Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
V rámci rozsáhlejších zásahů do šablony, které Leoš prováděl kvůli různým vylepšením (počítám, že se o nich v blogu zmíní sám), jsme se dohodli na přesunutí rámečku, ve kterém jsou vypsány čerstvé zápisky z blogů. Až doposud byl tento rámeček mezi třetím a čtvrtým článkem. Teď jsme ho šoupli těsně nad diskuze.
Je pravda, že už ty zápisky nebudou tolik na očích, ale přeci jen už o existenci blogů na Abíčku dost lidí ví, a proto snad nebude vadit, že je potřeba skočit o kus stránky níže. Hlavním důvodem pro tento přesun bylo pročištění kódu šablony a (jak si myslíme) lepší vzhled hlavní stránky.
Díky tomu, že teď rámeček není omezován z pravé strany pravým plovoucím sloupcem, více se toho do něj vejde. Využili jsme toho k tomu, aby zobrazoval dvojnásobný počet zápisků. Třeba to potěší ty, kteří chtěli zařídit, aby jejich zápisek zůstal na hlavní stránce delší dobu, a dostalo se mu tak více pozornosti.
Další - na první pohled viditelnou - změnou je druh informací zobrazovaných u každého zápisu. Počet komentářů je viditelný hned za názvem zápisu v závorce. Není už tedy nutné čekat s myší nad odkazem, než se objeví tooltip. Zrušili jsme však zobrazení názvu blogu. Tím jsem si nebyl moc jistý, takže se ptám na váš názor. Název blogu je teď k vidění v tooltipu spolu se jménem autora. Podržíte-li myš nad číslem ukazujícím počet komentářů, ukáže se čas zadání posledního komentáře.
Opět došlo ke změnám v oficiálních CSS souborech. Tentokrát se motaly kolem definice třídy ramec-st
. Doporučuji těch pár atributů upravit.
Tiskni
Sdílej:
1 (nejnovější) 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6 12 (nejstarší)