Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
docela by mě zajímalo, jestli někde existuje síťový scanner. Hledám ho už dlouho a stále se mi to nedaří. Jde mi o zařízení na podobném principu jako je síťová tiskárna, jenom s tím rozdílem, že by to byl pouhý scanner se síťovým rozhranním.
Našel jsem že že podobnou funkci mají kopírky kolem 100 000,- a vejš... ale jenom obyčejnej scanner za pár šlupek prostě neexistuje. Aspoň o tom nevím.
Tiskni
Sdílej:
HP Officejet serie 7300 - multifunkcni zarizeni (scanner, (bohuzel inkoustova) tiskarna, kopirka, ctecka karet). Pripojuje se to bud pres USB, nebo primo do site - ethernet i WiFi (podle konkretniho modelu).
V obou pripadech je nutne instalovat ovladace jak pod win, tak pod Linux na lokale (jinymi slovy - neni to sdilene pres sambu ani cups, maji nejaky vlastni protokol). Pod Linuxem funguje s HPLIP ovladacema jako tiskarna i jako scanner (nutne doplnit ovladac do sane-backends) a pry i ta ctecka se da nejak rozjet.
Cena byla asi pred dvema lety okolo 9-10k Kc, predpokladam, ze uz maji novejsi a levnejsi modely...
Umí to např. HP PhotoSmart 2600 za pár šupů. Je připojený do LANky a má webové rozhraní, na kterém kliknete na "Scanuj" a v browseru vám vyleze obrázek... Akorát tam přes ten web nejde šoupnout tu skenovanou předlohu, což je docela nepraktické
A jinak údajně není problém sdílet scanner připojený k nějaké stanici lokálně přes sane, které má featuru "remote scanner.
Jen se přiznej, že si se skenerem ještě nepotkalaaale "potkal", a stojim si za svojim ze je to neprakticke mat ho sietovo a pri cennach scannerov je lepsie mat na kazdom stole (pre kazdeho kto ho potrebuje) jeden.
pri cennach scannerov je lepsie mat na kazdom stoleTohle hodně prozrazuje
tak nebavime sa tu o takychto cennach http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=00045?pri cennach scannerov je lepsie mat na kazdom stoleTohle hodně prozrazuje
Já myslím, že tu mluvíme spíš o podavačovitých cenáchpobehovanie po kancelarii od PC ku skeneru pre par ja neviem coho - stranok textu, fotiek, whatever sa nijako nevylucuje a stale mi to neda, ako viac ludi bude skenovat "automatizovane" z viac strojov (tlacit sa s viac strojov da)? ako bude s podavacom pripojenym na siet fungovat viacero OCR programov na viacerych strojoch? Nebudu musiet za kazdym skenom i tak lietat ku skeneru? Nieje lepsie mat svoj skener pri stole v kacloske ako jeden centralny a tam cakacie doby ?Ale už tě nebudu trápit, seš v rozporu často i sám se sebou - mluvíš o pobíhání po kancelářích a zároveň o skenování fotek atd. Prostě když mám skener, do kterého můžu nacpat štos papírů, tak s tím můžu pracovat jako skoro jako s kopírkou a pobíhání lze omezit na minimum či úplně eliminovat.