Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
XeLaTeX je bezva, pokud ale člověk chce vložit do dokumentu bitmapovou grafiku, není výsledek přímočarého počínání zas až tak bezva. Pár mentálních poznámek:
Když není LaTeX moc dobrý při práci s bitmapami, ale naopak je dobrý s vektorovými formáty, předhodíme mu náš screenshot ,,zapouzdřený`` do vektorového formátu EPS. Tím si člověk moc nepomůže, pokud by obrázek nechal LaTeX libovolně zvětšovat, ale má to smysl, pokud se podaří LaTeX přimět vysázet obrázek v jeho skutečném rozlišení.
scale=1
: něco málo přes 340 při standardních okrajích.TIFF
. Kdyby byl svět ideální, zvolili bysme EPS
už nyní. Kdyby byl svět zlý jen trochu, zvolili bysme PNG
nejvýše bez průhlednosti. Svět je ale hodně zlý.sam2p obrazek.tif obrazek.eps
.\includegraphics[scale=0.5]{img/obrazek.eps}
.EPS
s rozměry stránky a nikoliv s rozměry obrázku. Imagemagick ať už přes konzolový convert
nebo přes grafické klikátko mrví velikost bitmap, jestli to platí i pro jinou verzi balíčků než mám právě teď v Archu jsem nezkoumal. A možná by stačil nějaký šikovný parametr, který jsem při rychlém prohledávání neobjevil. Sam2p zas nejspíš neumí hodně barevná PNG
s alfa kanálem. Navíc nejde přeložit s novým GCC, naštěstí maintainer balíčku v AURu reagoval rychle.PNG
bez průhlednosti, a vložíte se scale=1 nebo scale=0,5 v případě obrázku s 680 px, dopadne to stejně dobře jako s EPS
.PNG
si to však ,,dělá co chce``. Viz vytvořené PDFko a jeho zdrojáky.Jak vyplývá z diskuze, děkuji Ritchiemu, je místo EPS
vhodnější použít PDF
, a v případě převodu průhledného PNG
Imagemagickový convert a sice: convert image.png -background white -flatten +matte image_new.png
.
PS: Všimli jste si, že komentování článků na ct24.cz je vázáno na Fakbůk?
Tiskni
Sdílej:
XeLaTex nepoužívám a možná jsem hloupější než syn rosničky a vesnického idiota, ale když použiju
\usepackage[pdftex]{graphicx}
tak můžu vložit přímo JPEG a pdflatex ho beze změn nacpe do výslednýho pdfka. To jako s XeLaTeXem nejde?