Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Google zveřejnil seznam 1 212 projektů od 198 organizací přijatých do letošního, již osmnáctého, Google Summer of Code.
Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
NoLog.cz IT kolektiv spustil Nitter.cz. Jedná se o alternativní rozhraní pro Twitter, které nesbírá osobní údaje, nevyžaduje přihlášení a všechny přístupy na Twitter provádí skrz servery NoLog.cz.
Byla vydána nová major verze 15 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 5.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 5.18 (LKML). Přehled nových vlastností a vylepšení na stránce Linux Kernel Newbies.
V Ubuntu 22.10 s kódovým jménem Kinetic Kudu bude zvukový server PulseAudio nahrazen multimediálním serverem PipeWire.
Tavis Ormandy popisuje, jak zprovoznil 32 let starý unixový port tabulkového procesoru Lotus 1-2-3 na moderním Linuxu. Doprovodné zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
sorry za trochu offtopic, ale AFAIK se podobny system pouziva pri pro teplou vodu - cast odebrane teple vody se rozpocitava podle spotreby daneho bytu, cast podle metru bytu. Je to tak?Je to tak (§5). I když mně to připadá u TUV velmi nefér (dokázal bych pochopit nějakých 5 %, ale 30 % je zcela násilné vymáhání toho, aby lidi neměli možnost odpojit se od silně předražené TUV).
A proto by se protopené teplo mělo měřit na přívodu z teplárny a jeho cena rozpočítávat podle rozlohy bytu mezi všechny nájemníky. Sice tohle řešení má slabinu v tom, že pak někdo může topit do otevřeného okna, ale toho dotyčného si ostatní podají na nejbližší schůzi vlastníků bytů, takže bych to neviděl jako významný problém.Taky to vubec nezohlednuje to, ze nekdo si vytapi byt na 18 a nekdo jinej na 24.
Navyse by tento system bol odolny aj na vykurovanie stylom, ze napustim radiator teplou vodou, zatiahnem a necham vychladnut. A znova zopakovat.Na deskových radiátorech se dá vychytat nastavení tak, že je teplý jen vršek - měřák, jaký popisuje autor blogu, pak nemůže naměřit vůbec nic.
Nechápu proč to nemůže být normálně a slušně tak, že každý zaplatí jen to co protopí.to je velmi drahe, proto se to dela tim rozpocitanim. Existuji samozrejme meridla, ktera kontroluji prutok a teploty a pak se vi na Wh, kolik kdo odebral tepla. Ta meridla se musi kalibrovat kazde 3 roky a kontrolovat, je s tim proste tolik starosti, ze je i pro toho, kdo na jine doplaci levnejsi ta 'pomerna' metoda platby za otop.