Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
gmtime()
konvertuje 8 bytový typ time_t
na štandartnú struct tm
v rozsahu rokov 1970-2038. To sa dá kvôli spätnej kompatibilite pochopiť. Menej sa už dá pochopiť, prečo funkcia _gmtime64()
konvertuje v rozsahu 1970-3000. Ak potrebujete viac, tak si to konvertujete sami, čo som nakoniec musel spraviť.
Ale vôbec sa nedá pochopiť, prečo funkcia strftime()
vyžaduje, aby položka tm_year
v struct tm
bola nezáporná. tm_year
je definovaná ako int a ukladá sa do nej rok-1900. To znamená, že požiadavka nezápornosti obmedzuje použiteľnosť strftime()
na rozsah 1900-9999 (horný limit rozsahu neoveruje a ak je väčší ako 9999, tak z neho zapíše iba prvé 4 cifry). Nie je žiaden dôvod limitovať int na nezáporné čísla. Glibc nemá problém ani s číslami menšími ako -1900, teda s dátumami p.n.l.
Toto je ten jediný idiotský riadok, kvôli ktorému som musel prerábať implementáciu strftime
:
_VALIDATE_RETURN( ( timeptr->tm_year >=0 ), EINVAL, FALSE)Perla na záver. O riadok nižšie je výpočet skutočnej hodnoty roku z
tm_year
spravený spôsobom:
temp = (((timeptr->tm_year/100)+19)*100) + (timeptr->tm_year%100);Ponechávam "laskavému čtenáři jako domáce cvičení" si zistiť, čo tým vlastne počítajú.
UPDATE: Nemá niekto skúsenosť s kompilovaním na VS C++ proti glibc? A ako je to potom s prenositeľnosťou na iné stroje s Win prípadne iné verzie Win?
UPDATE 2:
Pridám sem aj "riešenie" nájdené na MSDN stránkach medzi bugreportami ("deliberate" znamená "úmyselný/uvážený"), netýka sa síce priamo strftime()
, ale predpokladám, že ho interne volá a popisovaný bug je bugom strftime()
:
COleDateTime::Format("%Y") with year < 1900 failes with assertion!
-------------------------------------------------
This is deliberate. We do not support years before 1900, and have found that this change generally detects bugs in code. If this will cause an expensive or complex change for you, please reactivate explaining why you need to represent negative dates and we can explore the situation.Sú ešte debilnejší, než som čakal. Sú presvedčený o tom, že nikto nebude potrebovať zapisovať dátumy pred 1900. Niečo ako 640kB pre všetkých (a je mi úplne jedno, či to fakt povedal alebo nie).
Tiskni
Sdílej:
Stačilo by kontrolovat návratovou hodnotu volaných funkcíEhm, původ problému je v tom, že v MS programují prasata a podle toho to vypadá... tohle by přece nemohlo projít žádným code review.
A to nějak vyvrací mé tvrzení o kontrole návratových hodnot funkcí?Ne, ale to je k samotnému problému nerelevantní.
V linuxu neprogramují prasata, že není verze KDE4, která by fungovala bez pádů a regresí?Dávat libc a KDE snad na stejnou úroveň nebudeme, že ne...
Jako sorry, ale házet všechny do jednoho pytle jen na základě jedné funkce je dost přehnané.Ono je toho dost, na netu dřív bloudily leaknuté zdrojáky Windows, to byla kolikrát "sranda".
Teď zrovna mám uptime cca 15 dní. Během tohoto uptime ani během uplynulého roku jsem nenarazil na chybu v KDE, které bych si všiml. Pád KDE jsem viděl naposledy v druhé polovině roku 2008. Příliš nechápu, o jakých problémech s KDE je vlastně řeč.
Můžete sem prosím dát odkazy na chybová hlášení, která jste vytvořil, případně komentoval, abych si mohl aspoň udělat představu, o jaké chyby jde?
hmm, u KDE4 je vlastně vývojovka všechno
Dva roky starý FUD.
nekompiluju s debugTo nemusí být nutnou podmínkou. U zjevných chyb stačí najít a přesně popsat sled událostí, který k pádu zaručeně vede. Pokud vývojáři budou schopní na svých strojích problém reprodukovat, je docela dobře možné, že se uživatel obejde i bez kompilace KDE s debugging symboly.
a ani nevím, jak udělat výstup padající plasmy, když umře celý desktop
Proto je dobré hlásit bugy. Vývojáři si zpravidla vhodný výstup sami vyžádají a posktynou (pochopitelně) podrobný návod, jak výstup získat. Pro začátek bych se po pádu podíval do ~/.xsession-errors
, zda tam nebude něco zajímavého.
Pokud umře celý desktop, problém se vůbec nemusí týkat KDE. V takovém případě je dobré projít /var/log/Xorg.0.log
a podívat se, co se s X serverem stalo.
Například s grafickými kartami Intel jsou v posledním roce vážné problémy, jejichž typickým příznakem je zatuhnutí celého desktopu. Kurzor myši zůstane pohyblivý, ale všechno ostatní je mrtvé. Zrovna tento problém je někde hluboko v X.org a s KDE nemá nic společného.
Zkrátka a dobře, příčina problému může být mimo KDE. Bez důsledně nahlášených chyb jsou tvrzení o údajné nestabilitě KDE pouze FUD.
Dva roky starý FUD.Je to rok co jsem si koupil nový počák. Moje první verze byla KDE4.2 (tato už byla označená za stabilní, ale stabilní rozhodně nebyla).
To nemusí být nutnou podmínkou. U zjevných chyb stačí najít a přesně popsat sled událostí, který k pádu zaručeně vede. Pokud vývojáři budou schopní na svých strojích problém reprodukovat, je docela dobře možné, že se uživatel obejde i bez kompilace KDE s debugging symboly.Jo, tak třeba změna tému plasmy, stačí to tak? Určitě to najdeš i v bugzille. Jak jsem psal, nic co by nezažili jiní. Od té doby už výchozí téma neměním, a nebudu to teď zkoušet.
Proto je dobré hlásit bugyKdysi jsem hlásil bug v KDevelopu (to jsem ho ještě používal), dokonce i perfektně popsaný, ale mám pocit, že i po 2 letech to bylo pořád stejné. To mě demotivovalo, sorry. Existují projekty, do kterých pravidelně hlásím bugy, ale KDE to bohužel není.
Například s grafickými kartami Intel jsou v posledním roce vážné problémy, jejichž typickým příznakem je zatuhnutí celého desktopu. Kurzor myši zůstane pohyblivý, ale všechno ostatní je mrtvé. Zrovna tento problém je někde hluboko v X.org a s KDE nemá nic společného.Intel mám, ale zažil jsem trochu jiné problémy, a věř mi, že o těch jsem tu radši nemluvil.
Zkrátka a dobře, příčina problému může být mimo KDE. Bez důsledně nahlášených chyb jsou tvrzení o údajné nestabilitě KDE pouze FUD.Víš, to házení problémů na jiné už mě trochu unavuje. Pokud si to někteří nechcou připustit, tak OK, ale řekni mi upřímně, nainstaloval bys někomu KDE4 na práci? Na každodenní používání? Kdyby linux neměl GNOME (a ty další gtk prostředí), tak by byl kompletně něpoužitelný jako desktop, to mi nikdo nevymluví. Já osobně vidím v KDE potenciál, ale to by se někdo místo zakulacených tlačítek musel věnovat opravdovým problémům, začít vychytávat maličkosti, a né onanovat nad tím, že tlačítko je poloprůhledné nebo se přesunulo na jiné místo super-cool animací.
Otázka zněla, nainstaloval bys KDE4 někomu na práci? Třeba dědovi na net?
Tentokrát ta otázka sice nepatřila mně, ale i přesto bych rád pár slov poznamenal. Jak už jsem psal o vlákno vedle: Proč ten podmiňovací způsob? Můj děda samozřejmě používá KDE 4. Nejen na net (VoIP, mail, Jabber, web, ...), ale i na DVB-T a spoustu dalších věcí.
Aero je velmi pěkné a vyladěné prostředí (berme to prosím graficky, to MS prostě umí), kdežto KDE působí tak nijak (prostě nic extra).
Ryze subjektivní názor. Mně zase připadá znamenitě odladěné KDE 4.4 nesrovnatelně elegantnější než omalovánky z Redmondu.
Jde spíš o to, že u Windows nemá uživatel prakticky žádnou svobodu volby, pokud jde o vzhled, zatímco KDE 4 si může nastavit libovolně, podle gusta. Tedy i tak, aby vypadalo naprosto hnusně. To ale není chyba, to je zkrátka feature...
Tím nechci říct, že je špatné, spíš mi vůbec nepřipadá, že by se to dalo srovnávat.
No, srovnávat closed-source paskvil (který umí cca dva grafické efekty a podporuje (necelé) dvě platformy) s open-source multiplatformním prostředím (které těch efektů umí řádově desítky a podporuje spoustu různých platforem) — to opravdu nelze.
Já umím připustit nedostatky. Nevím, jak jsi došel k opačnému názoru. Zkrátka nemám rád kňouraly všeho druhu, kteří rádi šíří FUD. S takovými lidmi zpravidla diskuse nemá smysl. Kverulant zkrátka už z principu nebude nikdy spokojen.
Vymyslel jsi nějaké ptákoviny a tvrdíš, že jsou to mé výroky. Prosil bych citace těch míst, kde tvrdím, že Aero je neodladěné, že je „subjektivně hnusné“ atd. Základem korektní diskuse je nevkládat oponentovi do úst něco, co neřekl.
Toť reakce školáčka, který pochopil, že zkrátka přestřelil.
Já jsem nikde netvrdil, že sis vymyslel bug. Ty sis prostě vymyslel, že KDE 4 je „vývojová verze“ nevhodná ke každodennímu používání, a velmi energicky tento blud šíříš.
Application: Plasma Workspace (kdeinit4), signal: Bus error [KCrash Handler] #5 0x00007f37af2f3e4f in KPixmapCache::Private::invalidateMmapFiles() () from /usr/lib64/libkdeui.so.5 #6 0x00007f37af2f2a4c in KPixmapCache::recreateCacheFiles() () from /usr/lib64/libkdeui.so.5 #7 0x00007f37af2f32f5 in KPixmapCache::Private::loadIndexHeader() () from /usr/lib64/libkdeui.so.5 #8 0x00007f37af2f3b90 in KPixmapCache::Private::init() () from /usr/lib64/libkdeui.so.5 #9 0x00007f37af2f565c in KPixmapCache::discard() () from /usr/lib64/libkdeui.so.5 #10 0x00007f37af2f5d48 in KPixmapCache::deleteCache(QString const&) () from /usr/lib64/libkdeui.so.5 #11 0x00007f37a2739fbd in ?? () from /usr/lib64/libplasma.so.3 #12 0x00007f37a273d64b in ?? () from /usr/lib64/libplasma.so.3 #13 0x00007f37a273eeab in Plasma::Theme::settingsChanged() () from /usr/lib64/libplasma.so.3 #14 0x00007f37a273fc20 in ?? () from /usr/lib64/libplasma.so.3 #15 0x00007f37a273ffb6 in Plasma::Theme::qt_metacall(QMetaObject::Call, int, void**) () from /usr/lib64/libplasma.so.3 #16 0x00007f37aead3b6f in QMetaObject::activate(QObject*, QMetaObject const*, int, void**) () from /usr/lib64/qt4/libQtCore.so.4 #17 0x00007f37afd2de95 in KDirWatch::created(QString const&) () from /usr/lib64/libkio.so.5 #18 0x00007f37afd2e670 in KDirWatch::setCreated(QString const&) () from /usr/lib64/libkio.so.5 #19 0x00007f37afd2e7c1 in KDirWatch::qt_metacall(QMetaObject::Call, int, void**) () from /usr/lib64/libkio.so.5 #20 0x00007f37aead0ac9 in QObject::event(QEvent*) () from /usr/lib64/qt4/libQtCore.so.4 #21 0x00007f37ada3450c in QApplicationPrivate::notify_helper(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib64/qt4/libQtGui.so.4 #22 0x00007f37ada3ab5b in QApplication::notify(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib64/qt4/libQtGui.so.4 #23 0x00007f37af273b36 in KApplication::notify(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib64/libkdeui.so.5 #24 0x00007f37aeac0eeb in QCoreApplication::notifyInternal(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib64/qt4/libQtCore.so.4 #25 0x00007f37aeac2b56 in QCoreApplicationPrivate::sendPostedEvents(QObject*, int, QThreadData*) () from /usr/lib64/qt4/libQtCore.so.4 #26 0x00007f37adae26a4 in ?? () from /usr/lib64/qt4/libQtGui.so.4 #27 0x00007f37aeabf842 in QEventLoop::processEvents(QFlags<QEventLoop::ProcessEventsFlag>) () from /usr/lib64/qt4/libQtCore.so.4 #28 0x00007f37aeabfc14 in QEventLoop::exec(QFlags<QEventLoop::ProcessEventsFlag>) () from /usr/lib64/qt4/libQtCore.so.4 #29 0x00007f37aeac2e1b in QCoreApplication::exec() () from /usr/lib64/qt4/libQtCore.so.4 #30 0x00007f379e3e7e42 in kdemain () from /usr/lib64/libkdeinit4_plasma-desktop.so #31 0x0000000000407396 in _start ()Můžeš reportovat. Jsem teda zkusil změnit to téma Plasmy, KDE4.4 aktuální, Gentoo
Zajímavé. Já ten samý bug v Archu nemám.
