Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Až koffr dostane Nobelovku, ožeru se jako prase.
Planuje se Nobelovka za literaturu, nebo míru? Já jenom že s těma prachama od Nobelů počítám a tady nemám šanci. Že bych se podle toho angažoval v jiné oblasti. :)
To je dobrej plán! Ještě tam dám návod na geneticky-takticky vyrobený... třeba to prase!
Ale já se znám. Já jí dostanu. Né že ne. Přesně ve chvíli, kdy usouděj, že je nevhodné tu čest špinit penězma. Potřesou mi pazourou, předají papír vytvořený we wordu a pošlou postrkem domů. Tady se dozvím, že nemám nárok ani na cesťák a půjdu umejvat vlaky, abych tu jízdenku do štokholoma zaplatil.
To mi připomíná výrok: "Lidé jsou většinou blbé. Některé i chytré! Ale, je nás málo!"
Jako génius si připadám každou chvíli u počítače. Každou chvíli! Jen ty krátké chvilky jsou následovány předlouhým časem, kdy zakouším vědomí své naprosté idiocie.
Není někdo z vás s Valašského Meziříčí?Ne.
Tiskni
Sdílej: