Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Aneb snaha udržovat tento jaderný modul funkční pro nové verze kernelu.
Možná si vzpomínáte na jeden můj thread, kde jsem se před necelým rokem pokoušel rozchodit tento modul pod 2.6.21.5 kernelem. Velké díky tímto patří michichovi, který mi s testy pomáhal a pak i vystavil celý patch.
Uplynula jistá doba a já se metodou omylu a poučení naučil, že podobný modul může být hodně užitečný. Takže jsem se jej pokusil opět rozjet i s příslušným patchem (nyní však na 2.6.24), narazil na jeden problém, který ale pár minut na Googlu vyřešilo.
Nedávno na root.cz vyšel první díl seriálu o GITu, který sice neobsahovat žádné praktické ukázky, nicméně mě donutil (konečně) se pustit do zkoumání a vymazat jeden záznam z TODO listu. Po nějaké době hraní s GITem jsem si řekl, že by to chtělo "něco", kde by se dal využít. A shodou okolností přestal odpovídat jeden vzdálený server na HTTP a SSH, ale ping vracel.....
No jo, už nebudu zdržovat http://repo.or.cz/w/ipt_sysrq.git - nejsem nějaký extra super kernel module vývojář, snažím se učit, takže jakékoli patche a vylepšení jsou vítány[1].
Chtěl jsem udělat ještě jeden commit navíc kvůli diffu patche od Jana Engelhardta, ale patch(1)
vyhazoval hodně konfliktů, takže příšla na řadu ta jednodušší varianta. Doufám, že to nikomu nebude moc vadit.
Později (ještě před publikováním) mé oko nalezlo již updatovanou verzi na http://leet.cz/ipt_sysrq, kde autor navíc provádí i jiné úpravy (http://paste2.org/p/28499[2]) včetně odebírání Author části z README (což podle mě není nejlepší krok).
[1]:
Rád bych dodržel minimalističnost kódu a účel projektu, "creeping featurism" zde nevidím jako dobrou volbu.[2]:
Jediný pastebin mimo pastebin.ca, který zvýrazňuje synaxi diffu, ale neusekne mu @@ na začátku řádku.. jednoho dne si asi udělám čas a zašlu feature requesty na openpaste.org, pastebin.com, ...
Tiskni
Sdílej: