Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Chtěl jsem přidat možnost vzdáleného ovládání tak, abych mohl z obýváku zapnout DLNA server z mobilního telefonu. Pro toto vzdálené ovládání jsem vytvořil REST rozhraní aplikace. Vše jsem zabezpečil pomocí SSL resp. TLS. Celá desktopová aplikace je vyvinuta za pomocí Qt, KDE a OpenSSL. Aby desktopová aplikace fungovala je třeba mít nainstalovanou aplikaci MiniDLNA.Jako klient KMiniDLNA Mobile Client pro mobilní telefony s Android jsem zvolil využít Necessitas tedy port Qt pro Android. Vytvořil jsem také klient pro desktop KMiniDLNA Client. Veškeré podrobnosti o implementaci se můžete dočíst v mé bakalářské práci. Pokud chcete aplikaci vyzkoušel založil jsem projekt na SourceForge odkud můžete stáhnout všechny možné aplikace (pro Android je připraven apk balík, pro desktopové aplikace jsou připraveny archivy). Instalace ze zdrojových kódů probíhá pomocí příkazů:
mkdir build
cd build
cmake ..
make
sudo make install
Připravil jsem také balíčky pro Ubuntu 12.04 bohužel jsem nenastavil (čti nevím jak) závislosti na ostatních balíčcích. Vše je licencované pod GNU GPL v3.
Budu rád za vaše názory, připomínky a postřehy. Přidávám také screenshoty desktopové aplikace.
Update:Úplně jsem zapomněl vysvětlil, k čemu tato aplikace slouží. KMiniDLNA je grafická nástavba pro MiniDLNA, což je DLNA server. Můžete si tak na svém počítači pomocí KMiniDLNA nastavit, jaké složky chcete pomocí DLNA sdílet. Poté již tyto složky můžete procházet a přehrávat například na svém televizoru (tyto televizory nesou značku DLNA Certified) nebo pomocí DLNA klienta například v chytrém telefonu. Pak jsem ještě vyvinul KMiniDLNA Client, který slouží pro vzdálené ovládání právě aplikace (serveru) KMiniDLNA. Existují dva klienti, první je určen pro systém Android a druhý pro desktop.
Doufám, že jsem nějak přiblížil, k čemu tato aplikace je. Pokud by bylo něco nejasného nebojte se to napsat do diskuze, rád doplním.
Tiskni
Sdílej:
A online překódovávat FullHD taky není jen tak.Není to tak zlé. Obvykle se to pak rekomprimuje do MPEG-2 a to už jde dělat v reálném čase i na postarším HW.
Pak je DLNA třeba v Android telefonech. Teoreticky to má fungovat tak, že mi telefon nabídne televize, které "vidí" přes wifi, a já si vyberu album fotek nebo video z telefonu, co chci poslat na tu televizi. Nebo dokonce lze z telefonu vybrat nějaké video na DLNA serveru, a vybrat na kterém zobrazovacím zařízení se má přehrát. Reálně mám zkušenost takovou, že to funguje v 1 z 10 případů a v těch ostatních to neudělá nic, napíše nějakou chybu, nebo to celé vytuhne.Zrovna tohle mi naštěstí funguje na 100 %.
si macher....... dokaze to streamovat len hudbu? je to nieco kao PS3Media Server? ale ten nemam rad lebo je v Jave
tak potom mas +1 .. skoda no uz som predal pred rokom xbox ale vtedy som riesil udlna.. mozno bude v plane nejaky stream klient k telke nieco ako ASUS O!Play Plus
$ ./src/kminidlna --nogui kminidlna: cannot connect to X serverJinak se zda ze to funguje dobre.
.. odstranit kompletně závislost na KDE.To je vskutku to jediné co opravdu dává smysl.