Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
V praci je velmi vyuzivany uctovy system MoneyS3. Ked sme ho mali na kadzom pocitaci zvlast s centralnym uloziskom suborov tak to bolo hrozne pomale. (A to bola vtedy este siet na P2P, sama W98.) Tak sme po doporuceni od technikov Money kupili W2k3 a 8 terminalovych licencii. 27 tisic to stalo! Kurna! Ale velmi sa to urychlilo, a ked som este pridal jeden server a urobil siet kompletne Klient-server, zacal som byt s rychlostou siete ako tak spokojny. Zaplatil som to ale cenou, ze skoro nikto vo firme nevie ako to funguje. Skuste vysvetlit uctovnicke ze ked ma chybu na terminale tak je problem so serverom a nema zmysel 5x restartovat vlastny pocitac. :)
Ja som po case presiel na linux a zacal som hladatat moznosti terminaloveho pripojenia z linuxu. Objavil som ameriku, presnejsie rdesktop. Pripojenie funguje uplne dokonale a nepotrebujem licenciu. Staci ked kazde 3 mesiace zmenim meno pocitaca v parametri "-n". Stastim bez seba, a s "f**k M$" v hlave som zacal kombinovat...
Siet sa samozrejme rozsiruje a bolo by treba dalsie licencie. Ale nechce sa mi teda vyhodit 3k za jednu ked existuje rdesktop. Tak som zacal hladat. Zial port na windows som nenasiel. Iba port na cygwin a javu. Skusil som najprv cygwin. Nainstaloval potrebne kniznice, urobil scripty pre cygwin, a samozreje uspesne sfunkcnil. Ale uspesne iba ciastocne. Grafika hrooozne blbne a casto to cele spadne. Toto nemozem dat obycajnemu uzivatelovi, ved by ma zabil :).
A co Java. Vola sa to properjavardp a na stiahnutie je properJavaRDP-1.0.2.jar subor.
Na strankach a ani v subore nie je navod ako to nainstalovat iba ako pouzit:
Usage:
java net.propero.rdp.Rdesktop [options] server[:port]
Example:
java net.propero.rdp.Rdesktop -g 800x600 -l WARN appserver
Lenze toto mi hadze chyby ze to nevie najst. A Jave vobec nerozumiem.
Poradi mi prosim niekto ako toto sfunkcnit?
Tiskni
Sdílej:
java -classpath log4j-java1.1.jar:properJavaRDP-1.0.2.jar:properJavaRDP14-1.0.2.jar net.propero.rdp.Rdesktop
soubory jsou v adresáři, kde tenhle příkaz spouštím, nemám nikde windows, ale nahlásilo to že jsem nezadal parametry...