Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
java.util.ArrayList
? Nastuduj si pojem Serializace a uvidíš, že tvoje úloha bude náhle vcelku primitivního rázu (což už takhle je Serializable
(viz technologie JavaBeans) a poté celý ArrayList serializuj. Je to volání jedné metody. Good luck Collections.sort(list, mySorter);
- nastuduj si kolekce v Javě List seznam = new LinkedList<Trida>(); //pridani polozky seznam.put(new Trida()); //odebrani polozky seznam.remove(objekt); //prochazeni seznamu for (Trida t: seznam) { pridatDoGui(t); }
Objekt se vloží jako jeden prvek do pole, které má pevnou délku 100 (takže program umožňuje uložit 100 záznamů).Za něco takového doufám na FEL ČVUT nikdo zápočet nedá!
Pokud nemůžeš (neumíš, nechceš) přispět radou, tak se raději neozývej. Obrátil jsem se sem s prosbou o radu a pomoc, protože si nevím rady, a ne o stupidní poznámku. Java jde úplně mimo mě. Nikdy se jí věnovat nebudu, budu studovat obor Elektronika a sdělovací technika. Aplikace výpočetní techniky není prográmátorsky zaměřený předmět. Cituji z oficiální stránky předmětu:
Cílem předmětu je získat přehled o základních aplikacích výpočetní techniky.
Všem ostatním, kteří se mi snaží pomoci, ještě jednou děkuji.
Java jde úplně mimo mě. Nikdy se jí věnovat nebudu, budu studovat obor Elektronika a sdělovací technika.Jistě. Jeden kamarád vystudoval právě tenhle obor, a momentálně pracuje v softwarové firmě
ObjectInputStream
u a ObjectOutputStream
u, řazení lze snadno udělat implementací Comparator
u nebo Comparable
(spíš bych se v tomhle případě přimlouval za ten komparátor) a použitím metody Collections.sort
.
Pokud nemůžeš (neumíš, nechceš) přispět radou, tak se raději neozývej.Nebuď nafučenej a vem to, co bylo napsáno, jako radu - a nepoužívej pole tak, jak to píšeš. Je to prasárna, kravina a i když to vypadá jednoduše, zbytečně si tím způsobuješ ty problémy, na jejichž řešení se ptáš...
Nikdy se jí věnovat nebudu, budu studovat obor Elektronika a sdělovací technika.Jestli si myslíš, že tam se programování vyhneš, tak jsi na omylu.
Je to k ničemu a jediný, co se na tom naučí, je flákání.A nebo třeba jak hledat v dokumentaci. Jak pracovat se strukturami. Výhoda takovéhle úlohy je v tom, že se to dá udělat i složitě (XML tuhle, serializace támhle, vhodné pro někoho, kdo se chce dál zabývat programování) i jednoduše (využiju pár věcí z knihovny a mám to hotové, vhodné pro lidi, kteří s Javou už nebudou mít v dalším studiu nic společného) Že ty ses u toho učil flákání, je tvůj problém, není to všeobecné.
Že ty ses u toho učil flákání, je tvůj problém, není to všeobecné.Asi se neznám dostatečně detailně. Zato vy máte o mých posledních osmi letech života perfektní přehled
Je to k ničemu a jediný, co se na tom naučí, je flákání.Takže to nebylo o tobě? Pak je ovšem zjevné, že zatímco já tě neznám dostatečně detailně, ty asi znáš dostatečně detailně pisatele blogu...
ArrayList<String>
String[] array = { "a", "b", "c"}; ArrayList<String> list = Arrays.asList(array)?
ZobrazovačOsoby
, který bude mít metody na nastavení osoby a zase její získání. Tím můžeš snadno oddělit listovací a ukládácí logiku od zobrazování a editaci kontaktů. A pomůže ti to ve znovupoužitelnosti kódu (i když v tomto případě je to jen tak pro procvičení).
*) což je spíš tak pro radost, v praxi stejně v 99% použiješ už hotové algoritmy, API, knihovny...
**) možná to tak už máš.
/* * To change this template, choose Tools | Templates * and open the template in the editor. */ package local.sandbox; /** * * @author petr */ public class HlavníTřída { public void udělejTo(String tadyMášArgument) { System.out.println(tadyMášArgument); } public static void main(String[] args) { HlavníTřída hlavníTřída = new HlavníTřída(); hlavníTřída.udělejTo("Nějaký řetězec"); System.exit(0); } }Ale abych řekl pravdu, vypadá to pěkně, ale psát se to nedá
A pomůže ti to ve znovupoužitelnosti kóduJak tohle použije na faktoriál, který ho čeká následující semestr? :-o
Tiskni
Sdílej: