Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »aneb diskuze alá zebra
Kromě ikonek pro slovníkové pojmy jsem se chystal ještě zpřehlednit výpisy otázek v diskuzních fórech. Každý druhý řádek podbarvit nějakou nevýraznou barvou. Vypadalo by to asi takto:
(Dosavadní zvýraznění při najetí myší jsem trochu ztmavil.) Co si o tom myslíte? Pomůže to přehlednosti nebo to naopak bude matoucí?
Efekt je samozřejmě řešen pomocí CSS. Určitě by to zvládl JavaScript, ale toho už na stránky více tahat nechci (a navíc bych se to musel nejprve naučit). Drobnou vadou na kráse je skutečnost, že tuhle záležitost zatím dokáže správně interpretovat pouze Konqueror (a pravděpodobně Safari). Firefox ani Opera si neškrtnou (a to ani vývojové verze FF 1.5beta2 a Opera 9.0tp). Pravidlo by vypadalo takto (využívá šikovný doplněk z CSS3 - strukturální pseudo-třídy):
.ds tr:nth-child(even) { background-color: #f7f7f7; }Kde
.ds
je element ohraničující výpisy diskuzí na stránkách a even
určuje, že definice bude aplikována na sudé elementy.
Tiskni
Sdílej:
"efektní efekt"Pokud by to nemělo znamenat zlepšení při orientaci ve výpisu, nemělo by to smysl. To už bychom se dostávali od funkčnosti k přeplácanosti... a to bych nechtěl.
nevidím důvod, proč to tak neudělat.Právě kvůli tomuto:
osobně "proužkované" výpisy moc rád nemám.Já například používám "proužkovaný" výpis v poštovním klientu, a proto jsem na něj zvyklý. Ale ne všem to musí vyhovovat.
ad a) - no to by bylo strašnýOK, strašný by to nebylo, ale vzhledem k tomu, že jde o doplňkovou funkci, nechci kvůli ní zvyšovat objem stránek ani o bajt.
mě by se to líbilo, ale ještě o malinko světlejší.Vyzkouším.
Já to na svém mizerném LCD v notebooku nevidim už teď :/mě by se to líbilo, ale ještě o malinko světlejší.Vyzkouším.
/etc/fonts/local.conf
(resp. /etc/fonts/conf.d/
, protože Debian...) mám zapnutý antialiasing + autohinting a vypnutý sub-pixel hinting.