Ubohý anonymní vtipálku... Tak jsem asi Chuck Norris. A co má být? Každý den potkávám pár dalších Chucků Norrisů, kterým KDE 4 slouží k naprosté spokojenosti.
Zkrátka máš nějaký zásadní problém mezi židlí a klávesnicí. Kdybys věnoval hlášení toho bugu stejné úsilí jako blbému kafrání na tomto fóru, mohl jsi udělat aspoň něco užitečného. Takhle tu jen předvádíš, jak se dá anonymně žvanit o ničem.
Na tomhle bugu se pracuje. Hodný strýček Google to vyplivne hned na první pokus. Doporučuji pro ten bug hlasovat, případně přidat podrobnější informace do komentářů.
Já to samozřejmě reportovat nebudu, nemám důvod. Tento bug jsem na mém stroji nikdy neviděl, takže k němu asi těžko můžu dodat nějaké relevantní informace.
Znám bugy, na kterých se pracuje tři roky. Pokud se to někomu nelíbí, může se aktivně zúčastnit vývoje a s řešením problémů pomoct.
Vzpomínám si, že Microsoft na některých chybách „pracoval“ 17 let. Tedy i v ryze komerční sféře se může něco takového stát.
No, asi máš dlouhé vedení. Svobodný software je o tom, že když se člověku něco nelíbí, může a) něčím přispět nebo b) držet hubu a krok. Příspěvek nemusí být nutně o práci nebo o financích. I konstruktivní kritika samozřejmě může pomoct. Ty ale nevytváříš žádnou konstruktivní kritku. Šíříš FUD.
Kdybys chtěl opravdu konstruktivně kritizovat, napsal bys už vývojářům KDE do mailing listu, případně bys přidal komentář s dalšími informacemi k hlášení toho bugu. A především bys napřed použil Google k jeho vyhledání. Nic z toho jsi neudělal. Zjevně tedy tvým cílem není konstruktivní kritika. O co ti tedy jde?
Přece ne všichni co používajjí linux ho musí zároveň vyvíjet nebo se za něj modlit, a jestli ano, tak je jeho podíl až moc výsoký.
Co máš pořád s tím Linuxem? Nějak odbíháš od tématu. Řeč byla o KDE, pokud je mi známo. Nebo jsi jeden z těch, pro které je Linux a KDE totéž? KDE funguje na FreeBSD, OpenSolarisu a na několika dalších systémech.
Ti, kteří používají svobodný software, skutečně nemají povinnost aktivně přispívat k jeho vývoji. Pokud ale někdo nehodlá ničím přispět, mohl by mít aspoň tolik slušnosti, aby nešířil hloupé pověry, které jsi tu předvedl.
Ta věc s MS je zase mimo mísu. Možná ti ta společnost leží až moc v žaludku, že ji musíš tahat do každého druhého komentáře, nebo nějaký komplex? Bavili jsme se o KDE.
Nejsi ty náhodou typický argumentační mrzák? Mně připadá, že ano.
Tak zaprvé, o Windows jsi začal ty. Mě by ani nenapadlo tady zmiňovat nějaké Aero. Máš pravdu v tom, že firma, která soustavně porušuje zákony všech zemí, ve kterých působí, a díky korupci jí to neustále prochází, mi mírně leží v žaludku. Nicméně první zmínka o produktech této firmy pochází od tebe.
Zadruhé, zrovna ty mě chceš poučovat, že jsme se bavili o KDE? Tak proč tady pořád dokola meleš o nějakém Linuxu? Má na to smad vliv název tohoto serveru? Někdy mám fakt pocit, že zákaz anonymních přispěvatelů, který už tu několikrát někdo navrhoval, by rozhodně pomohl.
Svobodný software je o tom, že když se člověku něco nelíbí, může a) něčím přispět nebo b) držet hubu a krokTrošku omezený pohled ne? Může i tisíc dalších věcí.
Kdybys chtěl opravdu konstruktivně kritizovat, napsal bys už vývojářům KDE do mailing listu, případně bys přidal komentář s dalšími informacemi k hlášení toho buguNemůžeš vědět, co všechno jsem udělal nebo neudělal? Navíc KDE jako prostředí používám už 6 let, tak mi přestaň říkat, jaký je můj cíl. Upozornit na nedostatky přece není zakázané.
