Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Licq upozonuje na nove spravy, aj ked to obcas nema vyznam. Tu je skript, vdaka ktoremu Licq iba upozornuje, ale neotravuje.
Vzdy mi vadilo, ze Licq steka pri prichadzajucej sprave aj pocas toho, ked si s niekym intenzivne pisem. Ten zvuk je dobry ako upozornenie, ze prisla nova sprava, ale ked si prave s dotycnym pisem, tak nie je potrebne ma upozornovat a vecne vyvreskuvat. Proste to chelo, aby si Licq zistilo, co ma focus a ak ano, tak aby bolo ticho. Inak nech si steka.Asi pred rokom som to napisal do Licq bugzilly ako feature request, ale nepredpokladam, ze sa niekedy dockam. Takze dnes, po objaveni (tu v diskusiach), ze existuje nieco ako xprop a xwininfo sa narodil skriptik
#!/bin/bash # zahra $1 iba ak Licq nema focus idstr=`xprop -root _NET_ACTIVE_WINDOW` id=${idstr#*id???} if ! xwininfo -id "$id" | grep -qE '"(\* )?Licq \(.*\)"|".*\(.*\) - Message"'; then [[ ! -z "$1" ]] && aplay -N "$1" fiSkipt si zisti id aktivneho okna, prelozi si ho na jeho nazov a ak sa podoba na nazov Licq okien, tak nic. Inak prehra zvuk, ktory dostane ako 1. parameter.
Ulozit niekam do /usr/local/bin alebo podobne a nastavit to ako program spracuvajuci OnEvent udalosti v Licq Options.
Tiskni
Sdílej: