Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Tiskni
Sdílej:
Uvnitř bylo jen trafo, 4 diody a kondík. Na osciloskopu to vypadalo hrozně.Podle mě furt lepší, než to, co dokážou vyrobit vylevněné pískající spínané zdroje.
Já to dělám stejně, akorát do toho tluču gumovou paličkou.
4 * 365 * 24 = až 35040h Ty kondíky si tu smrt dávno zasloužily..bežná životnost je tak 5-10 tis hodin
trueRMS by tohle neřešilo ? blbej MCU s integrovaným AD převodníkem s fs = 1MHz a počítat a počítat..ovšem běžně ty digitály typu UNI-T apod zvládají trueRMS do 400Hz tuším
jo pardon. blbě jsem pochopil na co reaguješ..
když si koupíš novej tak ti to neudělá takovou radost, jako když si to opravíš. Zvlášť když máš například elektro obor, nebo je elektro tvůj koníček
takový malý a podezřele lehkýTo bys byl překvapený, kdyby tam místo spínanýho zdroje byl kondenzátor
Je mi přes 40 a jsem moc rád, že nejsem dnes mladý. Mladým to nezávidím. V době mého mládí byly k dispozici velmi kvalitní informace o všem, co by kohokoli mohlo zajímat.Ano já se pomalu jistě blížím k 50-leté hranici a v tom máte pravdu, že tehdy byly kvalitní informace o tom nebo o tom. Jak pracovní návody tak i kdejaké věci pro elektro. Ale to bylo poplatné tou dobu. Sám jistě víte (i ti ostatní starší)jakým problémem bylo shánět v tehdejším Československu součástky. A cuprextit to bylo málem úzkoprofilové zboží (občas se objevil cuprextant a i ten byl pryč). Tehdy návody byly, ale jen cca 50% z nich byly použitelné. To se týká i aut, součástky nebyly nebo byly jen pod-pultem a zbytek se dělal tak jak se dalo. Nyní je součástek apod. celkem dost, ale jen malá skupina lidí ví jak je použít.