Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
zdravim, pane Jilek, dekuji za Vas blog a tento clanek. Mam stejny nazor na rodinu / deti / penize. Ano penize jsou dulezite, respektive hodne ovlivni, ale co by nemely ovlivnit je to uvnitr nas. System postaveny na "penize jsou vzdy az na prvnim miste" neni dobry, rekl bych dokonce ze je spatny. Stara pravda rika, ze ty nejdulezitejsi veci na svete jsou zadarmo, pripadne je nelze koupit - cas, zdravi a lasku....
Jirka
pekny den preji, zdravi dostavate do vinku pri narozeni.... Tedy vetsinou. Za nemoci s kterymi se potkate pozdeji si muzete sam, vetsinou. Pravdou ale zustava ze si zdravi nemuzete koupit.
Jirka
Pěkný blog k zamyšlení. Představa ideálního stavu mezi rodiči a dětmi v dobách dávno minulých, s tím jak je to dnes strašné a kam to spěje, mi přijde značně úsměvná. Předně ze starých vzpomínek se vždy vytrácí to špatné, takže vzpomínky na minulost jsou vždy "růžovější" než ve skutečnosti byla.
Dále mi přijde, že většina lidí má v určitém věku stejné utkvělé představy jako jejich vrstevníci. Puberťáci si myslí, že jsou středem vesmíru a rodiče jim jen brání v rozletu. Mladí si kreslí svět narůžovo, po prvním styku s realitou mají tendenci ho změnit k lepšímu, časem jim docvakne, že tudy cesta nevede, protože všechno má svůj smysl. No a ti starší mají zase tendenci říkat: "Kam ten svět spěje. Já už to nějak doklepu, ale vás mladé lituju. Jó to my, za našich mladých let, my jsme se chovali mnohem lépe".
A pak se časem člověk dozvídá, jak se chovali ve svém mládí tihle sedmdesátiletí "andílci". Neuměli žít ve vztahu, neměli tušení jak podpořit jeho rozvoj, případně se včas rozejít pokud zjistí, že to nikdy klapat nemůže. Neuměli vychovávat děti, dost často je poznamenali na celý život nejen fyzicky, ale i psychicky. Ale to je extrém, který je nejvíce vidět. To, že byla spousta lidí, kteří to dělali na jedničku už není tolik vidět, ale kdyby nebyla nejsme tam kde jsme. Zkrátka spoustu věcí, o kterých nás někteří starší poučují, s tím, že my mladí to děláme úplně špatně, dělali ještě mnohem hůř. POZOR: Tím nechci říct, že jsou horší než my. Jen to, že jsou právě úplně stejní jako my. Jsme jen lidé, tvorové nedokonalí a chybující. Je to naše přirozenost, tak proč si ji nepřiznat.
Zkrátka mi přijde, že je to již tisíce let úplně stejné. Kdyby generace 1940, 1960, 1980, 2000 vyrůstala v jiných dobách tj. za působění odlišných okolních vlivů, tak by se chovala +- stejně, jako ta původní. Z toho je krásně vidět, že chceme-li "lepší a spravedlivější" svět, nezmění to portace předcházejících "vše dobře dělajících" generací dávno minulých do dnešní doby, ale pomůže jen změna okolních vlivů. Tj. spousta lidí, kdyby měla zkušenost z krušných dob, tak by si víc vážila toho co má dnes, otázka je jak dlouho by trvalo než by daným jedincům opět "otrnulo".
pak prijdou problemy s erekci
dneska lidé ze vztahů utíkají i kvůli prkotinám. Prostě kdejaká blbost:-O ???!!!
Tiskni
Sdílej: