Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Fedora 43 Asahi Remix s KDE Plasma už funguje na M3. Zatím ale bez GPU akcelerace. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
Red Hat představil nový nástroj Digital Sovereignty Readiness Assessment (GitHub), který organizacím umožní vyhodnotit jejich aktuální schopnosti v oblasti digitální suverenity a nastavit strategii pro nezávislé a bezpečné řízení IT prostředí.
BarraCUDA je neoficiální open-source CUDA kompilátor, ale pro grafické karty AMD (CUDA je proprietární technologie společnosti NVIDIA). BarraCUDA dokáže přeložit zdrojové *.cu soubory (prakticky C/C++) přímo do strojového kódu mikroarchitektury GFX11 a vytvořit tak ELF *.hsaco binární soubory, spustitelné na grafické kartě AMD. Zdrojový kód (převážně C99) je k dispozici na GitHubu, pod licencí Apache-2.0.
Podvodné reklamy na sociálních internetových platformách, jako je Facebook, Instagram nebo X, vytvořily loni v Česku jejich provozovatelům příjmy 139 milionů eur, tedy zhruba 3,4 miliardy korun. Proti roku 2022 je to nárůst o 51 procent. Vyplývá to z analýzy Juniper Research pro společnost Revolut. Podle výzkumu je v Česku zhruba jedna ze sedmi zobrazených reklam podvodná. Je to o 14,5 procenta více, než je evropský průměr, kde je podvodná každá desátá reklama.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.6 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Czkawka a Krokiet, grafické aplikace pro hledání duplicitních a zbytečných souborů, byly vydány ve verzi 11.0. Podrobný přehled novinek v příspěvku na Medium. Od verze 7.0 je vedle frontendu Czkawka postaveného nad frameworkem GTK 4 vyvíjen nový frontend Krokiet postavený nad frameworkem Slint. Frontend Czkawka je už pouze v udržovacím módu. Novinky jsou implementovány ve frontendu Krokiet.
Jiří Eischmann na svém blogu publikoval článek Úvod do MeshCore: "Doteď mě radioamatérské vysílání úplně míjelo. Když jsem se ale dozvěděl, že existují komunity, které svépomocí budují bezdrátové sítě, které jsou nezávislé na Internetu a do značné míry taky elektrické síti a přes které můžete komunikovat s lidmi i na druhé straně republiky, zaujalo mě to. Když o tom přede mnou pořád básnili kolegové v práci, rozhodl jsem se, že to zkusím taky.
… více »Byla vydána verze 0.5.20 open source správce počítačových her na Linuxu Lutris (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Peter Steinberger, autor open source AI asistenta OpenClaw, nastupuje do OpenAI. OpenClaw bude převeden pod nadaci a zůstane otevřený a nezávislý.
). Pokud Pardubice, pak mohu doporučit např. Sportovku.
Pro ?No jasne, ze pro ?, nechapu, jak to nekdo moh nepochopit.
Každopádně polohou je to zcela ideální
jj gamb. 16 kč platan 14 wifi... 1Mbps :) a mraky krav a prasat :) hnojiste dva kraviny :)))
7 bejvavalo
)) tudiz srazek neplanuji a tak jako nezavisly pozorovatel bych vam urcil budto Prahu ktera je co se tyce dostupnosti vhodna nebo Pardubice ktere se mi jevi co se tyce z geografickeho hlediska takrikajic uprostred republiky, je tam pekne a dostupnost je taky vcelku dobra.Takze urcite bych vam doporucil nejake to P
pisek je fajn ale prec je to docela daleko z moravyNo, proto tam mate ten svuj u Hodonina...
) leda ze bych dal do placu sud.To by se poznaly nejvetsi linuxovy nasoskove
Když už města na P – Co třeba Počátky? Výborná dostupnost vlakem, stanice Počátky je asi jenom 10 km za městem
. Spokojeni by mohli být jak Ti co to chtějí na Moravě tak v Čechách, protože dřív to byly Jižní Čechy, nyní myslím Vysočina a vůbec se tam v historii hranice několikrát měnila
.
Ale jinak, za méně než devíti kopci se rozkládá malebné městečko, kde zastavují vlaky mezi Plzní a Českými Budějovicemi (což znamená, že se tam lze z těchto měst bez problémů a za méně než hodinu dostat), prochází jim silnice přímo na Prahu (sto kilometrů) a ani jiné směry nepředstavují větší problém.
No, do Písku by se vlakem dostat šlo, pokud by nevadilo jít nějakých 6 nebo 10 kilometrů pěšky z Protivína či Ražic či čekat na případný spoj, který taky sem tam jezdíAle clovek musi davat bacha, aby ho nepotkala na nadrazi nejaka nehoda - treba ze by treba pil jedno pivo za druhym.![]()
Teda, aspoň si to myslím
Jedna z jiných možných nehod na této trase je třeba cesta v motoráčku spolu s partou ožralých Slováků a školním výletem nějaké druhé či první třídy základní školy
Hodnotný zážitek.
Anebo to nebudeme resit a budeme doufat v poctivost.
.
Navíc co máte v Praze, to tu máme taky...To není pravda. Takový western na silnicích, jako má Praha, to jen tak někdo nemá. V Pardubicích je to proti tomu čajíček
Jedno královské město,jehož pivovar se po létech znovu otevřel a mají tam opravdu dobrou dvanáctku zvanou Bakalář.Takže jsem pro Rakovník
Hospůdek je tam dost,pár pizzerií a nějaké ty honostnější restaurace typu Slávie a Pasáž nebo PC game klub Raptor.....jenom jeden z dalších návrhů :)
), Suchý Vrch (s rozhlednou), ...
. Klasická anketa nepovede na místo, které bude nejoptimálnější, ale na to které preferuje nejvíc lidí. Mnohem lepší je systém, který používá Debian, kde na základě preferencí jednotlivých voleb vyjde vítěz.
Tiskni
Sdílej: