Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
jak ho mam zakazat?
Viz mnou linkovaná wiki v zápisku.
mně se změnila klávesa XF86Standby na XF86Sleep
Začínám závidět "Archařům", protože vidím, že se tam člověk dost naučí. Zatímco já s Kubuntu stagnuju.
tezko rict. dost se toho naucis uz pri instalaci, ale potom uz tech problemu moc neni. ja mam arch nainstalovany neco malo prez rok a od te doby jsem tam neco resil jen 2x. jedou kdyz presel arch na kde4 a ja musel preinstalovat kdemod na kdemod-legacy (porad stejna trojka :)). no a podruhe vcera...ale opravit xorg.conf je zalezitost na par minut :D
Nechápu, proč máš u roota prompt $
Nejspíš proto, že to tak má nastavené PS1?
Protože jsem kopíroval příkaz z konzole pod userem a pak přepsal username na root :-[ Nastaven mám prompt #
Já jsem se s tím jebal asi hodinu a výsledkem mého snažení bylo to, že jsem si to nějakým způsobem celé pokazil, když jsem instaloval nový ovladač k NVIDII a s mým vanilla jádrem mi teďka nefunguje xorg :( Teď nemám čas na to, abych si to dával dohromady, tak jsem přešel na distr. jádro, které má všechny ovladače v sobě. Při tomhle jsem zjistil, že se mi to distribuční jádro startuje dokonce rychleji než moje původní (akorát udev trvá jaxi dýl..) To je motivace k lepší konfiguraci jádra...
Už se těším na dlouhé Vánoční večery strávené konfigurací vanilla jádra a pitím svařeného vína........ Ano, přesně to je to, co mám na Archi nejradši - svařené víno :-P
No to bude tím, že verze 1.4.2 je stará
Z 64bit stroje, co jsem ještě neupdatoval:
[nik@venice ~]$ yaourt -Ss xorg-server
extra/xorg-server 1.5.3-2 [1.4.2-2 installed] (xorg)
X.Org X servers
Asi takhle..
[root@tchitchi ~]# pacman -Qi hal
error: package "hal" not found
[root@tchitchi ~]#
Ono obcas staci trochu cist. Takze sem zakomentoval rgb a pridal "ServerFlags" a vsechno jede jak ma.
pouzivam aktualni bety s kdemod3 a nepada :)
Kdepak, můžu nastavovat kde chci co chci, ale nefunguje to. Asi udělali soudruzi z X.org někde chybu, protože z dříve plně funkčního touchpadu je teď béčková PS/2 myš.
Zkus buď zakázat hotplug, pak by mělo fungovat dřívější nastavení v x.org, nebo zkus najít patřičný xf86-input-*** ovladač a nastavit příslušné policy pro hal.
Tiskni
Sdílej: