Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Na základě vašich komentářů jsem mírně poupravil tmavý styl pro Abc. Vstupní pole ve formulářích jsou teď tmavší. Kromě toho bylo ještě opraveno pár drobností, ale nic zásadního.
Formuláře jsem se nakonec rozhodl ponechat s černým textem na světlém (i když teď tmavším) pozadí. Důvodem je především to, že kdybych zvolil tmavé pozadí a světlý text, musel bych separátně nastylovat i veškerá tlačítka. Ta jsou totiž v HTML formulářích vytvářena pomocí tagu input
, který se však zároveň používá i pro některá textová pole. Obarvením pozadí těchto textových polí by došlo i k obarvení tlačítek. To jsem nechtěl.
Dalo by se tomu zabránit zmiňovaným ostylováním všech tlačítek, což by představovalo do každého tagu vytvářejícího tlačítko doplnit nějakou třídu. To by ani tolik nevadilo, ale ostylovaná tlačítka jsou (především ve Firefoxu) odporná na pohled. Při troše snahy lze pochopitelně pomocí různě zabarvených border
simulovat klasický vzhled, ale ani to není ono, protože pro stav "právě stisknuto" by musela být další definice. No, prostě spousta zbytečných řádek navíc v CSS souboru.
Takže doufám, že formuláře vám budou takto připadat dostatečně tmavé.
Ještě mi vrtá hlavou, proč Firefox (na rozdíl od Konqueroru) tvrdohlavě zobrazuje bílé pozadí u radiobuttonů. Škoda. Není to úplně tip-ťop.
Tiskni
Sdílej:
input[type=submit]
podporují všechny slušné prohlížeče.
jo, a bez registrace by to neslo?Viz vysvětlení.
Dost špatně se hledají barvy, které jsou dobře čitelné na světlém i tmavém podkladu.Ak by bol moj predpoklad spravny, ze Yeti pouzil farbicky z VIMu, tak nie je problem ziskat spravne farby pre tmavy styl. Staci dat vo vime
:set background=dark
a VIMko automaticky
ponukne vhodnejsie farby.
Vacsi problem by bol skor zadefinovat najcastejsie triedy pre zvyraznenie kodu (ktore su to? comment? string? statement? date? prompt?) v CSS.
Asi by bolo najjednoduchsie nepouzivat farebne zvyraznenie kodu. Mozno by stacilo pouzivat na urcite zvyraznenie klasiku: code
, kbd
a pripadne: em
a strong
.