Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Tady je normální i to, abychom platili za to, že můžeme konzumovat či dělat reklamu.Spousta lidí ráda platí za to, že někomu může dělat reklamu. Prodej reklamních předmětů (triček, čepic, cykloláhví, tašek, samolepek atd.) je pro některé firmy velice zajímavým obchodem. Lidé to ve velkém kupují, a to i za dost vysokou cenu. Ostatně vzpomínám, že jsem si v první třídě ZŠ koupil za 15 Kčs (to byl v té době průměrný hodinový čistý plat) reklamní samolepku firmy Castrol. Byl jsem na ni velice hrdý
V hodinach vypocetni techniky se bere Webovy prohlizec, textovy a tabulkovy procesor, mozna jeste tvurce prezentaci. Ve vyjmecnych pripadech snad tvorba webovych stranek a smytec! NIC VIC!Tak to máme (?) vyřešenu výpočetku, teď ještě ten zbytek
vyrábět houpé ovce s názorem PC=Windows
Na každém kroku davy lidí, ženoucí se odnikud nikam.
Protože členové klubu PLANETA NOVA nás vysokoškoláky vždycky přehlasují...!Zjistil jsem, že tě asi nenávidím.
Problémom ZŠ nie je podľa môjho názoru operačný systém, ale skôr software na podporu výučby. Viete konkrétne o nejakých programoch pre GNU/Linux pre 1 stupeň základných škôl, ktorý by detičkám hravým a nevtieravým spôsobom priblížil napr. matiku, fyziku, prírodovedu? Ja teda nie. Zato pre MS ich je mraky.
P.S. Riaditelovi ZŠ, ktorý chce aby sa takto deti učili neostáva nič iné ako kupovať MS. Aj keď v programe PiL od MS je WinXP za 1,- Sk
Tiskni
Sdílej: