Red Hat řeší bezpečnostní incident, při kterém došlo k neoprávněnému přístupu do GitLab instance používané svým konzultačním týmem.
Immich byl vydán v první stabilní verzi 2.0.0 (YouTube). Jedná se o alternativu k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí umožňující vlastní hosting serveru Immich. K vyzkoušení je demo. Immich je součástí balíčků open source aplikací FUTO. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Český telekomunikační úřad vydal zprávy o vývoji cen a trhu elektronických komunikací se zaměřením na rok 2024. Jaká jsou hlavní zjištění? V roce 2024 bylo v ČR v rámci služeb přístupu k internetu v pevném místě přeneseno v průměru téměř 366 GB dat na jednu aktivní přípojku měsíčně – celkově jich tak uživateli bylo přeneseno přes 18 EB (Exabyte). Nejvyužívanějším způsobem přístupu k internetu v pevném místě zůstal v roce 2024 bezdrátový
… více »Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-10-01. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Jedná o první verzi postavenou na Debianu 13 Trixie.
Byla vydána nová verze 4.6 svobodného notačního programu MuseScore Studio (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Společnost DuckDuckGo stojící za stejnojmenným vyhledávačem věnovala 1,1 milionu dolarů (stejně jako loni) na podporu digitálních práv, online soukromí a lepšího internetového ekosystému. Rozdělila je mezi 29 organizací a projektů. Za 15 let rozdala 8 050 000 dolarů.
Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.17. Díky 278 přispěvatelům.
Bylo vydáno openSUSE Leap 16 (cs). Ve výchozím nastavení přichází s vypnutou 32bitovou (ia32) podporou. Uživatelům však poskytuje možnost ji ručně povolit a užívat si tak hraní her ve Steamu, který stále závisí na 32bitových knihovnách. Změnily se požadavky na hardware. Leap 16 nyní vyžaduje jako minimální úroveň architektury procesoru x86-64-v2, což obecně znamená procesory zakoupené v roce 2008 nebo později. Uživatelé se starším hardwarem mohou migrovat na Slowroll nebo Tumbleweed.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Národní rozvojovou investiční (NRI) připravuje nový investiční nástroj zaměřený na podporu špičkových technologií – DeepTech fond. Jeho cílem je posílit inovační ekosystém české ekonomiky, rozvíjet projekty s vysokou přidanou hodnotou, podpořit vznik nových technologických lídrů a postupně zařadit Českou republiku mezi země s nejvyspělejší technologickou základnou.
… více »Radicle byl vydán ve verzi 1.5.0 s kódovým jménem Hibiscus. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.
Nazdar bazar
Asi každý co občas chodí do hospody si určitě musel všimnout nějakých JUKEBOXů. Někdo mě nedávno řikal že většina JUKEBOXů jede na linuxu...
Proto by mě zajímalo jestli existujě nejaká otevřená implementace JUKEBOXu. ps. pokud neexistuje nechtěli by jste to někdo zkusit za prachy naprogramit? )
Tiskni
Sdílej:
Kluci a holky! Pořiďte si MADRIVU či DEBILbuntu a budete PAŠÁCI!
Takže proč se výrobce nechová ekonomicky a zbytečně zvyšuje cenu výrobku?Proto je mnoho možných důvodů a žádný z nich nemusí mít s ekonomikou nic společného. Jinak jak jsem se dočetl zde v diskuzi, jukeboxy založené na Linuxu už existují, tudíž už si asi někteří začli uvědomovat ekonomickou výhodu využití Linuxu oproti Windows. Jinak já viděl pár jukeboxů na kterých se objevila příslovečná Modrá smrt a byly to klasické Windows 2000 a Windows XP, žádné embedded Windows. K tomu ostatnímu se nebudu vyjadřovat, zjevně to nemá u tebe už smysl
..Linuxu už existují, tudíž už si asi někteří začli uvědomovat ekonomickou výhodu využití Linuxu oproti Windows.A jsou tyto jukeboxy levnější než ty s windows? Jsou levnější o minimálně 3 kKč?
K tomu ostatnímu se nebudu vyjadřovat, zjevně to nemá u tebe už smyslAno, jsem ztracený případ, kryptowindowsák, na toaleťák si tisknu různé BSD-like licence a dětem v předškolním věku dealuju uzavřený software.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free