Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Tak jsem TigerStore NAS04 vystavil pod drobnohled a spekuloval cim by to tak mohlo byt, ze se data na a z Raidu5 sinou tak pomalu. Stahl jsem si i zdrojaky, ktere jsou pod GPL a zjistil jsem, ze uvnitr by mel byt NTFS-3G, iTune server a UPS
Napada me myslenka, proc asi je uvnitr NTFS-3g kdyz vse bezi na linuxu a kde jsou zdrojaky minimalne od Samby ktera tam jede (SMB/CIFS). Navic webove rozhrani je dost chude na nastavovani ceholiv v systemu.
Pustil jsem proto na me sitove uloziste ten program co pouzivala Trinity, kdyz chtela Neovi zachranit zivot:
Starting Nmap 4.11 ( http://www.insecure.org/nmap/ ) at 2007-08-10 08:21 CEST Interesting ports on 10.0.0.49: Not shown: 1668 closed ports PORT STATE SERVICE 21/tcp open ftp 22/tcp open ssh 23/tcp open telnet 80/tcp open http 111/tcp open rpcbind 139/tcp open netbios-ssn 445/tcp open microsoft-ds 631/tcp open ipp 845/tcp open unknown 886/tcp open unknown 944/tcp open unknown 8081/tcp open blackice-icecap MAC Address: XX:XX:XX:XX:XX:XX (SMC Networks) Nmap finished: 1 IP address (1 host up) scanned in 7.896 seconds
Okamzite jsem zapinal sve putty a zkousel se dostat na konzoli, bohuzel bez uspechu. Ani jedno uzivatelske jmeno a heslo z weboveho rozhrani me neopravnovalo ke vstupu. Tak jsem zkousel zavolat na support linku a pan na telefonu rikal at zkusim admin/smcadmin ci neco podobneho, ale zdalo se mi to dost nepravdepodobne, pac obycejny uzivatel si rozhodne nebude menit heslo v nejakem linuxu, kdyz si koupil prece klikaci uloziste. Tim padem by bylo zarizeni snadno nabouratelne. Ted uz jen cekam az mi nekdo posle mail s default jmenem a heslem ... Cekam uz druhy den, osobne si myslim, ze k tomu nikdy nedojde :)
Jeste jedna poznamka, i kdyz se vsude v recenzich pise o CIFS a NTF podpore, opak je pravdou ponevadz NFS je planovana do budoucna.
Tiskni
Sdílej: