Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
Skor srdce z poklesu akcii
Njn moc penez moc chlastu.
Zde nejen o nem film:
http://www.csfd.cz/film/31875-pirati-ze-silicon-valley-pirates-of-silicon-valley/
Vystihuje to ale realitu.
Apple je „one man show“ firma. Příznivci Apple jsou lidé, kteří mají vkus kompatibilní s Jobsovým vkusem (tu větu píšu neutrálně bez jakéhokoli emocionálního nádechu). Ta firma stojí a padá na tomto člověku.
Ostatně on to byl jediný, kdo jí vlastně několikrát vytáhl z bryndy a díky němu Apple vůbec existuje.
Lidé, co mají peníze v Apple vědí, že když Jobs dopadne špatně, Apple po jisté době (byť velmi dlouhé) též dopadně špatně.
Ostatně potom, co MS převzal pevně do rukou Ballmer se taky Microsoft nemůže nějak chytnout. Chybí jim dost dobře vize, paběrkují částečně nápady Gatese a nápady cizí a snaží se horou dolarů je prosadit. Jak vidím na příkladě Vist, ono to taky vždy nejde.
Apple po odchodu Jobse bude dělat to samé, vezme odložené Jobsovy nápady, případně bude leštit už realizované věci. Sem tam se podívá jinde, a určitou setrvačností s tím pojedou. Vzhledem k tomu, že MS teď nic moc, a Linux se svou roztříštěností taky nic moc, může jim to vydržet i mnoho let.
Vista bylo posledni dilo Gatese. Spousta lidi prave tvrdi, ze po jeho odchodu M$ dost jede.
No jo, vyhodili toho programátora a zbyla kupa obchodníků, tak co také jiného čekat, že?
Ale na tom poklesu v závislosti na Billově odchodu něco asi opravdu bude.
Problém je, že myslet jako Jobs není ekvalivalentní s tvořit jako Jobs.
MS má hlavně problémy s tím, že si do firmy natahali spoustu lidí, co myslí jako Microsoft a tak mají příliš jednotné myšlení a zkreslený pohled na reálnou situaci mimo MS. Takže to, co uvnitř MS vidí jako bombu může být venku propadák.
Doufám, že vidíte i ve druhé větě ironii i na Apple a výrok „myslet jako Jobs“. Protože záměrně tam je.
Hlavní rozdíl mezi Apple a MS je ten, že kreativní „vůdce“ Apple je pryč krátce, zatímco Gates a jeho myšlenky, kterými řídil MS, to zabalil před cca 5 lety, kdy se postupně zbavoval funkcí, šel do ústraní a věnoval se více své nadaci. Zůstával ještě nějakou dobu v čestných funkcích. V tomto je Microsoft o několik let napřed, ale jinak jsou tam značné analogie.
Velká firma se setrvačností může valit ještě hodně dlouho a koneckonců produkty starého vůdce mohou živit také dlouho.
Článek jsem nečetl, ale z tváře čtu, že je to technicky zaměřený člověk, a že je to spíše typ nikoli vůdce, ale tahouna, který funguje jako druhý po vůdci. Jinak řečeno, to asi není typ člověka, který sám bude vymýšlet strategie a taktiky.
Takže se vsadím, že tohodle člověka brzy akcionáři vymění. O co se vsadíte?
Takže se vsadím, že tohodle člověka brzy akcionáři vymění.Vymeni za koho? Podle me on je ten, kdo je v soucasne dobe Jobsovi nejblize stylem mysleni... nemaji ho za koho vymenit. A vzit nekoho uplne noveho je blbost. To musi byt clovek, ktery Applem a jeho filosofii technologie zije.
To musi byt clovek, ktery Applem a jeho filosofii technologie zije....v tom případě nevim co tady ještě děláš...
Apple to už jednou bez Jobse zkoušel – šli drsně ke krachu. Jobse tehdy vyhodili a Apple se vzpamatoval až po jeho návratu. Vlastně si to Jobs zavinil sám, protože řešil věci dost bezohledně a byl hodně tyranizující (takoví lidé pak psychosomaticky dostávají problémy s játry – jen tak mimochodem, přeci jenom studuji psychologii).
Já netvrdím, že Apple skončí nutně špatně. A pokud ano, tak v horizontu přesahující rok až dva, což je maximální doba, za kterou ekonomové už nejsou schopni vidět.
Problém je, že Jobs byl estét a bezskrupulózní obchodník v jednom. Takových lidí není moc.
Navíc už nikdy nikomu v Apple nebude dána taková volná ruka a takové pravomoci jako Jobsovi. Vždy bude mít menší možnosti.
Myslím, že Apple tu může existovat dlouho, ale spoustu lidí zklame.
Apple to už jednou bez Jobse zkoušel – šli drsně ke krachu. Jobse tehdy vyhodili a Apple se vzpamatoval až po jeho návratu. Vlastně si to Jobs zavinil sám, protože řešil věci dost bezohledně a byl hodně tyranizujícíNemusite tu vypravet historii Apple, znam ji dobre
Já netvrdím, že Apple skončí nutně špatně. A pokud ano, tak v horizontu přesahující rok až dva, což je maximální doba, za kterou ekonomové už nejsou schopni vidět.Apple ma hotovou produktovou radu na vyrazne vetsi dobu dopredu nez rok ci dva. Takze nejaka doba "tapani bez Jobsovych napadu" prijde rozhodne az pozdeji... taky si uvedomte, ze po prvnim Jobsove odchodu z Apple nemela ta firma jeste tolik setrvacnosti a sebeurceni na trhu jako dnes. Apple dnes vi, co chce delat a z velke casti i bez Jobse vi jak... A dokud bude Jobs mezi zivymi, tak i kdyby z firmy odesel uplne (coz se podle me stane jedine na nositkach a pod plachtou), urcite porad bude zdrojem inspirace. (Gates taky spolupracuje s MS externe)
Problém je, že Jobs byl estét a bezskrupulózní obchodník v jednom. Takových lidí není moc.Souhlas. I kdyz porad je tu Johnny Ive, to je hlavni estet. Jobs spis designuje produkty co do jejich funkce, mista na trhu a cilove skupiny, vizualne ani tak ne.
Myslím, že Apple tu může existovat dlouho, ale spoustu lidí zklame.To je asi nevyhnutelne, ale to je proste zmena. Ja myslim, ze Apple i jeho zakaznici tohle ale prezijou.
Tiskni
Sdílej: