Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Nazdar bazar!
Tak tu máme zase nový návrh na chybějící aplikaci KDE/QT aplikaci.
Jenalo by se o Kguitartune, neboli ladičku pro kytary. Grafický návrh mám hotový ale nevim kam to mám hodit abych to zobrazil... ALe v podtsatě by se jednalo o male okno(ve stylu amaroku) ve kterém by se zobrazoval v podstatě simulátor opravdové ručičkové ladičky. takže když by jste ladily nějakoiu strunu tak by se zobrazovalo nejen mezi jakými tony jste ale i červené pozadí ona které se změní na zelenou v případě že bude frekvence struny vyhovující požadovanému tónu. no kdyby o to měl někdo zájem tak mu pošlu grafický návrh + ybch klidně někomu poslal skutečnou ladičku aby viděl jak to vypadá a funguje.
hehe
Tiskni
Sdílej:
Nóóó, nemá talent..... Kuzma je přeci támhle!Co se tyka toho KDE/GTK - tohle vazne nema cenu resit. Tyhle diskuse se tu objevuji se zeleznou pravidelnosti zas a znova a vzdycky se najdou lidi, co chteji mit 100% vsechno v tom jejich nejlepsim a nejvyladenejsim prostredi jednotne. Ma to sva pro i proti, ale abych citoval toho, jehoz slovy jsem zacal:
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat..
- doma samozrejme lepsie naladim gitaru bez ladicky (pomocou flazonetov mozno aj presnejsie)Co je "přesnější" není jednoznačné. Pomocí flažoletů dostaneš přirozené (asi Pythagorejské, přesně nevím) ladění. Dneska je ale určitě obvyklejší rovnoměrně temperované ladění - u něj jsou ale poměry frekvencí iracionální, takže se žádnými flažolety získat nedají.
HTTP ERROR: 404 Not Found RequestURI=/images/screenshots/5/9/65195-krita-49841.png Powered by Jetty://