Co máš pořád s tím Linuxem?A co máš pořád ty s tím Windows? Já jsem upozornil na AERO po grafické stránce, to tys začal mluvit o Windows, v každém druhém komentáři.
Nejsi ty náhodou typický argumentační mrzák?Typické.Mně připadá, že ano.
Tak zaprvé, o Windows jsi začal ty.AERO není Windows, stejně jako Linux není KDE. Navíc jsem mluvil o AERU po grafické stránce. Neseď si prosím na vedení.
...Jako kolovrátek, pořád dokola a dokola...
Zadruhé, zrovna ty mě chceš poučovat, že jsme se bavili o KDE? Tak proč tady pořád dokola meleš o nějakém Linuxu?Protože KDE4 je můj desktop na Linuxu. Tvůj děda asi nepoužívá KDE4 na FreeBSD, nebo bude páteční překvapení?
Má na to smad vliv název tohoto serveru? Někdy mám fakt pocit, že zákaz anonymních přispěvatelů, který už tu několikrát někdo navrhoval, by rozhodně pomohl.Toto byla strašně důležitá pasáž, asi k ní napíšu i hudbu. Koneckonců, proč vůbec reaguješ, když si tak citlivý?
Zamotal ses do svých vlastních žvástů natolik, že jsi už v podstatě pro smích.
Nemůžeš vědět, co všechno jsem udělal nebo neudělal?
Nech mě hádat. Udělal jsi naprosté kulové. A oprav mě, jestli se mýlím. Upozornit na nedostatky je nejen povolené, ale dokonce i žádoucí. Jenže to, co tu předvádíš, upozorňuje snad jedině na tvou omezenost, nikoliv na nedostatky nějakého software. Myslíš si, že šíření polopravd na nějakém českém fóru je upozorňování na nedostatky? Není náhodou lepší použít jeden z mnoha mailing listů a upozornit přímo autory projektu? Kdybys měl nějaké objektivní připomínky, už bys tohle dávno udělal.
Tvůj děda asi nepoužívá KDE4 na FreeBSD, nebo bude páteční překvapení?
Původně měl FreeBSD s KDE 3. (KDE 4 tenkrát neexistovalo.) Pak jsem mu ale musel nainstalovat Linux kvůli podpoře DVB-T. A vůbec, podle mě se tohle ani trochu netýká původního tématu. Snažíš se snad naznačit, že je problém používat KDE 4 na FreeBSD? Nebo si jen myslíš, že budeš vypadat cool, když se na takovou koninu zeptáš? Mně to cool nepřipadá a fakt si nemyslím, že bych si stál na vedení.
AERO není Windows, stejně jako Linux není KDE.
Spojovat Aero s Windows je naprosto přirozené. Aero je jediný akcelerovaný desktop, který Windows umí. Windows jsou jediný systém, na kterém Aero běží. Pro Linux a KDE nic takového neplatí. KDE běží na spoustě systémů a pro Linux existuje spousta grafických prostředí.
Toto byla strašně důležitá pasáž, asi k ní napíšu i hudbu. Koneckonců, proč vůbec reaguješ, když si tak citlivý?
Že bych třeba začal ignorovat všechny anonymy, kteří se chovají jako arogantní puberťáci? Jo, asi je opravdu začnu ignorovat.
Můžeš reportovat. Jsem teda zkusil změnit to téma Plasmy, KDE4.4 aktuální, GentooNejhorší je, že právě výchozí téma Air tyhle pády způsobuje dost často. Změna třeba Oxygen na Aya a zpět je bez problému.Za půl roku se to nezměnilo
Jo tak. Rozumím-li tomu dobře, bavíme se o bugu, který postihuje jedno téma Plasmy a který se projevuje jen na některých instalacích.
Pokud tedy někdo tvrdí, že celé KDE je nepoužitelné, může sem klidně rovnou napsat celou Červenou karuklku, vyjde to nastejno.
Víš, to házení problémů na jiné už mě trochu unavuje.
Tvá vlastní činnost tě unavuje? To je zvláštní. Tak problémy neházej na jiné a zkus se zamyslet, jestli třeba neděláš něco špatně.
Nelze než doporučit vyzkoušet nějaké live DVD s KDE 4, případně distribuci, která implicitně toto prostředí používá (SUSE, Mandriva, ...). To bych se vsadil, že tádné z popisovaných problémů tam nebudou. Může jít o problém mezi židlí a klávesnicí nebo s jednou nepříliš zdařilou instalací.
Změnu vzhledu Plasmy podstupuji asi tak dvakrát do měsíce. Občas zkouším nějaká nová témata, takže stihnu téma přepnout třeba desetkrát během deseti minut. Problém tam nevidím.
...ale řekni mi upřímně, nainstaloval bys někomu KDE4 na práci?
Samozřejmě. Jednoznačně ano. Je to nejpokročilejší desktopové prostředí na světě a nevidím důvod pro jinou volbu. Několika lidem jsem ho nainstaloval (tedy není třeba ten podmiňovací způsob) a funguje jim bez problémů.
Kdyby linux neměl GNOME (a ty další gtk prostředí), tak by byl kompletně něpoužitelný jako desktop, to mi nikdo nevymluví.
GNOME je parodie na desktopové prostředí a ubohý nedodělek. Srovnávat něco takového s KDE je směšné. Až se použitelnost a vzhled GNOME konečně přehoupne z éry Windows 98 do současnosti a až GNOME bude umět aspoň desetinu toho, co dokáže KDE, možná ho zase jednou vyzkouším. Momentálně si GNOME pouštím cca jednou za půl roku, pokaždé když někdo ohlásí nějaké další „revoluční“ změny. Pokaždé je to stejná bída s nouzí. GNOME kombinuje nevýhody všech možných typů desktopových prostředí. Na oplátku nenabízí žádné výhody.
Já osobně vidím v KDE potenciál, ale to by se někdo místo zakulacených tlačítek musel věnovat opravdovým problémům, začít vychytávat maličkosti, a né onanovat nad tím, že tlačítko je poloprůhledné nebo se přesunulo na jiné místo super-cool animací.
Myslím, že obrovský potenciál KDE zůstává částečně nevyužitý kvůli troubům, kteří naříkají na údajnou nestabilitu a šíří po fórech FUD. Tu narážku prosím neber osobně. Jen zkrátka nechápu, o čem je tu řeč. Žádné problémy se stabilitou KDE nemám. Lidé, kterým jsem ho nainstaloval, mi taktéž žádné potíže nehlásili. Pokud by bylo KDE opravdu tak nepoužitelné, jak říkáš, nikdo by ho nepoužíval. Jenže spousta lidí ho používá a ve spoustě distribucí je to výchozí grafické prostředí.
Evidentně jsi zaslepený anonym. Anonymové by měli být zakázaní, jak jednou řekl zase jiný místní člen abclinuxu.
na základě toho, co jsem četl a slyšel
Tohle znamenitě ilustruje nejhorší možný přístup k informacím. Já jsem zase nedávno na živě.cz četl, že Windows XP jsou nejlepší, zatímco všechno ostatní stojí za houby.
kde4 nejsou (aspoň z hlediska pádů) takovej šrot, jak takřka všichni tvrdí
Já mám dojem, že kdykoliv „všichni“ něco tvrdí, musí si to jeden ověřit mnohem důsledněji, než kdyby to tvrdil jednotlivec. Názor jednoho člověka (založený na nějaké osobní zkušenosti) může mít větší váhu než lež opakovaná stádem.
BTW, není důvod se domnívat, že těch několik šiřitelů FUDů jsou „všichni“.
Tohle znamenitě ilustruje nejhorší možný přístup k informacím. Já jsem zase nedávno na živě.cz četl, že Windows XP jsou nejlepší, zatímco všechno ostatní stojí za houby.je rozdíl mezi jalovým tvrzením typu „X je nejlepší, Y stojí za prd“ a zkušenostma uživatelů s konkrétnímy problémy jako že např. padá plasma, nejde nastavit malý ikony atd. navíc nechápu, co je na mým přístupu špatnýho. až se pro mě daná informace stane relevantní (tj. v tomhle případě pokud začnu zvažovat přechod k nějakýmu desktopovýmu prostředí), tak budu samozřejmě věnovat větší úsilí jejímu ověření. ale nevidím žádnej důvod, proč to dělat teď.
BTW, není důvod se domnívat, že těch několik šiřitelů FUDů jsou „všichni“to se ani nedomnívám (mmj. jsem napsal takřka všichni), ale to množství kritických reakcí na kde4 je imho stále dost velký a dost dobře nejde všechny prohlásit za šiřitele FUDu. já ani nemám důvod nevěřit, že skutečně problémy s kde4 mají. ale pokud si ho přesto dovolí DFS nasadit, tak to bude asi trošku složitější než jen že kde4 programujou prasata…
Já netvrdím, že „všichni to říkají, tak je to pravda“ je zrovna tvůj přístup. Tu poznámku neber nějak osobně. Ta formulace mi jednoduše přišla natolik povědomá, že jsem na to musel zareagovat.
