Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
sorry za trochu offtopic, ale AFAIK se podobny system pouziva pri pro teplou vodu - cast odebrane teple vody se rozpocitava podle spotreby daneho bytu, cast podle metru bytu. Je to tak?Je to tak (§5). I když mně to připadá u TUV velmi nefér (dokázal bych pochopit nějakých 5 %, ale 30 % je zcela násilné vymáhání toho, aby lidi neměli možnost odpojit se od silně předražené TUV).
A proto by se protopené teplo mělo měřit na přívodu z teplárny a jeho cena rozpočítávat podle rozlohy bytu mezi všechny nájemníky. Sice tohle řešení má slabinu v tom, že pak někdo může topit do otevřeného okna, ale toho dotyčného si ostatní podají na nejbližší schůzi vlastníků bytů, takže bych to neviděl jako významný problém.Taky to vubec nezohlednuje to, ze nekdo si vytapi byt na 18 a nekdo jinej na 24.
Navyse by tento system bol odolny aj na vykurovanie stylom, ze napustim radiator teplou vodou, zatiahnem a necham vychladnut. A znova zopakovat.Na deskových radiátorech se dá vychytat nastavení tak, že je teplý jen vršek - měřák, jaký popisuje autor blogu, pak nemůže naměřit vůbec nic.
Nechápu proč to nemůže být normálně a slušně tak, že každý zaplatí jen to co protopí.to je velmi drahe, proto se to dela tim rozpocitanim. Existuji samozrejme meridla, ktera kontroluji prutok a teploty a pak se vi na Wh, kolik kdo odebral tepla. Ta meridla se musi kalibrovat kazde 3 roky a kontrolovat, je s tim proste tolik starosti, ze je i pro toho, kdo na jine doplaci levnejsi ta 'pomerna' metoda platby za otop.