Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »já mám i5-2400 a co se týče stability intel GK a nových kernelů tak je to fakt luxus. všecko šlape jak má. Jinak pokud fakt využiješ často šifrování, tak i5 mají AES podporu což i3 nemaj. Jinak je dostačující i3ka. Já tu i5 málo kdy vytížím všechny jádra..to se stane jen když mám ve virtualu v XP nějakou simulaci + ještě něco čmárám v eaglu v linuxu a nejlíp si ještě pustím kompilaci balíčku
Odkaz ukazuje, že šmejdi je spíš autor té "recenze."Byl bych opatrný s tak silným hodnocením, ale ani mě se recenze nezdála objektivní, ať už to bylo recenzentovou záští nebo naopak zhrzeností :) Ne že bych očekával dobré hodnocení, to asi ani ne, ale ten článek byl skrz-naskrz negativní. Například jsem čekal, že ve výčtu kladů by mělo zaznít srovnání instrukční výbavy o SIMD sady po SSE3 (až po AVX, což je pro multimédia kura důležité) nebo AES. Zkrátka byť to jádro má výkonostní problémy, nezůstanete nasuchu kvůli jeho výbavě. Například dnes jste s CPU bez SSE2 často v pejru, ať už je jeho výkon dostačující nebo ne. A Phenomům hrozí, že nastane situace, kdy bude software vyžadovat například AVX. Nečekal bych to dřív než za dva roky, ale i to je podle mě poměrně brzo (koneckonců, podporu už mají obě značky, což by to mohlo urychlit). Wift, nebo kdo to psal, ovšem toto ignoroval...
6x1GB? to bych v PC teda nechtěl.. důvod? nic jinýho než 4GB moduly se snad ani nevyplatí takže 2x4GB
A co navrhuješ? VIA?inb4 ARM nebo nějaká podobná hip blbost. LOL.
v Z68 by měly jít taktovat cpu - za předpokladu, že veme K procesor
vzhledem k tomu, že ten mac má jeden z těch blbejch malejch větráčků ala notebook, tak bych si s úplnou tichostí nebyl jist. já mám například věráky v PC na 400rpm a jediné co slyším je hdd seek a hvizd ložisek u staršího WD AAKS disku..
O štípačkách mi tatínek nic neříkalty snad mají být někde bezpečně uložené mezi nářadím. To je teorie, ale když někdo bastlí apod. tak se nevyhne tomu, aby někde něco neleželo. Ideální je s bastlem někam přemístit.
Zdravim, som majitelom procesoru AMD FX-4100, celu zostavu si mozete pozriet tu. Rozmyslal som aj o Intel Corei5 2500K, ale povedzme, ze som nechcel trochu usetrit.
Moje najnarocnejsie aplikacie su: FullHD filmy (to taha grafika a procak sa flaka), Chromium, Opera, Eclipse, Netbeans, KDevelop, Amarok ... Nic extra narocne na vykon. Na vsetky mi stacilo slabucke Core2Duo, pokial mi neodisiel notebook. Mam DualBoot s Windows 7, kde najnarocnejsia vec je Visual Studio. Co sa tyka vykonu, nemozem si stazovat. Ba mi to pride az super.
Co sa tyka podpory linuxu, ak az na mensi problem s bootovanim po cerstvej instacii, skutocne vsetko slabe ako hodinky. S nicim som nezaznamel problem.. Pre AMD rozhodla nakoniec cena, lebo mam za dobry peniaz pekne vyvazenu zostavu, ktora by mala aj bez problemov zvladnut hru ako Zaklinac 2. Keby som kupil Corei5, tak by som mal vykonny procak, ktory velmi nemam kde vyuzit a zvysok zostavy by bol nevyvazeny (na grafiku by som nemal a maticna doska tiez nic moc..). Ono o vykon som sa nebal aj preto, lebo keby mi vazne trebalo nieco pocitat, tak to pustim vzdialene paralelne na 32 Corei7 a moze kazdy PC s jednym CPU niekde strcit.
Zaver. Pokial clovek potrebuje PC na programovanie a pozeranie FullHD filmov, na prejdenie jednej hry rocne, tak AMD je velmi rozumna volba za dobry peniaz. Uz aj preto, ze vykon zeleza straca hodnotu velmi rychlo.
Tiskni
Sdílej: