Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Před časem jsem náhodou zjistil, že když se na stránkách vyskytuje url adresa pouze v textové neklikatelné verzi, tak stačí (ve firefoxu... ostatní netušim) adresu označit a kliknout prostředním tlačítkem (kolečkem) a adresa se otevře.
Do nedávna jsem používal Ubuntu. tam to nekdy fungovalo a pak zase někdy ne. Netušim co na to mělo vliv. Teď už pár dní testuju nový OpenSUSE a tady to zatim funguje. Verze Firefoxu je stejná a nastavení včetně pluginů je přeneseno tak jak bylo pod ubuntu. Netušíte nekdo včem je jádro pudla? Jo jenom menší odchylka od chování. V ubuntu se takto kliknutej odkaz tušim otvíral do nový karty (ale ruku do ohně za to nedam). Teď v OpenSUSE 10.3 se otevře do stejnýho okna. Dokázal by toto chování někdo objasnit? je to užitečná věc a chtěl bych si vědět rady až to zase přestane fungovat.
Tiskni
Sdílej:
stačí (ve firefoxu... ostatní netušim) adresu označit a kliknout prostředním tlačítkem (kolečkem) a adresa se otevře.v Konqueroru a Opeře to funguje už tak dlouho, kam moje paměť sahá
tam to nekdy fungovalo a pak zase někdy ne. Netušim co na to mělo vliv.já bych si tipnul, že ti něco "žere" schránku tato featura totiž vychází z oblíbené featury X-ek - označíš myší, prostředním vkládáš z toho plyne, že můžeš text (adresu) označit i v jiné aplikaci, nejen přímo na stránce v browseru, ve kterém to chceš otevřít v browseru (znám Konqueror, Opera, Seamonkey), když nemáš kurzor myši nad textovým polem, do kterého to může vložit, tak se ten text vloží do políčka pro URL a virtuálně se zmáčkne enter - další akce pak záleží na tom, co jsi tam vložil a jak je to políčko "inteligentní" ... obvykle když rozpozná url, tak ji otevře, jinak na to zavolá Google, ale záleží na browseru a nastavení
já bych si tipnul, že ti něco "žere" schránku
tato featura totiž vychází z oblíbené featury X-ek - označíš myší, prostředním vkládáš
Pozor, to jsou dva různé pojmy. Jednak je tu "selection", což je funkce implementovaná přímo X serverem (za podpory aplikací), to je právě to "levým označit, pravým zkopírovat". A pak je tu schránka (clipboard) implementovaná desktopovým prostředím, ta se typicky chová podobně jako ve Windows, tj. je potřeba používat klávesové zkratky (obvykle Ctrl-Ins, Shift-Ins apod. - snad ještě nikoho nenapadlo znásilnit Ctrl-C jako ve Windows). A aby byl zmatek dokonalý, některá desktopová prostředí navíc nabízejí synchronizaci mezi selection a clipboardem, tj. že co označím pomocí selection, zkopíruje se do clipboardu, a naopak (v textové podobě).
(obvykle Ctrl-Ins, Shift-Ins apod. - snad ještě nikoho nenapadlo znásilnit Ctrl-C jako ve Windows)KDE?
A aby byl zmatek dokonalý, některá desktopová prostředí navíc nabízejí synchronizaci mezi selection a clipboardem, tj. že co označím pomocí selection, zkopíruje se do clipboardu, a naopak (v textové podobě).a to je právě to, co jsem svým vágním vyjádřením myslel