Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Platy nahovno, politika nahovno, auta nahovno, pripojenie do netu nahovno, vsetko na hovno.Hlavně tyhle kecy na hovno. Platy nebyly nikdy lepší, politika je taková, jakou si lid zvolil, auta jsou v pohodě, na připojení si nemůžeme stěžovat
Hlavně tyhle kecy na hovno. Platy nebyly nikdy lepší, politika je taková, jakou si lid zvolil, auta jsou v pohodě, na připojení si nemůžeme stěžovatno kdyz uz jsi s tim zacal, tak: platy tady sice lepsi nebyly, ale ani jsme nemeli tak vysoke ceny; jinak receno 20k Kc pred 12 lety a dnes je dost rozdil. jaksi si nemuzu vzpomenout, ze by nektere nejmenovane politiky lid nekam nekdy zvolil, presto tam jsou. auta jezdi na drahy benzin ci naftu
platy tady sice lepsi nebyly, ale ani jsme nemeli tak vysoke ceny; jinak receno 20k Kc pred 12 lety a dnes je dost rozdil.Takže: počínaje rokem 1992 (s výjimkou roku 1993) průměrná reálná mzda stále roste. Tedy za stejný plat si lze koupit stále více. Ceny se sice zvýšily, ale v průměru prostě méně. Toto lze statisticky prokázat, i když je pravda, že ne každý se má lépe.
jaksi si nemuzu vzpomenout, ze by nektere nejmenovane politiky lid nekam nekdy zvolil, presto tam jsouAno, jednotlivé politiky (třeba Paroubka). Ale politické strany dostaly určité počty hlasů a na jejich základě se vládlo. Ne, že bych byl se současným stavem spokojen, ale před 20 lety bylo hůř.
auta jezdi na drahy benzin ci naftuMáme vysokou daň. Že se z něčeho musí stavět a udržovat silnice je snad jasné. Sice na ně nejde zdaleka celá daň, ale to je druhá věc. Ale o moc levnější benzin opravdu nebyl - rozhodně ne před rokem 1989. To stál Special 8 Kčs/litr (při průměrném platu 3000 Kč/měs.) a Super 9 Kčs. Dobu před ropnou krizí nepočítám, ale ani tehdy to nebylo reálně o moc levnější.
na pripojeni si obvykle nestezuje jen ten kdo bydli ve velkem meste, jinde je to uz horsi, o FUP nemluveNení pravda. Nebydlím v žádném velkém městě a přesto tu je výběr ze zhruba 6 způsobů připojení (dial-up, GPRS a HSCSD nepočítám). Problémy tohoto typu jsou dneska už jen někde na malé vesnici, jinak ne.
Máme vysokou daň. Že se z něčeho musí stavět a udržovat silnice je snad jasné.Cha chá, dovol mi abych se zasmál. Ty asi moc autem nejezdíš, nebo možná ano a nechceš v tom případě vidět v jak "perfektním" stavu jsou české dálnice a silnice. Kurňa za ty prachy co se vyberou na spotřební dani za pohonné hmoty, by jsme je (ty silnice) museli mít z mramoru a svodidla ze zlata. Omyl pane, vybrané peníze ze spotřební daně jdou na něco úplně jiného, na placení podpor a sociálních dávek všech nemakačenků a členů tzv. nepřizpůsobilého etnika (rozuměj cikánům).
Omyl pane, vybrané peníze ze spotřební daně jdou na něco úplně jinéhoTaky na platy všech těch politických parazitů, na Gripeny, na oddlužení rozkradených podniků atd. atd.
Ty asi moc autem nejezdíš, nebo možná ano a nechceš v tom případě vidět v jak "perfektním" stavu jsou české dálnice a silnice.A ty asi nevíš, kolik se vybere na SD a kolik stojí postavit kilometr dálnice. Samozřejmě, v této oblasti se točí velké peníze, proto tam bují korupce a jiné negativní věci (vzpomeňme na Zemanovu akci D47). Ale jestliže jde na stavbu, údržbu a opravy všech silnic (celkem více než 55 tisíc km) ročně zhruba 80 mld. Kč, nemůže to být moc znát. V tuto chvíli se vnitřní zadlužení silniční sítě odhaduje na cca 1,5 bil. Kč (peníze, které by byly potřeba na uvedení silnic do dobrého stavu), což jsou skoro dva státní rozpočty. I kdyby se dál nezvětšovalo (což se zvětšuje), s dnešním financováním se to opraví za 20 let. Tím spíš, že se současně staví nové dálnice a kilometr přijde řádově na stovky milionů (podle terénu).
Omyl pane, vybrané peníze ze spotřební daně jdou na něco úplně jiného, na placení podpor a sociálních dávek všech nemakačenků a členů tzv. nepřizpůsobilého etnika (rozuměj cikánům).S někým, kdo tvrdí takový nesmysl, nemá cenu diskutovat. Stačí se podívat na složení státního rozpočtu (byť je jako takový špatný), abys zjistil, že je to absolutní hovadina.
Tiskni
Sdílej: