Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Nazdar bazar!
Tak tu máme zase nový návrh na chybějící aplikaci KDE/QT aplikaci.
Jenalo by se o Kguitartune, neboli ladičku pro kytary. Grafický návrh mám hotový ale nevim kam to mám hodit abych to zobrazil... ALe v podtsatě by se jednalo o male okno(ve stylu amaroku) ve kterém by se zobrazoval v podstatě simulátor opravdové ručičkové ladičky. takže když by jste ladily nějakoiu strunu tak by se zobrazovalo nejen mezi jakými tony jste ale i červené pozadí ona které se změní na zelenou v případě že bude frekvence struny vyhovující požadovanému tónu. no kdyby o to měl někdo zájem tak mu pošlu grafický návrh + ybch klidně někomu poslal skutečnou ladičku aby viděl jak to vypadá a funguje.
hehe
Tiskni
Sdílej:
Nóóó, nemá talent..... Kuzma je přeci támhle!Co se tyka toho KDE/GTK - tohle vazne nema cenu resit. Tyhle diskuse se tu objevuji se zeleznou pravidelnosti zas a znova a vzdycky se najdou lidi, co chteji mit 100% vsechno v tom jejich nejlepsim a nejvyladenejsim prostredi jednotne. Ma to sva pro i proti, ale abych citoval toho, jehoz slovy jsem zacal:
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat..
- doma samozrejme lepsie naladim gitaru bez ladicky (pomocou flazonetov mozno aj presnejsie)Co je "přesnější" není jednoznačné. Pomocí flažoletů dostaneš přirozené (asi Pythagorejské, přesně nevím) ladění. Dneska je ale určitě obvyklejší rovnoměrně temperované ladění - u něj jsou ale poměry frekvencí iracionální, takže se žádnými flažolety získat nedají.
HTTP ERROR: 404 Not Found RequestURI=/images/screenshots/5/9/65195-krita-49841.png Powered by Jetty://