abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    vencour avatar 8.12.2005 21:12 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklími lidmi na ABC Linuxu 2

    Funguje to! Všem 1 hlas a je to :-)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    8.12.2005 21:16 :
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklími lidmi na ABC Linuxu 2
    supr jsou ty procenta ;)
    Saljack avatar 8.12.2005 21:20 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklími lidmi na ABC Linuxu 2
    snad to funguje aspoň to tak vypadá
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    8.12.2005 21:20 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklími lidmi na ABC Linuxu 2
    Opravte si tu hrubku v nadpisu, už ji tam máte dvakrát…
    Saljack avatar 8.12.2005 21:22 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklími lidmi na ABC Linuxu 2
    Sorry jsem fakt blbec moc se omlouvám dík
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    8.12.2005 21:22 rst
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklími lidmi na ABC Linuxu 2
    Asi bych neměl psát nic, protože po dlouhém přemýšlení nad anketou jsem došel k závěru, že bych dal rád hlas všem :-) Ale myslím, že je to moc dobrý nápad, jenom si nejsem jistý těmi otázkami.

    Navrhuji toto: pokud dotyčný bude souhlasit, mohl by o sobě napsat něco sám a tím by zhruba omezil oblast dotazů, které by se shromáždily v diskusi. Druhý zápis by se potom skládal z jím vybraných otázek a odpovědí na ně.

    masožravá palma avatar 8.12.2005 21:24 masožravá palma | skóre: 6 | blog: Agnes | Matka měst
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklími lidmi na ABC Linuxu 2

    Dneska jsem nějak alergická na pravopisné chyby. Mohl bys, prosím, opravit v nadpisu profláklími lidmi na profláklými lidmi? Profláklý je podle vzoru mladý.

    Jinak dobrý nápad, ty rozhovory.

    Mám městečko, podpořte průmysl a dopravu. Snižujte kriminalitu.
    Saljack avatar 8.12.2005 21:25 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklími lidmi na ABC Linuxu 2
    Už je to opraveno jsem na tohle jsem fakt hroznej fakt se všem moc omlouvám ale dík
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    8.12.2005 21:31 Pmx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    A to jim tu naši zajímavou otázku nemůžeme položit rovnou někde v diskuzi?
    8.12.2005 21:31 rane | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Michal Vyskocil je tam preco dvakrat? Ci to sa mi len zda?
    vencour avatar 8.12.2005 21:34 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2

    A co je na tom? Asi je to fakt makáč, ne?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    8.12.2005 21:35 ?
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    aby mel nejvic hlasu :)
    Luk avatar 8.12.2005 21:37 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Nezdá. To je proto, aby měl víc hlasů :-D
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    Saljack avatar 8.12.2005 21:41 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Sorry já jsem fakt blb ale už to nechám jestli nekdo chce dát hlas Michalovi dávejte tomu prvnímu toho druhího ignorujte dík
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    8.12.2005 21:50 ?
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    a co kdyz chci dat hlas zrovna tomu druhemu? blb nejsi, jen je s tebou dneska velka legrace :)
    Saljack avatar 8.12.2005 22:00 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Moc dík já :-) já jsem fakt taková veselá kopa že nedokážu napsat nic ani na podruhý :-(
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 8.12.2005 21:38 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Žebříčky
    OT: Když už se dělají statistiky, kdo je největší blogger, proč neudělat statistiku, kdo přispěl do nejvíce diskuzí?
    8.12.2005 21:56 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Žebříčky
    Protože všichni vědí, že to je Yeti :-)
    8.12.2005 21:56 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Žebříčky
    Nejvíc ukecaný tu snad byl yeti, pak asi Michal Čihař, Michal Marek a Honza Bartoš. Možná jsem se spletl v pořadí, ale asi ne o moc.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    8.12.2005 21:51 Peter Rychnavsky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Chýba mi tam pán Kubeček.
    8.12.2005 22:30 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Rozhodně jsem opravdu moc rád, že jsem v té anketě dokonce dvakrát ;-). Ale hodně mi v té anketě chybí další jména, jako Michal Kubeček, Michal Marek, Zdeněk Burda, Zdeněk Štěpánek, Michal Čihař, Yeti, anička (která se po smrti pejska přestěhovala sem) a to jsem na spoustu z nich určitě zapomněl.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    8.12.2005 22:48 Frank J. Tomes | skóre: 29 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Nikoho z nich neznám tak jsem nehlasoval.
    [frank]$ uname -prs FreeBSD 4.11-RELEASE-p25 i386
    8.12.2005 23:13 Martin Baleja | skóre: 13 | blog: Segmentation_Fault
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Mimo jmenovaných bych si rád přečetl (zajímavý) rozhovor s následujícími:
    - Petr Krčmář
    - David Nečas
    - Anička B. (nechci komolit jméno, sám to nemám rád)
    (tak a teď mě nikdo další nenapadá, kdyžtak se sem ještě vrátím;-)).

    Překvapuje mě, že ačkoliv autor postu přímo žádá o náměty na otázky, většina (nebo všichni? Nechce se mi vracet o stránku zpět.) z vás tu "kafrá" o všem možném, ale jiném. Takže k věci:

    Jako první bych položil obligátní otázku (kdy, jak a proč ses dostal(a) k Linuxu), další otázku to samé, pouze s předponou ABC. Tuto otázku samozřejmě neklást Leošovi;-) Dalšími otázkami bych oběť svlékl z kůže: jaké distro, jaký wm, jaký shell, jaký programovací jazyk, co ti na Linuxu nejvíc vadí, co se ti nejvíc líbí.
    Pak by nebylo špatné trošku "odlehčit" - přecejen většina lidí tu má celkem hezky vyvinutý smysl pro humor, tak proč jim nenahrát, že? Jako průměrného Čecha by mě také zajímalo něco poněkud "intimnějšího" ze života zpovídané(ho), takže bych chtěl vidět fotku je(jí)ho pracovního stolu. Jasně - namítnete, že ne každý má k dispozici digitální aparátek, i když tady na Abíčku ho má určitě skoro každý (tedy kromě mě:-)). Co každý má je však možnost poslat snímek svojí běžné pracovní plochy, takže na tom jako náročný čtenář trvám;-)

    Takže tak. Rozhodně ten rozhovor není špatný nápad a určitě by neškodilo, kdyby nezůstalo jen u jednoho. Toť můj názor. Děkuji za pozornost:-)

    Why are hemorrhoids called "hemorrhoids" instead of "assteroids"?
    8.12.2005 23:43 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Ha, mrak.cz? Tak to kvuli tobe se muj server (vyse zmineny pejsek) jmenoval hnedybernardynek.praseci-domena.net! .o) Rada te potkavam .o)

    BTW, pejsek bude zrejme zas do Vanoc online, ale asi se mi odtud nebude chtit stehovat zpatky .o)
    ^D
    9.12.2005 16:44 Martin Baleja | skóre: 13 | blog: Segmentation_Fault
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Je to už sice trošku OT, ale nemůžu tě nechat v omylu - já Mrak nejsem, to je kamarád. Ale taky tě rád potkavam:-)

    S tim hnedymbernardynkem jsi nas ale dostala oba - Mrak si to ale dohledal/vzpomnel, takze uz se "chytam":-)
    Why are hemorrhoids called "hemorrhoids" instead of "assteroids"?
    Saljack avatar 9.12.2005 07:55 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Já sem to myslel tak nějak podobně. 1)Nějaké stručné představení jako kolik mu je let, kde dělá, co má za škoyl za sebou atd. Pak by přišel rozhovor samozdřejmě že by tam byla otázka jak se dostal k Linuxu a jak ABC Linuxu, mimochodem ten nápad s pracovnim stolem neni špatnej nápad:-). No a na konec by byl takovej dotazník, v kterym by bylo grafické prostředí; distribuce; webový prohlížeč apd.
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    9.12.2005 16:48 Martin Baleja | skóre: 13 | blog: Segmentation_Fault
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Vida - tak na školy a práci jsem zapomněl. Každopádně tu fotku stolu (nebo alespoň screenshot) prosím prosím moc (opravdu, jsem zvědavý jak stará Kropáčková:-)). Jinak mě napadla ještě jedna rada ohledně otázek:
    Tykat a těkat! ("šrapnel"):-D
    Why are hemorrhoids called "hemorrhoids" instead of "assteroids"?
    9.12.2005 01:52 diverman | skóre: 32 | blog: život s tučňáčkem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Samozřejmě s Jindrou Plešem.
    deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
    9.12.2005 02:08 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    Sakra, nedostal jsem se do seznamu, z toho zase nebudu tři dny spát :-D

    Pro mě je nejzajímavější Leoš a Jindra (snad jim tohle oslovení nebude vadit), tyhle dva jsou jak plus a mínus na baterce :-D
    9.12.2005 14:37 Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | skóre: 16 | blog: Nevěřící | Dolní Bousov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    To by vůbec nebylo špatné udělat rozhovor s Leošem a Robertem. Ovšem kdo a jak by se volily otázky?
    LINUKS = Lidová Nacionálně Ultralevicová Komunistická Strana
    m$ lipo $m avatar 9.12.2005 16:34 m$ lipo $m | skóre: 19 | blog: čaj o páté | Redmond
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozhovory s profláklými lidmi na ABC Linuxu 2
    dal jsem hlas JXPmu je to pro me NO. 1
    Albuquerque, New Mexico (April 4, 1975)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.