Open source software pro úpravu digitálních fotografií LightZone (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 5.0.0. LightZone je dnes k dispozici pod licencí BSD. Původně se jednalo o proprietární software vyvíjený společností Light Crafts. Ta v prosinci 2012 souhlasila s uvolněním zdrojových kódů jako open source [Wayback Machine].
Byla vydána verze 0.84 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu.
Microsoft představil Azure Linux 4.0 a Azure Container Linux. Na konferenci Open Source Summit North America 2026 organizované konsorciem Linux Foundation a sponzorované také Microsoftem. Azure Linux 4.0 vychází z Fedora Linuxu. Azure Container Linux je založen na projektu Flatcar. Azure Linux (GitHub, Wikipedie) byl původně znám jako CBL-Mariner.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).
Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.
Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.
Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).
Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.
Tiskni
Sdílej:
.
)).
"Dědečku, kdy ve vaší vesnici jede vlak?" -- "Inu, chlapče, někdy před obědem, jindy po obědě." -- "A kdypak obědváte?" -- "Někdy před vlakem, ondy zase po něm, hochu..."
Mimochodem, ten zápisek skutečně navozuje vánoční náladu...
Až koffr dostane Nobelovku, ožeru se jako prase.
Planuje se Nobelovka za literaturu, nebo míru? Já jenom že s těma prachama od Nobelů počítám a tady nemám šanci. Že bych se podle toho angažoval v jiné oblasti. :)
To je dobrej plán! Ještě tam dám návod na geneticky-takticky vyrobený... třeba to prase!
Ale já se znám. Já jí dostanu. Né že ne. Přesně ve chvíli, kdy usouděj, že je nevhodné tu čest špinit penězma. Potřesou mi pazourou, předají papír vytvořený we wordu a pošlou postrkem domů. Tady se dozvím, že nemám nárok ani na cesťák a půjdu umejvat vlaky, abych tu jízdenku do štokholoma zaplatil. 
To mi připomíná výrok: "Lidé jsou většinou blbé. Některé i chytré! Ale, je nás málo!"
Jako génius si připadám každou chvíli u počítače. Každou chvíli! Jen ty krátké chvilky jsou následovány předlouhým časem, kdy zakouším vědomí své naprosté idiocie. 
Není někdo z vás s Valašského Meziříčí?Ne.
, třeba se přece jen někdo najde - že by jistý druh seznamky
.
Jedna moc milá slečna a její o něco méně milá maminka.
Zbytku města jsem si zatím všimnout nestačil.