Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Bez IE by byl webdesign nuda. Jak vás asi nepřekvapí, pokud se člověk pokouší udělat nějaký design pro nějaké stránky, tak jeden z největších problémů je, aby "to chodilo všude stejně". Většinou pokud něco zvládne Gecko, tak to bude vypadat téměř identicky v Opeře, ale pokud to má vypadat stejně i IEčku, to už je um.
Pokouším se napsat takovou jednoduchou php náhradu pro flashový
SimpleViewer,
který sice vypadá hezky, ale ne všichni mají flash rádi, že. Takže jsem udělal takovou ošklivou věc, že jsem to napsal přímo pro 1024x768. Což o to, mělo by to být v poho. Hm... mělo... Opera a SeaMonkey, OK, po pár drobných hackech i IE je v poho. Ale když změnším okno tak fotka ujede dolů. Dvě hodiny jsem to řešil. Nakonec to vyřešily dvě slova: _position: absolute;
(to podtržitko tam je protože to je hack pro IE, asi nakonec napíšu zvláštní *.css pro IE ať je to validní...). Problém jedna vyřešen
Problém dva: v Inkscapu si nakreslím krásnou šipečku, otevřu svg v GIMPu, jelikož jako správný Explorer tuším, že by s PNG mohl být problém, použiju gif. Asi den jsem řešil, že je to "zubatý". Co teď zkusit PNG? Jako správný uživatel, abych zbytečně se neptal na hloupé otázky, které už dříve byly vyřešeny, zeptám se strýčka Googla: "Víš něco o 'IE a png' ?". A věděl. Hnedka první odkaz
http://homepage.ntlworld.com/bobosola/.
Jedná se o JavaScript, který přinutí Explorer používat průhlednot o PNG. To je vše
Tiskni
Sdílej:
* html …
IE 6 neumí u PNG alfa kanál (poloprůhlednost), bitovou průhlednost zvládá.