abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Jak teď vypadá moje platební karta.

    1.10.2009 19:38 | poslední úprava: 1.10.2009 19:44

    Doslechl jsem se, že lze personalizovat vzhled platební karty. Protože se blížila doba, kdy jsem měl dostat novou, jejíž vzhled (vzor džínovina) se mi velmi líbil, začal jsem o tom uvažovat - bál jsem se, že mi dají nějakou nehezkou, co občas různě vídám. Tak jsem zaplatil 200 korun a bylo:
    karto_tucnak
    Když ji v obchodech vytahuji, většinou je považován za roztomilého.

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    |🇵🇸 avatar 1.10.2009 19:45 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Super! Nebyl by (odkaz na) ten zdrojový obrázek? Brzo mi taky bude končit karta a rád bych si na ni i něco hodil.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Jendа avatar 1.10.2009 19:56 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    WTF? Vždyť je to jen zrcadlově obrácený Tux.
    Jendа avatar 1.10.2009 19:57 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Jé, ani není zrcadlově obrácený (ostuda!). Nebo jsem něco nepochopil?
    1.10.2009 20:00 Drew | skóre: 15 | blog: Supi_hnizdo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Není.
    1.10.2009 20:04 Drew | skóre: 15 | blog: Supi_hnizdo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Jo, je to TUX, jak říká kolega níže. Třeba tady. Rozlišení prý musí být dost velké, aby to hezky vytiskli - což se jim v mém případě povedlo.
    2.10.2009 09:51 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    tu je svg-cko, ktore mozes naskalovat ako chces
    1.10.2009 20:06 Drew | skóre: 15 | blog: Supi_hnizdo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Jinak konkrétní postup se asi liší banku od banky, stejně jako případný poplatek - u ČSOB to stojí 200 korun (ale při obnovení karty se už neplatí nic, jenom při změně obrázku) a mají na to na webu takovou flashovou (myslím) aplikaci, je to s ní docela snadné, pak to přijde do deseti dnů a už se člověka nijak neptají myslím.
    houska avatar 2.10.2009 08:43 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    1.10.2009 20:34 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Hmm, tiše závidím. Já dostal "Vratné lahve", kam na ty nápady chodí... IMHO, nemá být poslední věta: "Když ho v obchodě ...." ? Bylo by to o dost zajímavější. ;-)
    kotyz avatar 1.10.2009 21:24 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    umi to i sporka? chci kartu s tygrem! :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    1.10.2009 21:47 Drew | skóre: 15 | blog: Supi_hnizdo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Prý jo. U čsob se to jmenuje "image" karta.
    Josef Kufner avatar 1.10.2009 21:36 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Btw, máš povolené placení touhle kartou po Internetu?
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    1.10.2009 21:47 Drew | skóre: 15 | blog: Supi_hnizdo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Nejmenuji se Jaroslav Karta, ale jinak ano.
    Josef Kufner avatar 1.10.2009 22:17 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Ah,... a já už se tak těšil... :-D
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    2.10.2009 00:02 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Stejně bys ještě potřeboval ověřovací kód z druhé strany ;-)
    Rezza avatar 2.10.2009 08:14 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    A to vytiskli? U KB je totiz podminka, ze nesmi jit o logo. Proto jsem si jeste vlastni kartu nedelal. Ale takova modra s Konquim :)))
    2.10.2009 09:42 Drew | skóre: 15 | blog: Supi_hnizdo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Vytiskli, no. Tux je pokud vím pod nějakou svobodnou licencí, ale spíš bych tipoval, pokud takové omezení mají (nenarazil jsem na něj), že jim to nedošlo - on když to člověk nezná, nedojde mu, že to není jen tak nějaký tučňák.
    karoliner avatar 2.10.2009 09:54 karoliner | skóre: 9 | blog: karoliner | Mosty u Jablunkova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Hmm, VISA Classic only - tak to ať si to strčí za klobouk
    "Čistý štít!" Kohouti jsou malí páni, to jitřenka řídí kokrhání.
    otula avatar 2.10.2009 18:00 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Potřebuješ Gold? :-)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    houska avatar 3.10.2009 20:24 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    treba electron?
    otula avatar 3.10.2009 21:09 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    To je jen náhražka ;-)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    5.10.2009 12:10 Drew | skóre: 15 | blog: Supi_hnizdo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    Co je na ní špatného? Co je vůbec dobré na těch "lepších" kartách?
    otula avatar 5.10.2009 15:47 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak teď vypadá moje platební karta.
    No, myslím, že netouží po lepší kartě, ale právě naopak, po "elektronce" ;-)

    Jinak odpověď na tvůj dotaz (používám VISA Classic, obyčejnou elektronku bych nechtěl, to si raději připlatím) - embosovaná vůči elektronce - jednoznačně se s ní dá platit na více místech, sám jsem si ji pořídil právě poté, co mne v zahraničí poslali s elektronickou kartou do kytek, že berou jen embosované, a pak se mi ještě vícekrát stalo u nás i za hranicemi, že když jsem se ptal na platbu kartou, tak jsem dostal odpověď, že ano, ale jen embosovanou.

    Gold oproti Classic - to je (dle mne) hlavně otázka prestiže, reálné výhody spočívají jen v tom, že k ní určitě banky nabízejí více služeb (jako různá pojištění a pod.). U ČSOB je například v ceně cestovní pojištění a právní ochrana D.A.S. (nevím co to je).
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.