abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.93.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | Komunita

    Svobodný operační systém ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, slaví 30. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 11:00 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi má nově v nabídce flash disky Raspberry Pi Flash Drive: 128 GB za 30 dolarů a 256 GB za 55 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 10:22 | Zajímavý software

    Technologie Skip pro multiplatformní mobilní vývoj, která umožňuje vývojářům vytvářet iOS a Android aplikace z jediné Swift a SwiftUI kódové základny, se s vydáním verze 1.7 stala open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 03:33 | Zajímavý software Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 34.0.0 webového prohlížeče Pale Moon (Wikipedie) vycházejícího z Firefoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    21.1. 16:11 | Humor

    Win8DE je desktopové prostředí pro Wayland, inspirované nechvalně proslulým uživatelským rozhraním Metro z Windows 8. Nabízí dlaždicové rozhraní s velkými tlačítky a jednoduchou navigací, optimalizované pro dotyková zařízení. Cílem projektu je přetvořit design operačního systému Windows 8 do funkčního a minimalistického rozhraní vhodného pro každodenní použití na Linuxu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 12
    21.1. 14:33 | Nová verze

    Laboratoře CZ.NIC vydaly Datovku 4.28.0 a Mobilní Datovku 2.6.0. Hlavní novinkou je ukládání rozpracovaných datových zpráv do konceptů. Datovka je svobodné multiplatformní aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.1. 14:22 | Zajímavý projekt

    Unix Pipe Game je vzdělávací karetní hra zaměřená na děti a rodiče, která děti učí používat unixové příkazy prostřednictvím interaktivních úkolů. Klíčovým prvkem hry je využití symbolu | pro pipeline neboli 'rouru', který umožňuje propojit výstupy a vstupy jednotlivých unixových příkazů, v tomto případě vytištěných na kartičkách. Předpokládá se, že rodič má alespoň nějaké povědomí o unixových příkazech a jejich provazování pomocí |.

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    21.1. 13:55 | Zajímavý software

    PCIem je linuxový framework, který vytváří virtuální zařízení PCIe pomocí technik, které umožňují hostitelskému operačnímu systému rozpoznat tyto syntetické 'neexistující' karty jako fyzické zařízení přítomné na sběrnici. Framework PCIem je primárně zamýšlen jako pomůcka pro vývoj a testování ovladačů bez nutnosti použít skutečný hardware. Dle tvrzení projektu si fungování PCIem můžeme představit jako MITM (Man-in-the-Middle), který se nachází mezi ovladači a kernelem.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (5%)
     (0%)
     (10%)
     (21%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (36%)
    Celkem 573 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:24
    Rozcestník

    Takové malé zamyšlení

    11.7.2005 23:03 | Přečteno: 996× | Začátky

    Jde použít Gnome obsažený v distribuci FC4 na již nainstalovaných MDK10.1?

    Linux používám necelý týden a už se zamýšlím nad blbostmi. Než jsem zakotvil u MDK10.1 zkusil jsem debian 3.1 a FedoraCore4. Hlavním důvodem bylo asi to, že u MDK mi vše rovnou fungovalo a práce jsem měl minimum(ale nějaká tam byla). Ovšem mimo debiana (měl jsem problémy s garafikou) jsem si vyzkoušel i pár hodin v FC4. V MDK používám Kde 3.2 (ne že by se mi nelíbilo ale jaksi se musím ke všemu promačkávat), ovšem v tom je ten problém. Ve FC4 se mi velmi líbilo uspořádání Gnome. Bylo to vše takové příjemnější. A proto zde chci navodit takovou diskuzi. Má hlavní otázka: jde Gnome obsažené na dvd s FC4 "nainstalovat" v MDK10.1 a případně jak myslíte že by to fungovalo?

    Snad tady nikoho neurazím, někteří jistě budete namítat v MDK10.1 je taky gnome ale to asi jaksi není ono. A také někteří budou rejpat "tak si to uprav sám" ale to se mi jaksi nechce. No nechce, prostě asi by to nebylo to pravé.

    Tak co myslíte, půjde to?

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    11.7.2005 23:06 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše No
    Můžeš si do chrootu nainstalovat půlku FC4 :-)
    Nebo třeba taky celou FC4. :-)
    11.7.2005 23:56 outrage | skóre: 20 | blog: Outrage's Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No
    No, nebo taky treba jen tretinu! Zalezi jen na nalade;)
    Není-li to pravda, je to velmi dobře vymyšleno.
    12.7.2005 10:19 Jáchym Čepický | skóre: 29 | blog: U_Jachyma
    Rozbalit Rozbalit vše něco mi uniklo?
    Je problém nainstalovat Gnome z MDK do MDK?
    12.7.2005 13:02 ABCLinuxuIsAlive | skóre: 12 | blog: Cubix | Nodnol
    Rozbalit Rozbalit vše Gnome vs Gnome
    Neni nahodou to, co hledas rozdil mezi Gnome 2.10 (ktere je ve FC 4) a Gnome 2.8 (2.6 - nevim, co tam maji?) z MDK 10.1?
    Nejsem povinen byt takový, jaký bych podle ostatních měl být. Je to jejich omyl, ne moje selhaní.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.