Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Funguje to! Všem 1 hlas a je to
Navrhuji toto: pokud dotyčný bude souhlasit, mohl by o sobě napsat něco sám a tím by zhruba omezil oblast dotazů, které by se shromáždily v diskusi. Druhý zápis by se potom skládal z jím vybraných otázek a odpovědí na ně.
Dneska jsem nějak alergická na pravopisné chyby. Mohl bys, prosím, opravit v nadpisu profláklími lidmi na profláklými lidmi? Profláklý je podle vzoru mladý.
Jinak dobrý nápad, ty rozhovory.
A co je na tom? Asi je to fakt makáč, ne?
Překvapuje mě, že ačkoliv autor postu přímo žádá o náměty na otázky, většina (nebo všichni? Nechce se mi vracet o stránku zpět.) z vás tu "kafrá" o všem možném, ale jiném. Takže k věci:
Jako první bych položil obligátní otázku (kdy, jak a proč ses dostal(a) k Linuxu), další otázku to samé, pouze s předponou ABC. Tuto otázku samozřejmě neklást Leošovi Dalšími otázkami bych oběť svlékl z kůže: jaké distro, jaký wm, jaký shell, jaký programovací jazyk, co ti na Linuxu nejvíc vadí, co se ti nejvíc líbí.
Pak by nebylo špatné trošku "odlehčit" - přecejen většina lidí tu má celkem hezky vyvinutý smysl pro humor, tak proč jim nenahrát, že? Jako průměrného Čecha by mě také zajímalo něco poněkud "intimnějšího" ze života zpovídané(ho), takže bych chtěl vidět fotku je(jí)ho pracovního stolu. Jasně - namítnete, že ne každý má k dispozici digitální aparátek, i když tady na Abíčku ho má určitě skoro každý (tedy kromě mě). Co každý má je však možnost poslat snímek svojí běžné pracovní plochy, takže na tom jako náročný čtenář trvám
Takže tak. Rozhodně ten rozhovor není špatný nápad a určitě by neškodilo, kdyby nezůstalo jen u jednoho. Toť můj názor. Děkuji za pozornost
Tiskni
Sdílej: