NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
#include <stdio.h> __global__ void helloCUDA(float f) { printf("Hello thread %d, f=%f\n", threadIdx.x, f); } int main() { helloCUDA<<<1, 5>>>(1.2345f); cudaDeviceSynchronize(); return 0; }Kompilaci provede pomocí (kde test.cu je název souboru s kódem a test název zkompilovaného programu):
nvcc -arch=sm_20 test.cu -o testAby program s CUDA fungoval (pokud máte optimus) je ho potřeba pustit pomocí optirun. Výsledný program spustíte tedy pomocí optirun takto (můžete použít optirun s argumente --no-xorg):
optirun --no-xorg ./testPokud se vám vypíše
Hello thread 0, f=1.234500 Hello thread 1, f=1.234500 Hello thread 2, f=1.234500 Hello thread 3, f=1.234500 Hello thread 4, f=1.234500,tak vám CUDA funguje přesně jak má a může vesele vyvíjet aplikace využívající GPU.
Pokud stejně jako já rádi použiváte KDevelop, tak nastavení aby se KDevelop choval k souborům s příponou .cu a .cuh jako souborům C resp C++ provode v systémovém nastavení KDE v kategorii Asociace souborů kde u x-c++src pridáte další příponu *.cu a u x-c++hdr přidáte příponu *.cuh. Nyní by vám již mělo fungovat doplňování a refaktoring v KDevelop se soubory s těmito příponami.
cmake_minimum_required(VERSION 2.8) project(nazevprojektu) # kvuli kompabilite s nvcc je potreba pouzit gcc verze 4.6 u CUDA toolkit 5.5 tohle muzete odebrat set(CMAKE_CXX_COMPILER g++-4.6) set(CMAKE_CC_COMPILER gcc-4.6) set(CMAKE_C_COMPILER gcc-4.6) find_package(CUDA REQUIRED) include(FindCUDA) # nvcc flags set(CUDA_NVCC_FLAGS ${CUDA_NVCC_FLAGS};-gencode arch=compute_30,code=sm_30) set(CUDA_VERBOSE_BUILD ON CACHE BOOL "nvcc verbose" FORCE) cuda_add_executable(nazevprojektu main.cu dalsifile.cu file.cpp)
Při vývoji narazíte na problém, že se vám aplikace spuštěné pomocí optirun déle spouští. Je to způsobením, že se pokaždé musí nastartovat další X server. To lze vyřešit tím, že si pustíte nějaký program pomocí optirun a necháte ho běžet. Poté se vám již aplikace budou spouštět normálně.
Nyní přichází na řadu debugování to lze provádět pomocí cuda-gdb. Aby vám cuda-gdb fungovalo je potřeba ukončit všechny programy, které grafickou kartu s CUDA využívají. Opět musíte spouštět cuda-gdb pomocí optirun nyní již musíte použít argument --no-xorg jinak vám nebude fungovat. Například takto:
optirun --no-xorg cuda-gdb --args programscuda -jehoargumentycuda-gdb je postaveno na gdb, takže musíte umět aspoň nějaké základy používání gdb.
Pokud jste došli až sem a vše vám funguje gratuluji.
Tiskni
Sdílej: