti, kterým pak stejně kompilace OOo skončí nedostatkem místa na disku, nebo si stěžují, že trvá dlouho :-)
    28.5.2007 15:09 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    No nevím, nekomprimují se balíčky až po tom, co je software zkompilovaný? :-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    28.5.2007 15:40 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LRZIP na windows
    To je deformace z Gentoo, tam je nejdřív balíček, a pak až kompilace :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.