Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Bývalý komunista je skoro každý, co je starší 50 let. Pro mně je toto naprosto nevypovídající údaj.Skoro kazdy rozhodne, rozhodne ne!!! A nevypovidajici udaj? Promin, ale to je dost mimo. Vypovida to o mnohem.
Co by vypovídající bylo, to když by straník zůstala daná osoba i po převratu.To jiste, zde souhlasim.
Každopádně vzhledem k tomu, jaké měl a má názory, tak těžko by mohl souhlasit s komunisti, nebo třeba s čssd. Spíš je pravicově zaměřený.Ted zrovna nevim, ktereho z nich myslis.
Od poloviny 80. let už byli komouši zcela mimo mísu. Vítr z plachet jim totiž sebral Gorbačov. Do KSČ v tu dobu vstupovali už jen kariéristé a volové.
Tak důležitá je celá předchozí životní kariéra. Ostatně, Pavel z Tarsu, byl před svým obrácením krvelačný jak komouš, dokud si na něj taťka neposvítil.
Takže co dělal Babiš v době, kdy Pavel vyrazil do bývalé Jugošky, mírnit horké hlavy balkánců? Coby ředitel fy. Agrofert pilně pracoval na převzetí této společnosti do vlastních rukou. Nejprve zfalšoval zápis o zasedání, kterým se Petrimex měl vzdát majoritní pozice ve své dceřiné firmě Agrofert. A pak už jen čekal na vhodnou příležitost.
A jakmile získal tuhle dojnou krávu využíval každé skuliny v zákonech k tomu, aby na náš úkor dál rozmnožil svůj majetek. Takže v době, kdy Pavel zastupoval naši zem v centrále NATO, točil prachy v korunových dluhopisech, a nestydatě okrádal stát na daních.
Kuní ksicht je zkrátka zloděj, který baží po moci. A spoluviníkem je každý, kdo ho podporuje…