Četl jsem spoustu kritických reakcí na KDE 4. Často šlo o velmi objektivní, konstruktivní a velmi přesně podané připomínky. Určitě byly přínosné jak pro vývojáře, tak i pro uživatele. A rozhodně nešlo o FUD. Jenže to bylo pouze na zahraničních serverech...
Mám takový pocit, že zatímco v anglicky (francouzsky, německy, ...) mluvícím prostředí vidím spoustu objektivní kritiky adresované přímo autorům projektu přes mailing list nebo prostřednictvím chybových hlášení, zatuchlý český rybníček tradičně překypuje pověrami všeho druhu, které jen odradí spoustum uživatelů a k autorům se vůbec nedostanou.
Že KDE 4 programují (mimo jiné) prasata, to může být klidně pravda. Projekt tak obrovského rozsahu asi těžko může být úzká spolupráce malého skvěle sehraného týmu zkušených expertů. Bezesporu tam existuje celá škála přispěvatelů (pokud jde o kvalitu), od kodérů-básníků až po prasata. To ale stále ještě neznamená, že KDE 4 jako celek je špatné, nepoužitelné, alfa-verze a tak podobně.
To bylo koneckonců jádrem celé diskuse s anonymním uživatelem dark, který si stěžuje na nějaký bug, ale není ochoten ani podat chybové hlášení, ani použít Google, ani v této věci cokoliv konstruktivního podniknout. Prostě si jednou za uherský rok spustí KDE, podívá se, zda tam jeho oblíbený bug a zdroj námětů k zapáleným diskusím stále ještě je, a když ano, hurá na ABCLinuxu (nebo taky živě?), najít vhodné (nepříliš off-topic) vlákno a nakydat do něj trochu hnoje. Hned je tu další zbytečný flamewar, kde se oponenti označují za debily.
To bylo koneckonců jádrem celé diskuse s anonymním uživatelem dark, který si stěžuje na nějaký bug, ale není ochoten ani podat chybové hlášení, ani použít Google, ani v této věci cokoliv konstruktivního podniknout. Prostě si jednou za uherský rok spustí KDE, podívá se, zda tam jeho oblíbený bug a zdroj námětů k zapáleným diskusím stále ještě je, a když ano, hurá na ABCLinuxu (nebo taky živě?), najít vhodné (nepříliš off-topic) vlákno a nakydat do něj trochu hnoje. Hned je tu další zbytečný flamewar, kde se oponenti označují za debily.Ty si asi nevidíš ani na špičku nosu co? Jak to můžeš vůbec napsat? Vždyť to byl jen příklad bugu, na který snad natrefil úplně každý, a který nikdo nebyl schopný opravit v KDE 4.2, KDE 4.3 a KDE 4.4. Ale to ti asi moc nesedí do krámu, tak kydáš ten hnůj? Dále nechápu, jak můžeš spekulovat nad tím, jak KDE používám. Takové reakce jsou pro určitý typ lidí, řekl bych, reprezentativní. A označení za debila? To tu padlo až teď, od tebe. A mimochodem, já nejsem zase tak anonymní, jak si myslíš.
...a který nikdo nebyl schopný opravit...
A o tohle tu přesně jde. Kdopak si tady nevidí na špičku nosu? Takové výroky bych čekal například od zaměstnavatele, který ty vývojáře platí. Nebo od někoho, kdo ten bug úspěšně opravil. Troufám si (jaká to drzost!) odhadnout, že ty nejsi ani to první, ani to druhé.
Ale to ti asi moc nesedí do krámu, tak kydáš ten hnůj?
Naopak. Mně to sedí náramně. Tímhle jasně ukazuješ chabost své argumentace. Od tvrzení, že KDE je jakási nepoužitelná alfa-verze, ses konečně dopracoval k tomu, že jedno téma vzhledu jedné komponenty KDE na některých instalacích způsobuje pád. To je dost extrémní rozdíl.
A mimochodem, já nejsem zase tak anonymní, jak si myslíš.
A co já s tím? V tom případě ti jistě nic nebrání se před diskusí přihlásit.
Ono je toho dost, na netu dřív bloudily leaknuté zdrojáky Windows, to byla kolikrát "sranda".Já jsem je pročítal pečlivě a perliček tam bylo dost, ale jako celek byly překvapivě dobré. Zato většina kódu "linuxového" softu je na blití. Pochopitelně, za ty prachy... To jen tak, když už jsme u těch celků a vytahujete něco, o čem víte prd.
Nauc ma debugovat DLL spustanu uzavretym serverom, VS sa nechyta.Erm ... s tým mám bohaté skúsenosti. Musíš sa attachnúť na proces a dať si breakpoint do funkcie v svojej .dll. Je to otravné, ale dá sa to.
Aneb jak kydat hnůj na cokoliv od MSTak to okomentuj sám: takto vyzerá kúsok kódu, ktorý je vraj v jazyku C++
int main(array<System::String ^> ^args)
{
String ^foo = gcnew String("bar");
return 0;
}
A takto vyzerá deklarácia funkcie snprintf() v headri:
#pragma warning(push)
#pragma warning(disable:4793)
__DEFINE_CPP_OVERLOAD_STANDARD_NFUNC_0_2_ARGLIST_EX(int, __RETURN_POLICY_SAME, _CRTIMP, _snwprintf, _vsnwprintf, _Pre_notnull_ _Post_maybez_ wchar_t, _Out_cap_(_Count) _Post_maybez_, wchar_t, _Dest, _In_ size_t, _Count, _In_z_ _Printf_format_string_ const wchar_t *, _Format)
#pragma warning(pop)
Krásne, že?
Aneb jablíčka s hruštičkama, že:)?Čo tým myslíš? Ak to, že spomínam v jednom príspevku C aj Visual C++, tak nič nemiešam. Len som podhodil hneď dve veci, ktoré sú z dielne MS a ktoré ... "nie sú až taký zázrak".
Jestli tě někdo nutí psát aplikace v managed C++, tak chápu tvoje rozhořčení:)Nenúti a nie som rozhorčený. Akurát narážam na problém, že keď chcem dokumentáciu od MS k niečomu čo zvyšok sveta považuje za C/C++ tak ma zahrnie niečím, čo je nepoužiteľné. Nie je reálne zobrať suitu aplikácií, ktorá sa vyvíja 15 rokov a má milióny riadkov kódu a prepísať ju do managed C++ len preto, aby som ju mohol vyvíjať s dokumentáciou čo mi je užitočná.
Mícháš tu C++ vs Managed C++, a ještě si stěžuješJa? Keď otvorím Visual C++ 2008, a kliknem na vytvorenie nového súboru, tak mi ponúkne "C++ File (.cpp)". Keď MSDN napíše, že takto vyzerá deklarácia tej-a-tej funkcie vo "Visual C++", tak čo si mám myslieť? Že to je C++ alebo Managed C++? Keď mi príde záujemca o zamestnanie (najlepšie rovno zo školy) a povie, že ovláda C++ tak čo ovláda? C++ alebo Managed C++? A čo ten zápis CRT funkcií? Elegantný a zrozumiteľný?
time_t
, tak by měla vracet data v rozsahu tak širokém, jak je to jen možné, tj. řekněmě od -13,8 do 292 miliard let Že těch lidí narozených před roke 1900 žije, 110 je naprosto běžný věk :-)
Takhle ale programátor v žádném případě uvažovat nemůže, i kdyby byl jen jeden, je potřeba s tím počítat. Nemluvě o tom, že je často potřeba zpracovávat i údaje lidí, kteří už nežijí.
vim ~/.emacs
COleDateTime::Format("%Y") with year < 1900 failes with assertion! ------------------------------------------------- This is deliberate. We do not support years before 1900, and have found that this change generally detects bugs in code. If this will cause an expensive or complex change for you, please reactivate explaining why you need to represent negative dates and we can explore the situation.Su este debilnejsi, nez som cakal. Su presvedceny o tom, ze nikto nebude potrebovat zapisovat datumy pred 1900. Nieco ako 640kB pre vsetkych (a je mi uplne jedno, ci to fakt povedal alebo nie).
We do not support years before 1900
According to the documentation, VS2008 conforms to the 1999 C standard, but that standard requires that strftime() support the %V format (ISO week), which Microsoft's implementation does not.
select()
v linuxu (na mém stroji)...select()
k srdci moc nepřirostl, když už, tak dávám přednost poll()
.
O_NONBLOCK
), což je v podstatě dost podobné jako kdybych použil poll(). Doufám, že to je taky POSIX conforming, ale pokud si dobře vzpomínám, tak jo.
3p
, tak snad ano. :-)
select()
a funguje dobře.