Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jeden ředitel ZŠ kdesi na Urale měl školu plnou nelegalních Windows. Zprávu proběhlou všemi médii popisující tento bizarní soudní proces v Rusku nešlo přehlédnout. Celá Ruská společnost se postavila za nebohého ředitele čelícímu velké zlé americké korporaci Zdá se vám to absurdní? Mě tedy ano!
V našem malém bezvýznamném státě je situace dosti podobná. Nelegálních windows hromada na každém kroku. Školy v panické hrůze nakupují bez rozmyslu windows. Situace je až natolik absurdní, že naše školství de-facto platí Microsoftu zato, že může Microsoftu dělat bezplatnou reklamu a vyrábět houpé ovce s názorem PC=Windows.
Představte si jiné konkurenční prostředí. Na trhu se pohybuje třeba 5 firem. Každá z nich se pak může přetrhnout, aby nabídla škole co nejlepší podmínky. Zdarma ji vybaví softwarem a ještě dodá tučné dotace, aby se děti naučily s tímto softwarem dobře pracovat. Proč? No protože až vyrostou, tento software si jistě koupí. A takhle by to mělo vypadat i u Microsoftu.
Takže pane řediteli v Rusku. Váš zločin neni softwarové pirátsví! Váš zločin je lezeni Microsoftu do prdele. Váš zločin je zločinem na dětech!
Tiskni
Sdílej:
Tady je normální i to, abychom platili za to, že můžeme konzumovat či dělat reklamu.Spousta lidí ráda platí za to, že někomu může dělat reklamu. Prodej reklamních předmětů (triček, čepic, cykloláhví, tašek, samolepek atd.) je pro některé firmy velice zajímavým obchodem. Lidé to ve velkém kupují, a to i za dost vysokou cenu. Ostatně vzpomínám, že jsem si v první třídě ZŠ koupil za 15 Kčs (to byl v té době průměrný hodinový čistý plat) reklamní samolepku firmy Castrol. Byl jsem na ni velice hrdý
V hodinach vypocetni techniky se bere Webovy prohlizec, textovy a tabulkovy procesor, mozna jeste tvurce prezentaci. Ve vyjmecnych pripadech snad tvorba webovych stranek a smytec! NIC VIC!Tak to máme (?) vyřešenu výpočetku, teď ještě ten zbytek
vyrábět houpé ovce s názorem PC=Windows
Na každém kroku davy lidí, ženoucí se odnikud nikam.
Protože členové klubu PLANETA NOVA nás vysokoškoláky vždycky přehlasují...!Zjistil jsem, že tě asi nenávidím.
Problémom ZŠ nie je podľa môjho názoru operačný systém, ale skôr software na podporu výučby. Viete konkrétne o nejakých programoch pre GNU/Linux pre 1 stupeň základných škôl, ktorý by detičkám hravým a nevtieravým spôsobom priblížil napr. matiku, fyziku, prírodovedu? Ja teda nie. Zato pre MS ich je mraky.
P.S. Riaditelovi ZŠ, ktorý chce aby sa takto deti učili neostáva nič iné ako kupovať MS. Aj keď v programe PiL od MS je WinXP za 1,- Sk