Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
stačí (ve firefoxu... ostatní netušim) adresu označit a kliknout prostředním tlačítkem (kolečkem) a adresa se otevře.v Konqueroru a Opeře to funguje už tak dlouho, kam moje paměť sahá
tam to nekdy fungovalo a pak zase někdy ne. Netušim co na to mělo vliv.já bych si tipnul, že ti něco "žere" schránku tato featura totiž vychází z oblíbené featury X-ek - označíš myší, prostředním vkládáš z toho plyne, že můžeš text (adresu) označit i v jiné aplikaci, nejen přímo na stránce v browseru, ve kterém to chceš otevřít v browseru (znám Konqueror, Opera, Seamonkey), když nemáš kurzor myši nad textovým polem, do kterého to může vložit, tak se ten text vloží do políčka pro URL a virtuálně se zmáčkne enter - další akce pak záleží na tom, co jsi tam vložil a jak je to políčko "inteligentní" ... obvykle když rozpozná url, tak ji otevře, jinak na to zavolá Google, ale záleží na browseru a nastavení
já bych si tipnul, že ti něco "žere" schránku
tato featura totiž vychází z oblíbené featury X-ek - označíš myší, prostředním vkládáš
Pozor, to jsou dva různé pojmy. Jednak je tu "selection", což je funkce implementovaná přímo X serverem (za podpory aplikací), to je právě to "levým označit, pravým zkopírovat". A pak je tu schránka (clipboard) implementovaná desktopovým prostředím, ta se typicky chová podobně jako ve Windows, tj. je potřeba používat klávesové zkratky (obvykle Ctrl-Ins, Shift-Ins apod. - snad ještě nikoho nenapadlo znásilnit Ctrl-C jako ve Windows). A aby byl zmatek dokonalý, některá desktopová prostředí navíc nabízejí synchronizaci mezi selection a clipboardem, tj. že co označím pomocí selection, zkopíruje se do clipboardu, a naopak (v textové podobě).
(obvykle Ctrl-Ins, Shift-Ins apod. - snad ještě nikoho nenapadlo znásilnit Ctrl-C jako ve Windows)KDE?
A aby byl zmatek dokonalý, některá desktopová prostředí navíc nabízejí synchronizaci mezi selection a clipboardem, tj. že co označím pomocí selection, zkopíruje se do clipboardu, a naopak (v textové podobě).a to je právě to, co jsem svým vágním vyjádřením myslel
Tiskni
Sdílej: