Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Stará pravda, kterou vyslovil neznámo kdo, tedy mě neznámý, dává jasně a stručně návod k solidaritě.
Když má někdo hlad a dáš mu rybu, ukojíš jeho hlad. Naučíš-li ho chytat ryby, nebude mít už nikdy hlad.
K solidaritě těm, kteří chtějí investovat svůj čas a svou námahu do lidí, do kterých jim jinak nic není.Soused v domě, kterému do mě jako cizímu člověku vlastně nic nebylo, mě jako kluka naučil podobně s mým tátou několik důležitých věcí, se kterými jsem prošel celý svět. Třeba zacházet ze sekerou, umět rozdělat oheň, zacházet s provazem, vázat uzly, rozeznávat charaktery lidí a třeba i chytat ty ryby do ruky.
V dnešní době zdánlivě nedůležitá věc, ale když přijde katastrofa jako třeba cunami v Japonsku. Pro mnohé lidi, kteří mají dovednost zacházet ze sekerou, umět rozdělat oheň a třeba i ryby chytat, je naděje, že nebudou mít hlad a nebude jim zima i bez cizí pomoci. Okamžité cizí pomoci. Přežijí díky svým dovednostem.
Nikdy mi nebyla v životě zima, když byl na blízku otop a měl jsem zápalky. A byl jsem ve volné přírodě a všude bylo daleko a nikdo vlastně o mě nevěděl kde jsem. Umím udržet oheň, odpočívat, řízeně relaxovat a tím jsem se dostal z rizikových situací. Jako na třeba Novém Zélandu. Nebo v Negevské poušti. Díky tomu, co mě naučili solidárně ti druzí. Můj terapeut, mě přivedl k józe a naučil mě tak rehabilitovat, pracovat se svou psychikou skrze tělo a dojít ke zklidnění. Mnozí další lidé mi předali své zkušenosti, které mi umožnili efektivněji pracovat, šetřit peníze, vyhledávat možnosti, jak vydělat peníze. Byli se mnou solidární.
Rád pročítám cizí blogy, protože to je studnice informací a poučení. Případně inspirace. Ne všechny, ale mnohé. Stejně tak rád pročítám většinu komentářů pod svými blogy. Mám web, kde poskytuji v blozích informace, pod kterými lidé diskutují. Komentáře k věci nechávám, komentáře zabývající se mým charakterem mažu. Není důvod zaplevelovat blog, který má informovat třeba o možnostech života v abstinenci, diskusí o ničem. Dávám k dispozici zkušenosti lety nasbírané a jestli má někdo potřebu jen urážet, pak jinde. Pod jinými blogy.
Solidarita jako taková se totiž, mimo jiné projevuje ve sdílení užitečných informací pomáhající k přežití, případně zvládnutí nějaké zátěžové situace. Vůbec mi nevadí, když si někdo svou informaci dá zaplatit. To považuji za seriozní a pokud mi ona informace zachrání život, zdraví, čest, nijak mi nepřijde taková platba nečestná a nedůstojná. Takže, jestli mi něco vadí a vadilo, je omezený přísun informací, které praktikují některé totalitní systémy.
Solidarita je, že dám co mohu, ale jen tolik abych nezničil sám sebe. Zničit sám sebe není projev solidarity, ale projev hlouposti. Kdo se zničí, už nikdy nikomu v ničem neprospěje. Takže solidarita za cenu dluhů, které zničí společnost, je "solidarita" hlupáků. Solidarita s těmi, kteří chtějí jen těžit z ostatních, je "solidarita" omezených a zamindrákovaných. Zamindrákovaných svou představou o své všemocnosti. Tohle je právě ten problém levicových formací. Jsou zatíženi svou představou o své vševědoucnosti a své představě o solidaritě. A jedna důležitá věc. Dávejte raději,jen když vás žádají. Nevyžádaná solidarita, může být urážlivá a ponižující.
Tiskni
Sdílej:
A když tak ti to uvážu, hodíš si to sám, ne?
zacházet ze sekerouUz chapu, jak to muselo byt za te totality hrozne. Obzvlast, kdyz vam komunisticky rezim zatajoval, ze se v sedmem pade pouziva ,,se''.
.
Citace needed?
http://www.national-geographic.cz/detail/volici-pravice-jsou-hloupejsi-nez-volici-levice-tvrdi-to-kanadska-studie-10944
Sakra, koho mi to tady připomíná, teď si to nějak nemůžu vybavit, ale často používá smajlíky.
Kdyby nám šlo o pravdu o školném, neutíkáme k ideologii, ale ke statistice a sociologii. Ale protože se nám nechce přemýšlet a věnovat tomu čas, vybájíme si bonmot typu "malá lež, velká lež a statistika", popř. něco konzervativně zlého typu "sociologové jsou paraziti", a můžeme vesele dál soudit z pro nás psychologicky nejpřijatelnějšího hlediska, bez ohledu na data a skutečnost.
Když má někdo hlad a dáš mu rybu, ukojíš jeho hlad. Naučíš-li ho chytat ryby, nebude mít už nikdy hlad.Potom mu zakaz chytat ryby vo vsetkych rybnikoch, sice bude mat znovu hlad, ale ty budes mat kludne svedomie ze si ho naucil chytat ryby, aj ked ich realne nebude mat chytat kde.
Umím udržet oheň, odpočívat, řízeně relaxovat a tím jsem se dostal z rizikových situací. Jako na třeba Novém Zélandu. Nebo v Negevské poušti. Díky tomu, co mě naučili solidárně ti druzí. Můj terapeut, mě přivedl k józe a naučil mě tak rehabilitovat, pracovat se svou psychikou skrze tělo a dojít ke zklidnění.To si myslím, že je pro dobré fungování v životě důležité. Hlavně tu řízenou relaxaci bych se potřebovala naučit, mám to už dlouho v plánu
...