Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.
Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.
Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Takže jsem dnes zakoupil čtečku Čtečka Zítra si ji vyzvednu, vyzkouším, co to umí a neumí, ale myslím, že podle propozic, to nemusí být nutně špatný kup. Uvidím. Už mám i vybráno několik zajímavých knih, které si do ni stáhnu. Bude to bezva sebou tahat. Pochopitelně jsem k ní koupil i pouzdro. Myslím, že ji pouzdro jen prospěje.
Už se těším na "kladné" ohlasy svých příznivců, jako dada, slinty a fantoma a dámy z Čimic, co mi pořád a stále vyznává lásku. 
Tiskni
Sdílej:
.
Sem myslel že budete chtít upgradovat na nejnovější model. Asi sem se splet. Ale on Vás Apple časem donutí, až pro ty starší modely ukončí podporu a nebudou aktualizace. Pokud vim tak pro jedničku a dvojku už skončila. Na volání a sms by to vliv mít nemělo, ale nevim co na to bude řikat Apple Store a synchronizace se zbytkem Apple ekosystému. Chtělo yb to k tomu nějaký bližší info.
Ten poník bude shetlandskej (jak se to správně píše)? Na tahání výstroje na vandrech? to by mohlo bejt dobrý, ale kde ho ustájíte když budete doma/v práci? Kolik takovej koník stojí měsíčně? Schválně by mě zajímalo porovnání s Amigovo výdajema za kočky 
A Až přijde čas, kouipím i novýho Ifona
zemědělskou dívku se stájíno je fakt, že některé dívky jsou fakt jako telata, co takto nějakou ženu svého věku? je to stále poptávka/nabídka nebo zda je dokážete oblouznit svým luzným zjevem
Na druhou stranu je hodně dívek a žen, které jsou rády se staršími pány, ale dotace takové slečny myslím převyšuje i plat terapeuta.
P.S. jde o ci(n)tát ze "slavnýho" českýho filmu
hodlám sbalit nějakou zemědělskou dívku se stájí
no je fakt, že některé dívky jsou fakt jako telata,Ech, to je mi tedy dedukce!


A s těma dotacema, vážně si myslíte, že ženy, preferující starší muže, k nim nutně tíhnou převážně kvůli vidině peněz?
To se mi zdá jako takové klišé. Navíc, mám pocit, že čím je člověk starší, tím je "šetrnější" na všechno
.
A že je druzí nezralí lidé urážejí, ponižují, vysmívají se jim. Pochopitelně, kdyby byli dokonalí, mladí, nezchátralí, pak by se jim nesmáli, to dá rozum.
Jasně, jsou vinni, tím, že zestárli, neumřeli mladí a neudělali okamžitě těm mladým místo a ti se musejí dívat na to, co je jednou čeká. Jak budou vypadat, jak budou mluvit, jak se budou bát, protože už jim síly ubývají. Jak k tomu ti mladí přijdou?
. O to větší je to utrpení.
.
.
Taktéž se jevil prof. Ján Šmok, zakladatel katedry fotografie na FAMU. Sice když nám přednášel, byl brunátný v obličeji, rád se prý napil, byl svérázný, ale těšil se zrovnatak velkému respektu. Učil, dokud neumřel, do velmi pokročilého věku.
Ani u tohoto člověka mi nepřijde, že by ho mladí ponižovali, smáli se mu, nebo že by někomu vadil...
Kreténe.
No,a starý ženy po čtyřicítce jsou na tom ještě hůř ,než starý člověk .Těm dává teraprd v každým svým blogu na vědomí,jak už jsou bezcenný a jak už mu nevoněj.Tohle nechapu. Takze ty chces s panem Jilkem chrapat, on te poslal do haje a ty tu siris jedy? Ceho tim chces dosahnout? Ze si to rozmysli? To nemuzes myslet vazne.
Kolik Vám je,Marcelko.Já esli hnílkovi ještě voníte? :)))Co je vám do toho, sám nejste schopen přiznat ani jméno, pohlaví, a budete tu vyzvídat osobní údaje? Radši zalezte, sklípkane
.
Vlastně, já zapomněla, že vás nemám plašit, aby měl pan Jílek rozptýlení. Ale pro příště si neberte mé jméno do svých hnusných kusadel
.
.
Je to únavné číst slintání a nebo urážky když se někdo dotkne jeho mega super ega...vozejku, a co mas ty krome zavisti? dr. jilek ma zaskleny balkon, nabytek z masivu, asi pet nemanzelskych deti a umrelo mu vic kamaradu nez marcele. ty mas jenom tu zavist! kdyby ses trochu snazil, mohls na tom byt stejne jak on!
Tedy se to snažíš zakrýt ironií, ale dost chabě. Mě+ se líbí jak ti "naprůměrně inteligentní" kluci a holky, jak si ty, dad a vozejk , slinta, si tak krásně naskakují.
S