Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Taky vám asi občas někdo pošle mailem nějakou tu kravinku pro zasmání.
Já jsem si naštěstí už vychoval těch pár lidí co mi něco občas pošlou tak, že mi posílají jenom opravdu ty "dobré" které stojí za shlédnutí. No a protože se pořád (nevim z jakého důvodu, teda vim, ale je mi to odporný) objevují prezentace v powerpointu (což mě pokaždý dost namíchne), tak jsem se rozhodl, že když mi něco takovýho přijde a obsah nebude zrovna nejhorší, tak to pošlu dál. Ale před tím tu prezentaci uložím do .ODP formátu. Když už někdo nutí lidi používat Powerpoint kvůli blbůstkám, tak proč bych já nemoh touto nenásilnou formou přimět lidi používat zrovna OpenOffice. Powerpoint podle mýho názoru nikdo z obyčejných lidí nikdu nepoužil k ničemu jinýmu, než právě na prohlížení blbostí posílanejch mejlem. Je to zkrátka používání stejných zbraní. Neřeším zde morální otázku, zda tyto mejly vůbec posílat. Zastáncem toho nejsem a když už něco pošlu tak mám jenom 3 lidi o kterých vím, že jim to nevadí. Co si o tom myslíte vy?
Tiskni
Sdílej:
Jo, nejvíc mě namíchnou chytráci, co do té powerpointové prezentace jen tak nahází fotky :@ ..bodejť by ne, když dneska jen málokdo ví co to je (třeba) ZIP a natožto jak to používat! :-O ..kdyby to přišlo aspoň v ODP, tak mi stačí to rozbalit a kouknout, takhle musím kvůli prohlížení fotek rozjíždět OOo.