Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak jsem TigerStore NAS04 vystavil pod drobnohled a spekuloval cim by to tak mohlo byt, ze se data na a z Raidu5 sinou tak pomalu. Stahl jsem si i zdrojaky, ktere jsou pod GPL a zjistil jsem, ze uvnitr by mel byt NTFS-3G, iTune server a UPS
Napada me myslenka, proc asi je uvnitr NTFS-3g kdyz vse bezi na linuxu a kde jsou zdrojaky minimalne od Samby ktera tam jede (SMB/CIFS). Navic webove rozhrani je dost chude na nastavovani ceholiv v systemu.
Pustil jsem proto na me sitove uloziste ten program co pouzivala Trinity, kdyz chtela Neovi zachranit zivot:
Starting Nmap 4.11 ( http://www.insecure.org/nmap/ ) at 2007-08-10 08:21 CEST Interesting ports on 10.0.0.49: Not shown: 1668 closed ports PORT STATE SERVICE 21/tcp open ftp 22/tcp open ssh 23/tcp open telnet 80/tcp open http 111/tcp open rpcbind 139/tcp open netbios-ssn 445/tcp open microsoft-ds 631/tcp open ipp 845/tcp open unknown 886/tcp open unknown 944/tcp open unknown 8081/tcp open blackice-icecap MAC Address: XX:XX:XX:XX:XX:XX (SMC Networks) Nmap finished: 1 IP address (1 host up) scanned in 7.896 seconds
Okamzite jsem zapinal sve putty a zkousel se dostat na konzoli, bohuzel bez uspechu. Ani jedno uzivatelske jmeno a heslo z weboveho rozhrani me neopravnovalo ke vstupu. Tak jsem zkousel zavolat na support linku a pan na telefonu rikal at zkusim admin/smcadmin ci neco podobneho, ale zdalo se mi to dost nepravdepodobne, pac obycejny uzivatel si rozhodne nebude menit heslo v nejakem linuxu, kdyz si koupil prece klikaci uloziste. Tim padem by bylo zarizeni snadno nabouratelne. Ted uz jen cekam az mi nekdo posle mail s default jmenem a heslem ... Cekam uz druhy den, osobne si myslim, ze k tomu nikdy nedojde :)
Jeste jedna poznamka, i kdyz se vsude v recenzich pise o CIFS a NTF podpore, opak je pravdou ponevadz NFS je planovana do budoucna.
Tiskni
Sdílej: