Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
já mám i5-2400 a co se týče stability intel GK a nových kernelů tak je to fakt luxus. všecko šlape jak má. Jinak pokud fakt využiješ často šifrování, tak i5 mají AES podporu což i3 nemaj. Jinak je dostačující i3ka. Já tu i5 málo kdy vytížím všechny jádra..to se stane jen když mám ve virtualu v XP nějakou simulaci + ještě něco čmárám v eaglu v linuxu a nejlíp si ještě pustím kompilaci balíčku
Odkaz ukazuje, že šmejdi je spíš autor té "recenze."Byl bych opatrný s tak silným hodnocením, ale ani mě se recenze nezdála objektivní, ať už to bylo recenzentovou záští nebo naopak zhrzeností :) Ne že bych očekával dobré hodnocení, to asi ani ne, ale ten článek byl skrz-naskrz negativní. Například jsem čekal, že ve výčtu kladů by mělo zaznít srovnání instrukční výbavy o SIMD sady po SSE3 (až po AVX, což je pro multimédia kura důležité) nebo AES. Zkrátka byť to jádro má výkonostní problémy, nezůstanete nasuchu kvůli jeho výbavě. Například dnes jste s CPU bez SSE2 často v pejru, ať už je jeho výkon dostačující nebo ne. A Phenomům hrozí, že nastane situace, kdy bude software vyžadovat například AVX. Nečekal bych to dřív než za dva roky, ale i to je podle mě poměrně brzo (koneckonců, podporu už mají obě značky, což by to mohlo urychlit). Wift, nebo kdo to psal, ovšem toto ignoroval...
6x1GB? to bych v PC teda nechtěl.. důvod? nic jinýho než 4GB moduly se snad ani nevyplatí takže 2x4GB
A co navrhuješ? VIA?inb4 ARM nebo nějaká podobná hip blbost. LOL.
v Z68 by měly jít taktovat cpu - za předpokladu, že veme K procesor
vzhledem k tomu, že ten mac má jeden z těch blbejch malejch větráčků ala notebook, tak bych si s úplnou tichostí nebyl jist. já mám například věráky v PC na 400rpm a jediné co slyším je hdd seek a hvizd ložisek u staršího WD AAKS disku..
O štípačkách mi tatínek nic neříkalty snad mají být někde bezpečně uložené mezi nářadím. To je teorie, ale když někdo bastlí apod. tak se nevyhne tomu, aby někde něco neleželo. Ideální je s bastlem někam přemístit.
Zdravim, som majitelom procesoru AMD FX-4100, celu zostavu si mozete pozriet tu. Rozmyslal som aj o Intel Corei5 2500K, ale povedzme, ze som nechcel trochu usetrit.
Moje najnarocnejsie aplikacie su: FullHD filmy (to taha grafika a procak sa flaka), Chromium, Opera, Eclipse, Netbeans, KDevelop, Amarok ... Nic extra narocne na vykon. Na vsetky mi stacilo slabucke Core2Duo, pokial mi neodisiel notebook. Mam DualBoot s Windows 7, kde najnarocnejsia vec je Visual Studio. Co sa tyka vykonu, nemozem si stazovat. Ba mi to pride az super.
Co sa tyka podpory linuxu, ak az na mensi problem s bootovanim po cerstvej instacii, skutocne vsetko slabe ako hodinky. S nicim som nezaznamel problem.. Pre AMD rozhodla nakoniec cena, lebo mam za dobry peniaz pekne vyvazenu zostavu, ktora by mala aj bez problemov zvladnut hru ako Zaklinac 2. Keby som kupil Corei5, tak by som mal vykonny procak, ktory velmi nemam kde vyuzit a zvysok zostavy by bol nevyvazeny (na grafiku by som nemal a maticna doska tiez nic moc..). Ono o vykon som sa nebal aj preto, lebo keby mi vazne trebalo nieco pocitat, tak to pustim vzdialene paralelne na 32 Corei7 a moze kazdy PC s jednym CPU niekde strcit.
Zaver. Pokial clovek potrebuje PC na programovanie a pozeranie FullHD filmov, na prejdenie jednej hry rocne, tak AMD je velmi rozumna volba za dobry peniaz. Uz aj preto, ze vykon zeleza straca hodnotu velmi rychlo.
Tiskni
Sdílej: