Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Poslední dobou jsem se držel hodně mimo IT dění, jen jsem si hleděl svého a toho co opravu potřebuji, takže po té, co jsem zde projel novinky, narazil jsem na odkaz do blogu o vrácení windows. Ale po schlédnutí dalších externích odkazů a přečtení diskuzí u nich jsem byl velice znechucen.
Sám jsem windows neměl potřebu používat už pár let to určitě bude. Takže o microsoft se už moc nezajímám, proč taky, že ano?
Sice mě dokáže zvednout ze židle když se dovímže microsoft zase dělá na open-source scénu bu-bu-bu, trochu mě zamrzí že vajíčkový útok na Ballmera neměl 100% úspěšnost atd. mno ale co, jinak jsem snad normální člověk jako většina z vás :-P
A teď k hlavní myšlence, článek na idnes obsahoval informae o tom, že je možné dodatečně vrátit operační systém, krátce ba to se v diskuzi vyjádřilo pár primitivů a neodpustili si nějaké to "rejpnutí" do linuxáků. Dále se pod článkem začali objevovat i diskuze na úrovni kde spolu diskutovali lidé sušně a s úctou, mno a co se nestalo? Hned si je vzal na "mušku" nějakej s prominutim...
Neříkám, že jsem byl dřív svatoušek, ale vulgárně se navážet do lidí a přitom nemít co říct, to už je i na mě trochu silný kafe.
Na jednu stranu je to ubohé od těch lidí, dají li se tak zmínění internetoví agresoři nazvat. Na druhou stranu to vydím i jako vážné selhání provozovatelů webů a fór že takovéto příspěvky nefiltrují.
A co se mě týče asi tento paskvilovej blogovej zápisek odešlu a pár dní, týdnů, možná měsíců se tu zase neukážu
Tiskni
Sdílej:
Na druhou stranu to vydím i jako vážné selhání provozovatelů webů a fór že takovéto příspěvky nefiltrují.No vidíš a já si zase myslím, že ta cenzura mi za to nestojí. Raději budu chodit na web, kde jsou v diskusi splašky, než aby za mě někdo rozhodoval co mám a co nemám číst.
Neberte mě jako kazatele, je to jen muj názor
Takže zákony jsou jedna z mála věcí co nás lidi odlišuje od zvířat.Od zvířat se odlišujeme tím, že nepoužíváme jazyk k čištění genitálií... :) Jinak souhlasím...