Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
nejlevnější párky z Albertano ... já jsem tuhle byl donucen kupovat snídani v Albertu, z úžasné nabídky jsem nakonec usoudil, že nejlíp přežiju párky, po zběžném prolítnutí regálu jsem vzal do ruky Albert Quality, a jak jsem se pro ně shýbal, tak jsem si všimnul, že tam mají ještě nějaký shit o dost levnější, tak jsem to pro zajímavost vzal do ruky taky ... tak jsem porovnal složení, a ty levnější z toho vyšly významně líp, tak jsem Albert Quality zase vrátil ... a sežrat se to dalo takže s tím "nekupovat nejlevnější" se jdi vycpat, ani vyšší cena není zárukou, že to bude za něco stát
Až moc dobře si vzpomínám na nazelenalé pečivo ...když je to zelený a utíká mi to z talíře, tak to pochopitelně nežeru :-p
o myslivosti
Ony se ty hovada, jménem myslivci, vyskytují i mezi uživateli GNU/Linuxu? O.o
To jim nestačí, že si své úchylné choutky mohou vybít v nejbližším lese?
Kdo nemel pusku v ruce a nelovil neni u mne chlapNa to se dá říct jen jediné: Ring 0.
Jinak Pickwick Variace AFAIK není s ovocem, nýbrž Assam, Earl Grey atp.Jsou i ovocné variace.
"vůně do záchodové mísy" -- za šňůrku na to pytlíku by se to dalo někde uvázat, takže by se to hned nespláchlo.
Ahmad - Earl GrayTen trhaný, černý, naparfemovaný papír? Ste mě zase jednou navedli na pěknou opičárnu. Ještě štěstí, že díky tomu jak je trpký se dá dobře využít na ledové čaje.
Indický čajz Penny docela můžu. Teda když není nic lepšího po ruce. Z čeho to je s.e radši neptám (když ti nabízejí kroutící se housenky, tak také není moc dobré je nějak hluboce študovat, ale zavřít oči, zatnout zuby a zhltnout je)
V podstatě souhlasim, blbý je, že v oblasti Earl Graye člověk nic moc lepšího neseženeNevím teda. Všichni o tom furt básnili, tak jsem si sehnal pár gramů z místní čajovny, pak teda Ahmeda a při otevření jsem se jen pousmál. Jako netvrdím, že se to pít nedá, ale i ten no-name Earl Gray mi přišel lepkavější.
Ledový čaj Rauch NativaTo je špatně, správný název je Rauš (Cannabis) Sativa
zbožíplný cvokhaus a vedle prezidenta na zdi u v vchodu obraz místního manažera s citací, kterou si pro zachování duševního zdraví radši ani nepamatuju. Ono není divu že je krize a že lid hladoví. Tam než se najde něco normálního k snědku, k vidění a k použití, tak člověk chcípne i hlady. To už je i větší pravděpodobnost že se něco normálního najde, když se otočím nosem k nejbližšímu lesu a půjdu furt rovně za nosem. Tam se fakt nechodí nakupovat, ale kvalitně se nasírat.
garam masalu kupuju vzdycky v takovych tech pidi obchudcich co jsou vetsinou v takovych tech obchodnich centrech, jak to davaj do tech pruhlednejch sackuJá si ji míchal, pak jsem zkusil vzít také balíček ze zdravé výživy, ale asi se zas vrátím k tomu míchání.
jo dostat "uzivatelskou podporu" v supermarketu je celkem vesela zalezitost, naposled sem "kupoval" nejake drozdi v kauflandu, a po pul hodine sem sel vedle do samoobsluhy kde sem to nasel behem par sekund a jeste sem k tomu mohl mit napovedu dvou prodavacekTo není o podpoře. Já beru že v celé budově jsou za celý den asi tak tři lidi pokud nepočítám prodavačky u pokladen (které díky samoodbavovačkám také ubývají), proto asi mají na stěnách čtečky čárového kódu a všelijaké jiné automatizované blbosti. Ale když už je tam toto, tak proč tam proboha není blbý kiosek, klávesnice a databáze zboží (třeba i ze skladů) kde se dá aspoň zjisti jestli je dané zboží v baráku, když už ne jeho přesná poloha. Ještě líp vyvěšené na internetu ať člověk nemusí objíždět komplet všechny baráky ve městě, hledat a vyptávat se jak vůl a zabíjet při tom celý den. Ale co jsem tak sledoval, tak na informacích se na prezenci určitého zboží furt někdo vyptával a téměř pokaždé odpověď:
Je mi líto, ale bohužel nemám do databáze zboží přístup, takže to IMHO bude schválně. Pravděpodobně zas nějaká pošahaná manažerská logika.
naposled sem "kupoval" nejake drozdi v kauflandu, a po pul hodine sem sel vedle do samoobsluhy kde sem to nasel behem par sekund a jeste sem k tomu mohl mit napovedu dvou prodavacekTéž tak. Cayenský pepř jsem proježdení okresu našel u jedné místní prodavačky co má obchůdek o velikosti pokoje v poličce vražené úplně vzadu, kompletně naspodu pod dvěma posledníma balíkama šafránu. A ještě když ji člověk poprosí, tak se mrkne do notesu do databáze jestli se dá dané zboží doobjednat.
kmin nebo pepr.A přitom to roste skoro jako plevel. Stačí na to pár decimetrů ani ne moc úrodné půdy, které máme dokola čtyři vlečky, pár semínek a trocha vody. Asi to tak příště udělám. Jenže to zas bude radosti se sháněním sazenic. Takže furt stejný problém.
Za komunistu byli radiDneska je naopak člověk plný radosti když se do toho shánění musí pustit. Na co je komplet plný regál koření a v něm se opakující tak asi jenom tři druhy koření jen pokaždé od jiného výrobce, to jsem fakt nepobral.
Tiskni
Sdílej: