Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Stará pravda, kterou vyslovil neznámo kdo, tedy mě neznámý, dává jasně a stručně návod k solidaritě.
Když má někdo hlad a dáš mu rybu, ukojíš jeho hlad. Naučíš-li ho chytat ryby, nebude mít už nikdy hlad.
K solidaritě těm, kteří chtějí investovat svůj čas a svou námahu do lidí, do kterých jim jinak nic není.Soused v domě, kterému do mě jako cizímu člověku vlastně nic nebylo, mě jako kluka naučil podobně s mým tátou několik důležitých věcí, se kterými jsem prošel celý svět. Třeba zacházet ze sekerou, umět rozdělat oheň, zacházet s provazem, vázat uzly, rozeznávat charaktery lidí a třeba i chytat ty ryby do ruky.
V dnešní době zdánlivě nedůležitá věc, ale když přijde katastrofa jako třeba cunami v Japonsku. Pro mnohé lidi, kteří mají dovednost zacházet ze sekerou, umět rozdělat oheň a třeba i ryby chytat, je naděje, že nebudou mít hlad a nebude jim zima i bez cizí pomoci. Okamžité cizí pomoci. Přežijí díky svým dovednostem.
Nikdy mi nebyla v životě zima, když byl na blízku otop a měl jsem zápalky. A byl jsem ve volné přírodě a všude bylo daleko a nikdo vlastně o mě nevěděl kde jsem. Umím udržet oheň, odpočívat, řízeně relaxovat a tím jsem se dostal z rizikových situací. Jako na třeba Novém Zélandu. Nebo v Negevské poušti. Díky tomu, co mě naučili solidárně ti druzí. Můj terapeut, mě přivedl k józe a naučil mě tak rehabilitovat, pracovat se svou psychikou skrze tělo a dojít ke zklidnění. Mnozí další lidé mi předali své zkušenosti, které mi umožnili efektivněji pracovat, šetřit peníze, vyhledávat možnosti, jak vydělat peníze. Byli se mnou solidární.
Rád pročítám cizí blogy, protože to je studnice informací a poučení. Případně inspirace. Ne všechny, ale mnohé. Stejně tak rád pročítám většinu komentářů pod svými blogy. Mám web, kde poskytuji v blozích informace, pod kterými lidé diskutují. Komentáře k věci nechávám, komentáře zabývající se mým charakterem mažu. Není důvod zaplevelovat blog, který má informovat třeba o možnostech života v abstinenci, diskusí o ničem. Dávám k dispozici zkušenosti lety nasbírané a jestli má někdo potřebu jen urážet, pak jinde. Pod jinými blogy.
Solidarita jako taková se totiž, mimo jiné projevuje ve sdílení užitečných informací pomáhající k přežití, případně zvládnutí nějaké zátěžové situace. Vůbec mi nevadí, když si někdo svou informaci dá zaplatit. To považuji za seriozní a pokud mi ona informace zachrání život, zdraví, čest, nijak mi nepřijde taková platba nečestná a nedůstojná. Takže, jestli mi něco vadí a vadilo, je omezený přísun informací, které praktikují některé totalitní systémy.
Solidarita je, že dám co mohu, ale jen tolik abych nezničil sám sebe. Zničit sám sebe není projev solidarity, ale projev hlouposti. Kdo se zničí, už nikdy nikomu v ničem neprospěje. Takže solidarita za cenu dluhů, které zničí společnost, je "solidarita" hlupáků. Solidarita s těmi, kteří chtějí jen těžit z ostatních, je "solidarita" omezených a zamindrákovaných. Zamindrákovaných svou představou o své všemocnosti. Tohle je právě ten problém levicových formací. Jsou zatíženi svou představou o své vševědoucnosti a své představě o solidaritě. A jedna důležitá věc. Dávejte raději,jen když vás žádají. Nevyžádaná solidarita, může být urážlivá a ponižující.
Tiskni
Sdílej:
zacházet ze sekerouUz chapu, jak to muselo byt za te totality hrozne. Obzvlast, kdyz vam komunisticky rezim zatajoval, ze se v sedmem pade pouziva ,,se''.
Když má někdo hlad a dáš mu rybu, ukojíš jeho hlad. Naučíš-li ho chytat ryby, nebude mít už nikdy hlad.Potom mu zakaz chytat ryby vo vsetkych rybnikoch, sice bude mat znovu hlad, ale ty budes mat kludne svedomie ze si ho naucil chytat ryby, aj ked ich realne nebude mat chytat kde.
Umím udržet oheň, odpočívat, řízeně relaxovat a tím jsem se dostal z rizikových situací. Jako na třeba Novém Zélandu. Nebo v Negevské poušti. Díky tomu, co mě naučili solidárně ti druzí. Můj terapeut, mě přivedl k józe a naučil mě tak rehabilitovat, pracovat se svou psychikou skrze tělo a dojít ke zklidnění.To si myslím, že je pro dobré fungování v životě důležité. Hlavně tu řízenou relaxaci bych se potřebovala naučit, mám to už dlouho v plánu