Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Po včerejším meziblogu, kde jsem se pokusil jen tak naznačit, že nečtu jen westerny, se na onen západ vypravím. Do západní Kanady, konkrétně do British Columbia. Něco jsem z toho tady uveřejnil, ale zde je to zkompletované a kdo má zájem, může číst. Cestování po Kanadě bylo velmi příjemné a doufám, že se to té země lesů, hor a kousku polopouště ještě podívám. Samozřejmě pěšky.
Chodím pěšky rád, protože chodit pěšky poskytuje možnost se dostat kamkoliv. Do indiánské rezervace, stejně jako do hor, kde se člověk může potkat s medvědem. Chodit pěšky znamená být svobodný. Stejně tak podnikat a být sám sobě zaměstnavatelem dává podstatně víc možností, někdy ani netak ke zbohatnutí, ale k seberealizaci. Pravdou je, že na tyhle cesty bych jen z příjmu v blázinci nevydělal. Díky za svou malou manufakturu.
Kanada
Tiskni
Sdílej:
. Dělal jsem zajímavé fotky a praštil sebou jako pytel brambor.
Lol... Pokud jiz chcete vypadat jako vzdelanec, najdete si prosim, co to slovo znamena. V tomto kontextu je spravne artroskopicky.
... promiň
...ale v napsaném není vidět
... ještě jednou promiň
Závidíte,že má úspěch v televizi, že mu píší lidé z celé ČR, že bez něj by celý národ propadl alkoholismu a drogám?Jestli mu někdo takové věci píše, tak to musí být opravdový kus blbce.
Pracuje ve zdravotnictví, a co je laparoskopie je mu jistě známo.No comment.
Artroskopie se nedělá na koleně:).Citation needed, Jílku.
miř do kanady, jílku, po kom pojmenuješ svou novou kobylu? a víš, jak poznáš, že nejsi sator?
) podle toho, že ,,sator" zná dobře tebe!
)) jen byla vyzkoušena jeho metoda manipulace a rozjíždění flejmů a dělání blbce z lidí, od kterých si půjčuje nicky, jsem jeho oponent a nesnáším ho
( na, tu máš smajlíka, ty je rád)
trojnásobnej šampione v blbosti
) to víš, někdy se překlepnu
)
. Jinak tam dceři prý zatím hodně prší, ale i tak je to zážitek .. Snad ten meniskus oddálím až po svátcích, dneska mi to dalo trochu pokoj
. No, přežijou se i horší věci. Hlavní je dobrá nálada.
Jdu do blázince. Jako terapeut, předpokládám, že s něterými z vás se setkám jako s pacienty. Podle způsobu vyjadřování máte mnozí k tomu úspěšně nakročeno.
Až se Jan vrátí z charitativního spolku a vystoupí z limuzíny, tak připravím zase něco dobrého na Jenův jediný původní zub. Jak říkám zde i jinde, Jan má opravdu velkou chuť k jídlu. Taková kvanta jídla musí zákonitě někudy odcházet. No a Jenovi ta hmota odchází z úst v podobě hoven nepřetržitě sedm dní v týdnu na abclinuxu. Já preferuji k jídlu spíše obilniny a když se můj pán nedívá tak zobu zrní z misky, až mi z toho hřebínek poletuje.
Pak si uděláme vánoce s kompletní rodinou u monitoru. Na chvíli si možná odskočíme ke stromečku a rozbalíme remitendu Jenových knih ze skříně, aby tu produkci z Jenovy manufaktury zcela nesežrali moli. Pak ale hned zpátky k monitoru, abychom se opět mohli začít smát tomu jak jsme chytří, vzdělaní a nezávislí, že trávíme každý den u zářící obrazovky.
. Každý člověk má jiné měřítko hodnot. Pokud budu mluvit o chlapech - někdo má rád oslnivou krásku, jiný raději svíčkovou a dobrý knedlík a přimhouří oči nad liniemi těla, třetí chce chytrou ženskou, se kterou se budou bavit o kompilaci nejnovějšího kernelu, čtvrtý takovou, co mu bude nosit bačkory pod nos a oslavovat pána. A u žen je to obdobné. Prostě třeba na JJ oceňuje vlastnosti, které mohou být třeba pro jiné nepodstatné a obráceně. Neznamená to, že by jiní chlapi zklamali. Prostě tohle bych nikdy nehodnotil a neposuzoval. Je to čistě individální.
. Ak mi budú na niekom vadiť vlastnosti, ktoré sa podstatne budú líšiť od môjho ideálu,zrejme si ho nevyberiem za priateľa ( i keď u ľudí je to veľmi otázne, ľudia sa vedia dočasne premôcť, ak im ide práve ešte o čosi dôležité, nie každý, ale sú také hrošie kože:).
někdo má rád oslnivou krásku, jiný raději svíčkovou a dobrý knedlík a přimhouří oči nad liniemi těla
táto hláška je zase vydarená.-), ja si myslím, pán Smolík, že u generácie mužov blízkej Vám, sa tie knedlíky dajú ospravedlniť už aj zmeneným poradím hodnôt
... inak ako vždy, zoširoka a nejak som nepochopila, aký máte presne názor na predmetnú záležitosť:)
Dad a ti další