Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
první nástřel - Brasero?
vim ~/.emacs
druhy nastrel - brasero 0.9.1 ?
Třetí...Brasero
Koukám, že důvod proč to nedat do poradny se vždycky najde (a téměř vždycky je špatnej)...
Nebo .. Brasero ? :o) Jako čerstvý uživatel GNOME (...předtím KDE) se mi celkem líbí. Má dokonce i jednoduchý editor obalu CD (což myslím KIIIB nemá). Taky GNOME Baker není špatná aplikace ...
nero linux
neresit a zustat u k3b
Na většinu věcí mi stačí vypalování v Nautilu (pro vytvoření nového disku Místa / Tvůrce CD a DVD, pro zkopírování stačí kliknout pravým myšítkem na ikonku disku a dát Zkopírovat). Jinak mám rád Brasero (snad to tu ještě nikdo nezmínil ).
Čerstvá zpráva: Nautilus CD Burner de facto končí a bude oficiálně nahrazen Braserem.
A taky začleněn do GNOME 2.26
což z tvého příspěvku vlastně vyplývá :) mno už mi z toho celodenního učení hrabe :-/
Jo, tak jsem to myslel.
Kromě výše zmíněných programů Brasero a Nautila (s přídavným modulem) existuje ještě GnomeBaker.
Tenhle problém moc neřešímTo je vidět. Jinak by ses neptal a místo toho zkusil google nebo jeden z bezpočtu katalogů linuxového softwaru... "Namátkou" třeba ten na abclinuxu.cz, kde si můžeš programy v určité kategorii nechat filtrovat podle grafického toolkitu, který používají
Tiskni
Sdílej: