Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Podobných článků zřejmě najdete vícero, přesto si myslím, že neuškodí yet another, protože mi tento systém už běží rok a vcelku spolehlivě.
Hlavní myšlenky
Na síti mám více PC s různými OS a všude bych chtěl mít digitální televizi
Mám alespoň jednu (nejlépe PCI, případně USB - v pokračování seriálu si povíme proč je co lepší) DVB-T kartu pro příjem digitální televize.
Nejsem žádný linux geek, ale z příkazové řádky nemám panickou hrůzu!
Mám doma server/router/cokoliv, kde mohu DVB-T kartu mít a nemám zájem o XWindows (pochopitelně je tam mít mužete, ale nemusíte)
Onen server nechci moc vytížit, nejlepší by bylo, kdyby data jen distribuoval, ale žádné zpracování obrazu!
Rád bych si nějaké pořady nahrával a měl je pak přístupné okamžitě na síti
O co tedy v seriálu půjde?
Budu se snažit vysvětlit a poradit, jak nastavit PC s Linuxem, na kterém je DVB-T karta. A to tak, ze bude schopne vysilat do sítě digitální televizi. Na rozumné konfiguraci nezabere ani 5% výkonu (na 2.4 GHz se to neprojevuje skoro vůbec).
Tedy kdokoliv, kdykoliv se připojí do Vaší sítě, má rázem digitální televizi ve svém PC (i po WiFi!)
Začneme hned v přístím díle, jen naznačím pro případné nedočkavce: getstream, vlc client (no server!)
Tiskni
Sdílej: