Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
U mne to vypadá dobře, ale to bude možná tím, že mám nastavenou velikost písma v prohlížeči na takovou, jaká mi vyhovuje. Což jes bohužel spíš výjimka.
Hlavně tam nenastavujte (základní) velikost písma na něco jako '90%
' nebo '0.9em
'. Za to by měly být tělesné tresty.
Hlavně tam nenastavujte (základní) velikost písma na něco jako 'Proc? Pouzivam 0.7em a nikdy jsem nemel problem (jednou jsem to musel snizit na 0.69em). Podle me je to lepsi, nez to natvrdo psat v px nebo pt.90%
' nebo '0.9em
'. Za to by měly být tělesné tresty.
0.7em
' znamená…
Ne, to správná logika samozřejmě není. Podle mého názoru je to paskvil a sám to tak nedělám.Opet pan dokonaly. Hlavne ze ten styl, co sis vybral pro svuj blog, nedovoli zmenit treba ve FF velikost fontu v textu prispevku ani kdyz povolim strankam pouzivat vlastni pisma. Zamet si pred vlastnim prahem, frajirku.
* {font-size: XXpt}
, vše odstatní odstupňuj pomocí jednotky em či procent. Když se uživateli bude zdát písmo malé/velké, může si ho nastavit pomocí vlastně definovaných CSS pro danou stránku, což umožňuje každý moderní prohlížeč (včetně IE7). Jinak nastavování velikosti písma v pt je snad nejlepší. Na všech monitorech s jakýmkoliv rozlišením při správném nastavení dpi je jeho velikost stejná.
font-family: XYZ, sans-serif
', je to IMHO zcela v pořádku. Prostě říkáte "použij bezpatkové písmo, přednostně XYZ, není-li k dispozici, pak podle vlastního výběru".
Autor stránek by uživateli IMHO neměl kecat ani do rodiny fontů, natožpak do toho, který konkrétní font použít.Tak co kdybychom se uplne vykaslali na estetiku webu? Nemluvim o velikostech fontu, tam jde o pouzitelnost a citelnost. Gumovy layout se vetsinou udelat da, kdyz si clovek da zalezet, takze ty velikosti se daji... Ale nepouzivat konkretni fonty a rodiny, to je jako kdybys chtel, aby umelec udelal obraz bez barev a pak prodaval jeho kopie s tim, at si kazdy ty barvy do obrazu doplni sam... kazdy pak ten obraz ma asi tak, jak byse mu libil, ale jaksi to popira smysl tvorby toho dila. Design je umeni.
body
a obyčejných textů na 100 % (tj. žádnou velikost nenastavujte), a nadpisy, zvyýraznění nebo poznámky určete relativní změnou velikosti písma (procenta, ex
, em
). Tak se použije velikost písma, kterou si nastavil uživatel, který asi nejlépe ví, co se mu dobře čte.
Tiskni
Sdílej: