V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
modul:foo
místo jen foo
a bum a běží v nové verzi, typicky se tak píšou loop
smyčky serveru viz níže).
Samoupgradující server:loop(State) -> receive Msg -> NewState = do_some(State, Msg), ?MODULE:loop(NewState) end.Server s upgrade on demand:
loop(State) -> receive upgrade -> ?MODULE:loop(State); Msg -> NewState = do_some(State, Msg), loop(NewState) end.Pokud ten server má zpracovávat řádově stovky tisíc requestů za sekundu tak ten druhej kód bude o chlup rychlejší, ale zas musíš při upgrade zaslat ten signál.
Interpret možná přijde na řadu malinko později, jestli tím oslním svou slečnu, to sice nevím, ale zkusit to můžu (od mě jako od Matfyzáka už zažila mnohé ).Největší frajeřina by byla dát jí ho k narozeninám...tím samozřejmě myslím napsat ho tak kompaktní, aby se – napsaný polevou – vešel na horní stranu dortu.
foo
, tak to všechno běhá uvnitř té binárky snad i včetně imported funkcí (přímé adresy do verze jiného modulu, která byla v okamžiku natažení volajícího modulu, ale tím si nejsem jistý, možná, že to rovnou sahá po aktuální verzi) a v okamžiku požadavku na module:foo
se koukne do aktuálního slovníku (je to o chlup pomalejší) a skočí na nejnovější verzi (trošku to připomíná Debian a jeho větve init
modulu a dalších systémových věcí je trochu těžší, ale jak často měníš jádro, že BEAM
u, případně jádra, kompilátoru a loaderu. Zdrojáky jsou k dispozici
Tiskni
Sdílej: