NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Tohle je druhej zápis na ten první nereagujte prosím je tam blbá anketa sorry. Tak jsem včera ve vaně dostal nápad. Bylo by fajn udělat rozhovor s lidma, kteří jsou na ABC Linuxu profláklí. Tak bych byl rád, kdyby vás napadla nějaká zajímavá otázka napište ji dolu do diskuze. Dávám sem anketu, v které můžete hlasovat s kým by jste chtěli rozhovor, popřípadě kdyby vám někdo scházel tak to napište taky dolu. Doufám, že by to těm lidem nevadilo?
Doufám, že lidi kteří jsou tu uvedení by s tím souhlasili jestli ne tak dejte vědět.Profláknutí lidé jsou ty kteří tady častřo reagují a které jsem dle svého uvážení vybral pokovaď máte ještě někoho dejte vědět. Na ty na které jsem zapoměl se omlouvám ale fakt všechny si nepomatuju.
Tiskni
Sdílej:
Funguje to! Všem 1 hlas a je to
Navrhuji toto: pokud dotyčný bude souhlasit, mohl by o sobě napsat něco sám a tím by zhruba omezil oblast dotazů, které by se shromáždily v diskusi. Druhý zápis by se potom skládal z jím vybraných otázek a odpovědí na ně.
Dneska jsem nějak alergická na pravopisné chyby. Mohl bys, prosím, opravit v nadpisu profláklími lidmi na profláklými lidmi? Profláklý je podle vzoru mladý.
Jinak dobrý nápad, ty rozhovory.
A co je na tom? Asi je to fakt makáč, ne?
Překvapuje mě, že ačkoliv autor postu přímo žádá o náměty na otázky, většina (nebo všichni? Nechce se mi vracet o stránku zpět.) z vás tu "kafrá" o všem možném, ale jiném. Takže k věci:
Jako první bych položil obligátní otázku (kdy, jak a proč ses dostal(a) k Linuxu), další otázku to samé, pouze s předponou ABC. Tuto otázku samozřejmě neklást Leošovi Dalšími otázkami bych oběť svlékl z kůže: jaké distro, jaký wm, jaký shell, jaký programovací jazyk, co ti na Linuxu nejvíc vadí, co se ti nejvíc líbí.
Pak by nebylo špatné trošku "odlehčit" - přecejen většina lidí tu má celkem hezky vyvinutý smysl pro humor, tak proč jim nenahrát, že? Jako průměrného Čecha by mě také zajímalo něco poněkud "intimnějšího" ze života zpovídané(ho), takže bych chtěl vidět fotku je(jí)ho pracovního stolu. Jasně - namítnete, že ne každý má k dispozici digitální aparátek, i když tady na Abíčku ho má určitě skoro každý (tedy kromě mě). Co každý má je však možnost poslat snímek svojí běžné pracovní plochy, takže na tom jako náročný čtenář trvám
Takže tak. Rozhodně ten rozhovor není špatný nápad a určitě by neškodilo, kdyby nezůstalo jen u jednoho. Toť můj názor. Děkuji za pozornost