Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.
Rozšíření webového prohlížeče Urban VPN Proxy a další rozšíření od stejného vydavatele (např. 1ClickVPN Proxy, Urban Browser Guard či Urban Ad Blocker) od července 2025 skrytě zachytávají a odesílají celé konverzace uživatelů s AI nástroji (včetně ChatGPT, Claude, Gemini, Copilot aj.), a to nezávisle na tom, zda je VPN aktivní. Sběr probíhá bez možnosti jej uživatelsky vypnout a zahrnuje plný obsah dotazů a odpovědí, metadata relací i
… více »QStudio, tj. nástroj pro práci s SQL podporující více než 30 databází (MySQL, PostgreSQL, DuckDB, QuestDB, kdb+, …), se stal s vydáním verze 5.0 open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána nová verze 259 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub).
Cloudflare Radar poskytuje aktuální informace o globálním internetovém provozu, útocích nebo trendech. Publikován byl celkový přehled za rok 2025. Globální internetový provoz vzrostl v roce 2025 o 19 %.
Správní rada americké mediální skupiny Warner Bros. Discovery (WBD) podle očekávání odmítla nepřátelskou nabídku na převzetí od firmy Paramount Skydance za 108,4 miliardy dolarů (2,25 bilionu Kč). Paramount podle ní neposkytl dostatečné finanční záruky. Akcionářům proto doporučuje nabídku od Netflixu.
Na WhatsAppu se šíří nový podvod, který ovšem vůbec nevypadá jako hackerský útok. Žádná krádež hesla. Žádné narušení zabezpečení. Žádné zjevné varovné signály. Místo toho jsou lidé trikem donuceni, aby útočníkům sami poskytli přístup, a to pouhým provedením toho, co vypadá jako běžný ověřovací krok. Bezpečnostní experti Avastu tento nový typ útoku nazývají ghostpairing, protože útočníci si při něm tiše vytvářejí „zařízení duchů“, které žije uvnitř vašeho účtu.
Český LibreOffice tým vydává aktualizaci překladu příručky LibreOffice Draw 25.8. Tato kniha se zabývá hlavními funkcemi programu Draw, vektorové grafické komponenty systému LibreOffice. Pomocí Draw lze vytvářet širokou škálu grafických obrázků. Příručka je ke stažení na stránce dokumentace a tým hledá dobrovolníky pro další překlady.
Anthony Enzor-DeMeo je novým CEO Mozilla Corporation. Mozillu převzal po dočasné CEO Lauře Chambers. Vybudovat chce nejdůvěryhodnější softwarovou společnost na světě. Firefox by se měl vyvinout v moderní AI prohlížeč.
Byla vydána nová verze 9.20 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze například nový balíček RustDesk Server pro vzdálený přístup.
První můj zápisek se nesetkal s velkým pochopením. Netřeba to dále rozpitvávat. Kdo má tu zkušenost, poznal o čem mluvím, byť forma nemusela být nejlepší.... Proč se k tomu vracím?
Dnes jsem brouzdal na portálu mé oblíbené distribuce a narazil jsem na zmínku o "Anketě o nejoblíbenější distribuci 2007" na ábíčku. Sice už jsem hlasoval, ale nedalo mi to a pročetl jsem si diskuzi. Pokud někdo pochybuje o existenci průměrného Ubuntu-křiklouna, nechť se podívá sám:
http://www.suseportal.cz/anketa_o_distribuci_2007Nebudu to nijak dál komentovat, už tak se pravděpodobně dočkám dalších urážek ze strany této zvlaštní skupiny obyvatel 
Tiskni
Sdílej:
jsem naprosto klidny.... rudo pred ocima tu maji jini...
Vis ze mu delas skvelou reklamu? Tedy spolu s temi fanatickymi ubuntaky, kazdy kdo si tu neco precte, dojde k zaveru ze Ubuntu lide bud miluji a neho ho nenavidi. Pak se nelze divit zapiskum jako byl ten od pana Jilka, ktereho uznavam, kde se pta zda Ubuntu zkusit ci nezkusit a zduvodnuje to tim, ze o Ubuntu kazdy mluvi....
Kdo chce, kdo vi, kdo zna... tomu netreba nic "dokazovat".... moznosti k nacerpani osobnich zkusenosti ma kazdy vice nez dost....
Odkaz ti muzu dat na neco, co jsem si precetl dnes, vcera, pred tydnem.... ne "pred rokem"...
Kdo chce, kdo vi, kdo zna... tomu netreba nic "dokazovat"Trapná výmluva žvanilů a tlučhubů všeho druhu.
Ja NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FAKT: Az kdyz tito uzivatele zacali cosi BEZ DUKAZU blabolit o foru Ubuntu, vybavilo se mi, jak jsem tam neco hledal a pridal svoji zkusenosti do jiz zapocate DISKUZE bez DUKAZU!
Jestli mate alespon trosku soudnosti, tak pujdete perovat uzivatele Tannis.cz a ROBO a ne Me! Ale to se vam jaxi jiste nehodi do kramu!
... Ani nevite, jak jste smesnej!
1) NE byl jsem tam pouze jednou, poprve a naposled (cimz odmitam obvineni uzivatele ROBO
2) Rikam, proc jsem na toto forum uz nevkrocil
Bod 2 je primym dusledkem bodu 1 a ten je primym dusledkem zcela smysleneho obvineni ze strany uzivatele ROBO... Ale fascinuje me, jak uz me zase ubuntu-kriklouni obvinuji ze zvaneni... pritom to byli oni, kdo zacal PROKAZATELNE zvanit!!!
Nepouzivas nahodou Ubuntu?
... Ale ja vim, je to odznak toho, ze jste IN. Jinak od vas bych ani jinou reakci necekal...
slecno. Nemusite si slovo Ubuntu davat do sve hlavicky. Poznam vas i bez tohoMyslíte tohle?...
dnes 12:39 masožravápalma | skóre: 5 | blog: Agnes | Matka měst Rozbalit Re: okénko do duše průměrného uživatele Ubuntu II. Odpovědět | Admin | Link | Výše | Blokovat | SbalitTo je tam, protože se kvůli Vám a Vašemu názoru na mě, nehodlám obtěžovat a mazat titulek, který jste dal svému blogu Vy. Mimochodem máte tam to slovo také
.
... kdybych se ted sebral a sel studovat forum-ubuntu tak 6-12mesicu dozadu, abych ti nasel jak mi tam nekdo nadava....A máš na mysli které Ubuntu fórum ? "Originální" ? České ? Na to chodím docela pravidelně a se žádným nadáváním jsem tam do styku nepřišel, naopak mi to tam připadá naprosto v klidu.
Ne tak fakt si delam jen legraci
Osobně používám kubuntu, ale myslím, že ten samý problém je u všech distribucí, jelikož čím víc lidí je používá, tím víc lidí se to snaží dát najevo. Jelikož (k)ubuntu je velmi jednoduché a pro jeho instalaci nepotřebujete (skoro) žádné znalosti, tak je má většína lam a podobných zvířátek co přešli z windows
možná proto jsou uživatelé ubuntu tak uřvaní
.
0K1AS