Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
první nástřel - Brasero?
vim ~/.emacs
druhy nastrel - brasero 0.9.1 ?
Třetí...Brasero
Koukám, že důvod proč to nedat do poradny se vždycky najde (a téměř vždycky je špatnej)...
Nebo .. Brasero ? :o) Jako čerstvý uživatel GNOME (...předtím KDE) se mi celkem líbí. Má dokonce i jednoduchý editor obalu CD (což myslím KIIIB nemá). Taky GNOME Baker není špatná aplikace ...
nero linux
neresit a zustat u k3b
Na většinu věcí mi stačí vypalování v Nautilu (pro vytvoření nového disku Místa / Tvůrce CD a DVD, pro zkopírování stačí kliknout pravým myšítkem na ikonku disku a dát Zkopírovat). Jinak mám rád Brasero (snad to tu ještě nikdo nezmínil ).
Čerstvá zpráva: Nautilus CD Burner de facto končí a bude oficiálně nahrazen Braserem.
A taky začleněn do GNOME 2.26
což z tvého příspěvku vlastně vyplývá :) mno už mi z toho celodenního učení hrabe :-/
Jo, tak jsem to myslel.
Kromě výše zmíněných programů Brasero a Nautila (s přídavným modulem) existuje ještě GnomeBaker.
Tenhle problém moc neřešímTo je vidět. Jinak by ses neptal a místo toho zkusil google nebo jeden z bezpočtu katalogů linuxového softwaru... "Namátkou" třeba ten na abclinuxu.cz, kde si můžeš programy v určité kategorii nechat filtrovat podle grafického toolkitu, který používají
Tiskni
Sdílej: