Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Tiskni
Sdílej:
To je ještě úchylnější.Víc, než si myslíš. :-P
V hlučné kanceláři to většinou funguje tak, že se dotyčný sebere a jde někam (ven, na chodbu, na schody, prostě pryč) kde něco uslyší.Jak to udělá s pevným telefonem? Zaleze pod stůl?
Jak to dělají oni, to by mě sakra zajímalo...IMHO mají odhlučněné sluchátka na obě uši, mikrofon u huby s malou citlivostí a nějaké kabinky. V strojově hlučných prostředích se zas prej používají laringofony. Ale jestli je tomu něco rozumět, to netuším.
Mně nejvíc vytáčí, když někdo má hlučnou, rušivou melodii jako vyzvánění, flákne telefonem na stůl a odejde, načež to začne zvonit. Po nějaké chvíli se většinou zvednu abych to típl, jinak už bych to fakt oknem vyhodil.Možná jsem pochopil proč všichni do svých telefonů jakožto tovární melodie cpou nějaké melodické-harmonické ťuťu-ňuňu a že některé moje chiptuny asi nemusí být úplně nejvhodnější.
a nějaké kabinky.Ok, I'm wrong. Co to mají za mikrofony, to by mě teda zajímalo.
na wifi to mám stejně pořád
Bingo.
Jaká si tvoříte vlastní vyzvánění? Z jakých skladeb vybíráte?Vybírám si z těch, co tam jsou. Vlastní vyzvánění to neumí. (Siemens A35)
Jaká si tvoříte vlastní vyzvánění? Z jakých skladeb vybíráte?Většinou je protistrana tak inteligentní, že mě vyzve a pak se představí. Vyzvánění to nemá. (Baofeng UV-5R)
Jaká si tvoříte vlastní vyzvánění? Z jakých skladeb vybíráte?Zobrazí se mi popup na obrazovce. (Blink)
Jaká si tvoříte vlastní vyzvánění? Z jakých skladeb vybíráte?Příchozí hovory mi nefungují, ale za to umí pingnout localhost! (Samsung Galaxy Chat)
Vlastní vyzvánění to neumí.Má to integrovaný zvukový chip a mám takový neblahý pocit, že do toho šli nějak stáhnout přes kabel (tehdy za nekřesťanských 500Kč) vlastní chiptuny (min. já jeden měl).
Většinou je protistrana tak inteligentní, že mě vyzve a pak se představí. Vyzvánění to nemá. (Baofeng UV-5R)Má Yaesu VX-8 to umí, ale stejně nechápu, k čemu je to dobré (i u smartphonu používám jen jednoduchý vyzváněcí tón, případně vibrace)...
Má Yaesu VX-8 to umí, ale stejně nechápu, k čemu je to dobréNo mně by se spíš hodilo, kdyby to po odsquelchování (na základě CTSS/DCS) drželo ještě nějakou dobu nějaký flag, abych věděl, že někdo volal…
Ovládání hlasitosti právě normálně funguje i při zamčené obrazovceMně ne. Defaultní Galaxy Chat (rootlej) s 4.1. Nabindoval jsem si /dev a čtu to normálně natvrdo přímo z /dev/input/event*. Pwnz.